Strona główna>O NAPE>Aktualności

Aktualności

wtorek, 05 września 2017

W dniach 13-15 września 2017 r., w siedzibie Fundacji (ul. Świętokrzyska 20, Warszawa) odbędzie się druga edycja szkolenia przeznaczonego dla osób zainteresowanych przygotowywaniem audytu energetycznego przedsiębiorstw zgodnych z Ustawą z dnia 20 maja 2016 r. (Dz.U. 2016 poz. 831). Szkolenie prowadzone jest w formie wykładów oraz warsztatów.

piątek, 01 września 2017

MURATOR zaprasza na kolejną konferencję budowlaną, tym razem poświęconą termomodernizacji budynków wielorodzinnych. Odbędzie się ona 27 września 2017 w Warszawie (Hotel Bellotto, ul. Senatorska 13/15, godz. 10-15). Zagadnienia formalno-prawne dotyczące termomodernizacji, systemy wspierania tego typu inwestycji, opłacalność i efektywność poparte konkretnymi przykładami, rozwiązania technologiczne i błędy wykonawcze - to tylko wybrane zagadnienia, którymi podzielą się eksperci. Udział w Konferencji jest bezpłatny – wymaga jedynie rejestracji.

poniedziałek, 31 lipca 2017

Energia, prąd, światło towarzyszą nam praktycznie zawsze i wszędzie. Dlatego już po raz 26. w dniach 8-9 listopada 2017 r. odbędzie się wydarzenie mówiące o najważniejszych i najbardziej aktualnych wyzwaniach i problemach dotyczących branży energetycznej, a wszystko to w samym centrum Warszawy, w Hotelu Sheraton.

środa, 07 czerwca 2017

 

SMART CITY - Miasto oszczędności - Miasto obywateli

Czy słyszeli Państwo, że dzięki inteligentnej energii elektrycznej miasto może obniżyć swoje koszty o kilkadziesiąt procent?

Czy wiedzą Państwo w jaki sposób miasta mogą zarobić na wprowadzeniu nowoczesnych rozwiązań, takich jak Inteligentnych Systemów Transportowych?


Zapraszamy do bezpłatnego udziału w XII ogólnopolskiego kongresu, który odbędzie się dnia 29 czerwca 2017 we Wrocławiu.

 

 

wtorek, 23 maja 2017

Narodowa Agencja Poszanowania Energii uczestniczy w europejskim projekcie DREEAM. Celem projektu jest pokazanie możliwości uzyskania redukcji zużycia energii w budynkach mieszkalnych o 75% w układzie wielobudynkowym. W ramach projektu, analizowane jest również zastosowanie rozwiązań na Ukrainie w mieście Krzywy Róg. Pan Andrzej Rajkiewicz, będący polskim Koordynatorem Projektu został zaproszony do ukraińskiej telewizji, aby opowiedzieć o projekcie i o zaletach zastosowania paneli fotowoltaicznych oraz głębokiej termomodernizacji w nieocieplonych budynkach.

środa, 17 maja 2017

W dniu 25 kwietnia 2017 roku odbyło się w Warszawie kolejne XVII Forum TERMOMODERNIZACJA. Impreza ta organizowana corocznie przez Zrzeszenie Audytorów Energetycznych skupia audytorów i specjalistów z branży szeroko rozumianej efektywności energetycznej, przedstawicieli instytucji finansowych i wyższych uczelni technicznych. Patronat honorowy tegorocznego FORUM objęły Ministerstwo Energii, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. W wydarzeniu udział wzięło prawie 150 uczestników z całej Polski. Tematem tegorocznego FORUM była „Efektywność energetyczna w budownictwie – nowe przepisy, technologie i kierunki rozwoju”.

poniedziałek, 08 maja 2017

 

OZE Day - Dzień Odnawialnych Źródeł Energii realizowany dnia 17 maja br. na Akademii Górniczo - Hutniczej to festiwal naukowy, który jest połączeniem zróżnicowanych tematycznie  ekspozycji, warsztatów i konferencji poświęconych odnawialnym  źródłom energii.

piątek, 05 maja 2017

Zapraszamy do zapoznania się z monografią: „Budynki o niemal zerowym zużyciu energii”, która powstała jako praca zbiorcza pod redakcją Jerzego Sowy. Niniejsza monografia powstała w ramach projektu KODnZEB pn: „Koncepcja dostosowania dwóch wybranych budynków do standardu niemal zeroenergetycznego” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie Programu Operacyjnego PL04 „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii”. Projekt realizowany przy współ pracy Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii NTNU.

wtorek, 11 kwietnia 2017

5-6 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbyła się 25. edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER, wydarzenia poświęconego najnowszym trendom obowiązującym na rynku oraz aktualnym problemom i wyzwaniom, z którymi boryka się sektor energetyczny. W Konferencji uczestniczyło prezesi i członkowie zarządów kluczowych firm energetycznych, przedstawiciele administracji rządowej, w tym także regulatora, przedstawiciele świata nauki oraz członkowie izb gospodarczych.

środa, 29 marca 2017

Szukasz 24-godzinnej przygody? Interesują Cię zagadnienia związane z danymi satelitarnymi i ich przetwarzaniem? Jesteś chętny do spędzenia czasu ze specjalistami wysokiego szczebla z sektora kosmicznego, biznesu i nauki? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK! przyjdź i dołącz do weekendowego hackathonu EOVation, który odbędzie się 22-23 kwietnia w Warszawie.