Strona główna>O NAPE>Aktualności

Aktualności

wtorek, 05 lipca 2016

Projekt MŚP Energy CheckUp wciąż trwa. Zapraszamy do zapoznania sie z filmem instruktarzowym do wypełnienia pozwalającym skorzystać z bezpłatnego kalkulatora do oceny potencjału oszczędności energii w przedsiębiorstwie.

piątek, 01 lipca 2016

W dniach 21-25 czerwca 2016 roku w Polańczyku odbyła się już VI edycja konferencji naukowej SOLINA 2016: „Architektura - Budownictwo - Inżynieria i Ochrona Środowiska: Innowacyjne technologie energooszczędne - wykorzystanie odnawialnych źródeł energii”. Organizatorem była Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza – Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Jednym z uczestników, a zarazem prelegentów wydarzenia był przedstawiciel Narodowej Agencji Poszanowania Energii (NAPE). Zapraszamy na relację z wydarzenia.

 

środa, 29 czerwca 2016

W dniach 22-24 czerwca 2016 w czeskiej Pradze już po raz czwarty odbyło się wydarzenie pt. „Central Europe Towards Sustainable Building Prague 2016” (CESB16), które to jest częścią międzynarodowej serii konferencji dotyczących zrównoważonego budownictwa (International Sustainable Built Environment). W ramach konferencji nastąpiło rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu im. Prezesa Aleksandra Dariusza Panka, na najlepsze prace dyplomowe doktorskie i magisterskie z dziedziny zrównoważonego budownictwa. Wpłynęło 13 prac: 7 doktorskich i 8 magisterskich. W konferencji wzięło udział ponad 400 osób.

wtorek, 28 czerwca 2016

Firma City Brand Energia Odnawialna serdecznie zaprasza na seminarium: „Nowelizacja Ustawy OZE”, które odbędzie się 26 lipca 2016, we Wrocławiu. Narodowa Agencja Poszanowania Energii została Patronem Honorowym wydarzenia.

poniedziałek, 20 czerwca 2016

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na kolejne Spotkanie Koalicji na rzecz utworzenia Krajowego Systemu Zrównoważonego Gospodarowania Energią, które odbędzie się w dniu 30 czerwca 2016 roku w Warszawie, w Tower-Service przy ul. Chałubińskiego 8 sala nr 1, w godzinach 10.00-14.30.

środa, 15 czerwca 2016

W dniach 11-12 czerwca 2016 roku na terenie Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddziału Poświętne w Płońsku zorganizowane zostały XVII Mazowieckie Dni Rolnictwa. Te największe targi rolne na Mazowszu przyciągnęły rolników, hodowców i producentów sprzętu z całego województwa. Pierwszego dnia tej imprezy obecni byli przedstawiciele projektu BioEnergy Farm 2. Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.

środa, 15 czerwca 2016

Obecnie trwa III edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej Ekologiczny dom pt. "Zrób prezent sobie i środowisku". Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest termomodernizacja budynków jednorodzinnych. Partnerem projektu jest Narodowa Agencja Poszanowania Energii. W ramach projektu nasi eksperci udzielają porad, między innymi byliśmy ostatnio zaproszenii do "Pytania na Śniadanie". Zapraszamy do obejrzenia audycji.

poniedziałek, 13 czerwca 2016

Narodowa Agencja Poszanowania Energii uczestniczy w międzynarodowym projekcie DREEAM, realizowanym ze środków europejskiego programu Horyzont 2020 (program finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej). Projekt dotyczy redukcji zużycia energii w grupie budynków. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

 

czwartek, 09 czerwca 2016

Przypominamy o projekcie EMPI - "ZARZĄDZANIE ENERGIĄ W PRZEMYŚLE WG STANDARDU EN ISO 50001". Nabory do projektu zostały przedłużone do 30 czerwca. Do projektu EMPI wybrane zostaną przedsiębiorstwa z trzech sektorów przemysłu: ciepłownictwo sieciowe, produkcja mebli oraz produkcja żywności i napojów. Wszystkich przedsiębiorców zapraszamy do zapoznania sie ze szczegółami.

czwartek, 09 czerwca 2016

W dniu 8 czerwca 2016 roku odbyło sie spotkanie branży biogazowej, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Organizatorem wydarzenia była Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego. W związku z ostatnimi pracami nad nowelizacją Ustawy o odnawialnych źródłach energii, zapoznaliśmy się między innymi ze zmianami jakie czekają rynek biogazowni.