Strona główna>O NAPE>Aktualności

Aktualności

czwartek, 08 sierpnia 2019

Ścieki są największą niewykorzystaną kategorią odpadów, których wielkość dorównuje wszystkim kategoriom odpadów stałych razem wziętych. Z uwagi na duże zużycie energii w branży wodociągowej coraz częściej przekonujemy się, że oczyszczalnie ścieków odzyskują znaczną część energii z alternatywnych źródeł. 

Trzecia Konferencja Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach wod-kan odbędzie się w Słupsku 22-24 października 2019 r. Kolejny raz będziemy mieli okazję posłuchać o dobrych przykładach efektywności energetycznej.

Główne zagadnienia poruszane podczas konferencji:

  • systemy wsparcia w ustawie OZE
  • źródła finansowania przedsięwzięć w branży wod-kan
  • dofinansowania i innowacje w branży wod-kan
  • ekonomiczne aspekty efektywności energetycznej na instalacjach
  • sposoby gospodarowania energią z oczyszczalni ścieków
  • wyjazd techniczny do oczyszczalni ścieków w Słupsku

Podczas konferencji uczestnicy będą mieli możliwość wymiany doświadczeń zarówno w teorii jak i w praktyce. Wyjazd studyjny odbędzie się do Oczyszczalni Ścieków w Słupsku. W tym momencie oczyszczalnia jest w 65% samowystarczalna energetycznie, a  w planach jest budowa dwóch kolejnych agregatów, które znacznie podwyższą produkcję energii. Dodatkowe atrakcje i kolacje branżowe sprzyjają integracji, a nadmorska lokalizacja sprawi, że uczestnicy wyjdą z konferencji nie tylko z dużą dawką wiedzy, ale także będą mogli zrelaksować się podczas  spacerów brzegiem morza.


Link do rejestracji: https://efektywnosc2019.konfeo.com/pl/groups