Strona główna>O NAPE>Aktualności

Aktualności

wtorek, 05 listopada 2019

Mamy przyjemność poinformować o dwóch spotkaniach organizowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego pn. "Głęboka modernizacja energetyczna budynków wielorodzinnych mieszkaniowych lub budynków użyteczności publicznej - Pożyczka Termomodernizacyjna". Wydarzenia odbędą się w dwóch miastach:

  • w Piotrkowie Trybunalskim, 19 listopada br., g. 10:00 – w budynku Urzędu Miasta, przy Pasażu K. Rudowskiego 10 (sala konferencyjna nr 1)
  • w Skierniewicach, 28 listopada br., g. 10:00 – w Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego, przy ul. Batorego 64F (sala 307)

Serdecznie zachęcamy przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz TBS-ów do wzięcia udziału w ww. spotkaniach, na których przedstawiciele BGK, Instytucji Finansujących oraz Zarządcy nieruchomości omówią system wsparcia dla poprawy efektywności energetycznej w województwie łódzkim oraz zaprezentują możliwość finansowania - z funduszy unijnych - inwestycji z zakresu głębokiej modernizacji energetycznej budynków. W spotkaniach weźmie również udział ekspert ds. efektywności energetycznej, który opowie o audycie energetycznym, stanowiącym pierwszy krok w przedmiotowych inwestycjach. Agenda obu spotkań jest identyczna, a one same zostały zaplanowane w różnych lokalizacjach i terminach tak, aby ułatwić dostępność wśród potencjalnych zainteresowanych.

Budynki, szczególnie starsze, potrzebują często kompleksowych i kosztownych inwestycji, co przekłada się na wzrost bieżących opłat za użytkowanie lokali. Atrakcyjne warunki unijnej pożyczki, w połączeniu z oszczędnościami, które powstaną po modernizacji budynku, sprawią, że koszty finansowe zaciągnięcia takiej pożyczki mogą w ogóle nie obciążyć bieżących kosztów użytkowników lokali.

Wizja realnego i odczuwalnego zmniejszenia opłat za ogrzewanie po zakończeniu inwestycji i poprawa wyglądu budynku powinny przekonać i zachęcić Państwa
do udziału w tych spotkaniach.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły spotkań oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie BGK pod linkiem: https://pozyczkiunijne.bgk.pl/aktualnosci/spotkanie-gleboka-modernizacja-energetyczna-budynkow-w-piotrkowie-trybunalskim-i-skierniewicach-2572/