Strona główna>O NAPE>Aktualności

Aktualności

środa, 27 listopada 2019

W ofercie NAPE pojawiły się nowe usługi: Raport zrównoważonego rozwoju miasta wg. PN-ISO 37120 oraz Raport zrównoważonego rozwoju (wpływu) organizacji. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty. W niej znajdą Państwo informacje o tym czym są powyższe raporty, na czym polegają, jaki jest ich cel, oraz zakres i metodyka. 


 

Raport zrównoważonego rozwoju miasta wg. PN-ISO 37120

Celem raportu zrównoważonego rozwoju miasta jest informowanie interesariuszy, przede wszystkim mieszkańców i inwestorów, o stanie rozwoju miasta, usługach miejskich i jakości życia. Raport ten pokazuje odpowiedzialność władz miasta za wpływ wywierany przez ich działania na społeczeństwo i środowisko. Coroczne raportowanie wskaźników rozwoju inteligentnych miast wg. normy ISO 37120 pozwala władzom dużych i małych miast monitorować postępy, mierzyć skuteczność działań i chwalić się poprawą jakości życia mieszkańców, dbałością o środowisko i innowacjami. Uzyskanie certyfikatu inteligentnego miasta World Council on City Data lub Polski Komitet Normalizacyjny uwiarygadnia raport i umożliwia porównywanie miast między sobą w skali krajowej i międzynarodowej oraz pomaga budować wizerunek odpowiedzialnie zarządzanej i przejrzystej instytucji, co ma znaczenie w kontaktach z potencjalnymi inwestorami i staraniach o Fundusze Europejskie.

Więcej informacji


Raport zrównoważonego rozwoju (wpływu) organizacji

Celem raportu zrównoważonego rozwoju (wpływu) jest informowanie interesariuszy organizacji o wpływie jej decyzji i działań na społeczeństwo i środowisko. Coroczne raportowanie wybranych wskaźników, które pokazują ten wpływ, pozwala mierzyć skuteczność działań i monitorować postępy w realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Raport wzmacnia wizerunek odpowiedzialnej i przejrzystej organizacji, co ma znaczenie w kontaktach z partnerami biznesowymi, darczyńcami i instytucjami finansowymi oraz stanowi atut w przetargach i konkursach grantowych.

Więcej informacji