Strona główna>O NAPE>Aktualności

Aktualności

czwartek, 09 stycznia 2020

Szanowni Państwo,

Jak co roku za zapraszamy na międzynarodową konferencję "Smart Communications & Technology Forum - power grid inventory" która odbędzie się 27 lutego 2020 roku w Warszawie. W 2020 roku spotkamy się po raz 9.

Forum to cyklicznie wydarzenie w całości poświęcone tematyce szeroko pojętego zarządzania i eksploatacji majątku sieciowego energii elektrycznej. Od początku jego organizacji, motywem przewodnim Forum są wdrożenia spółek z wykorzystaniem technologii inteligentnych (smart grid). Głównym jego celem jest zgromadzenie dystrybutorów energii elektrycznej i ekspertów z zakresu smart grid z wielu krajów, aby wspólnie mogli wymieniać doświadczenia w zakresie najnowszych osiągnięć. Uczestnicy konferencji każdorazowo mają okazję zweryfikować stan rozwoju i wdrożenia inteligentnych technologii w naszym kraju na tle doświadczeń zagranicznych. Wydarzenie jest największym w Polsce spotkaniem specjalistów z tej dziedziny. W jego minionych ośmiu edycjach,udział wzięło łącznie ponad 1600 reprezentantów sektora dystrybucji i transmisji energii z Polski i Europy.

czwartek, 09 stycznia 2020

4 czerwca 2020 roku odbędzie się II Konferencja Specjalistów Logistyki - Kluczowe decyzje logistyczne w dobie dynamicznych zmian rynkowych. Organizatorem Konferencji Specjalistów Logistyki jest JARTOM Real Estate. Podczas Wydarzenia podzielimy się z Państwem unikalnym doświadczeniem, jakie zebraliśmy przez ponad 25 lat działania jako doradca na rynku nieruchomości magazynowych i produkcyjnych. Konferencję organizujemy wraz z naszymi Partnerami i Klientami. Razem zapewnimy podczas Konferencji maksimum praktyki, wymianę doświadczeń i rozwiązań.

czwartek, 12 grudnia 2019

Koalicja na rzecz Wyższych Ambicji: “Coalition for Higher Ambition”, do której należy NAPE, a w skład której wchodzą przedsiębiorstwa, grupy inwestorów, władze lokalne i regionalne oraz grupy społeczeństwa obywatelskiego, opublikowała oświadczenie, w którym wezwała Komisję Europejską do przedstawienia, w ciągu pierwszych 100 dni działania nowych władz, wniosku w sprawie zwiększenia celu UE w zakresie klimatu do co najmniej 55% redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. w porównaniu z poziomami z 1990 r. 

piątek, 29 listopada 2019

Szanowni Państwo,

wzrastające ceny energii stają się dużym wyzwaniem dla branż energochłonnych. Co więcej, trudnym jest przewidzenie jak ceny energii będą się kształtować w najbliższych latach. Jedynym pewnym aspektem jest, że powinniśmy oczekiwać stałych wahań i stopniowo rosnących cen. Aby uniknąć tej niepewności, która negatywnie wpłynie na wyniki finansowe, powinniśmy inwestować we własne źródła energii. Już teraz, wiele przedstawicieli przedsiębiorstwa przemysłowego zainwestowało we własne źródła OZE. W związku z powyższym postanowiliśmy zebrać Polskich liderów z branży aby przedstawili swoje prosumenckie inwestycje w odnawialne źródła energii na seminarium "Przedsiębiorca jako prosument OZE - mikroinstalacje", które odbędzie się 17 grudnia w Warszawie.

środa, 27 listopada 2019

W ofercie NAPE pojawiły się nowe usługi: Raport zrównoważonego rozwoju miasta wg. PN-ISO 37120 oraz Raport zrównoważonego rozwoju (wpływu) organizacji. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty. W niej znajdą Państwo informacje o tym czym są powyższe raporty, na czym polegają, jaki jest ich cel, oraz zakres i metodyka. 

środa, 20 listopada 2019

Sfinansowanie inwestycji dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych to wyzwanie, które często spędza sen z powiek lokatorom i osobom odpowiedzialnym za zarządzanie zasobami mieszkaniowymi. Budynki, szczególnie starsze bloki, potrzebują często kompleksowych i kosztownych inwestycji. Inwestycje te wymagają od wspólnoty, bądź spółdzielni, zaciągnięcia kredytu bankowego. Konieczność pokrycia wysokich kosztów kredytu (oprocentowanie, prowizje) zmuszają zarządców nieruchomości do podniesienia lokatorom opłat za utrzymanie mieszkania. Czy jest, zatem jakiś inny sposób, aby wyremontować nasze budynki, a przy tym nadmiernie nie zadłużyć wspólnoty czy spółdzielni? Jak zadowolić mieszkańców, narzekających na zły stan i wygląd budynku oraz wysokie opłaty za ogrzewanie?

Serdecznie zapraszamy na spotkanie 28 listopada br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowie, przy ul. Gabriela Narutowicza 38, w sali nr 11 na spotkanie pt. „Zwiększenie efektywności energetycznej w budynkach wielorodzinnych - oszczędność domowego budżetu”. Zapisz się już dziś!

 

niedziela, 10 listopada 2019

Serdecznie zapraszamy Państwa na III Międzynarodową Konferencję ”Jakość Powietrza, a Efektywność Energetyczna JPEE2019″, która odbędzie się w dniach 20-21 listopada 2019 roku, Politechnika Krakowska, budynek “Kotłownia”. Celem Konferencji JPEE’19 jest spotkanie Przedstawicieli świata nauki i biznesu w celu wymiany doświadczeń w wypracowaniu innowacji sprzyjających poprawie jakości powietrza oraz efektywności energetycznej.

środa, 06 listopada 2019

15 zaleceń dla państw

członkowskich i instytucji UE

wersja polska | wersja angielska

Analiza i wnioski dotyczące finansowania w krajach V4

dostępna tylko wersja angielska

 

Europejskie fundusze strukturalne i inwestycyjne są głównym źródłem finansowania renowacji zaniedbanych i nieefektywnych energetycznie zasobów budowlanych we wszystkich krajach V4. Jednak obecny poziom inwestycji jest niewystarczający pod względem liczby zmodernizowanych budynków, a także ich jakości po renowacji. Można to znacząco poprawić poprzez efektywniejsze przygotowanie i przydzielanie funduszy w następnym okresie programowania.

wtorek, 05 listopada 2019

Mamy przyjemność poinformować o dwóch spotkaniach organizowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego pn. "Głęboka modernizacja energetyczna budynków wielorodzinnych mieszkaniowych lub budynków użyteczności publicznej - Pożyczka Termomodernizacyjna".

 

poniedziałek, 04 listopada 2019

W związku z dużym zainteresowaniem tematyką węzłów i sieci cieplnych zapraszamy na III edycję branżowego seminarium pt. "Sieci i węzły cieplne - projektowanie, eksploatacja, modernizacja, wykonawstwo". Wydarzenie odbędzie się 28 listopada 2019 w Warszawie.