Strona główna>O NAPE>Aktualności

Aktualności

poniedziałek, 22 września 2014

Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A. opracowała aktualizację aplikacji aoze.pl, dzięki czemu przeprowadzenie analizy zastosowania alternatywnych i odnawialnych źródeł energii w budynku będzie jeszcze prostsze niż dotychczas.

wtorek, 16 września 2014

Konferencja odbędzie się 19 września w centrum EXPO XXI w Warszawie podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich WarsawBuild. 

wtorek, 02 września 2014

W poniedziałek 25.08.2014r. pożegnaliśmy na zawsze naszego Prezesa dr inż. Aleksandra Dariusza Panka, współzałożyciela Narodowej Agencji Poszanowania Energii.

Był najbardziej rozpoznawalnym polskim ekspertem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej na arenie międzynarodowej, członkiem komitetów naukowych konferencji Sustainable Building, ekspertem w komitetach technicznych CEN i PKN, liderem polskiego zespołu w wielu międzynarodowych projektach naukowo-badawczych wykonywanych przez Politechnikę Warszawską i NAPE.

poniedziałek, 04 sierpnia 2014

Zapraszamy do udziału w szkoleniu kwalifikacyjnym pn:. „Rola i funkcja Certyfikowanych Audytorów/Ekspertów ds. Energetyki (CAE/CEE) w Programie NF” wszystkie osoby zainteresowane zdobyciem uprawnień do wykonywania czynności i przygotowywania dokumentów przewidzianych dla Certyfikowanych Audytorów ds. Energetyki (CAE) i Certyfikowanych Ekspertów ds. Energetyki (CEE) w programie priorytetowym NFOŚiGW „Poprawa efektywności energetycznej Część 4) Inwestycje energooszczędne w małych i średnich przedsiębiorstwach”

piątek, 30 maja 2014

Ogólnokrajowe Stowarzyszenie "Poszanowanie Energii i Środowiska" SAPE-POLSKA od grudnia 2013 r. realizuje projekt, którego celem jest promocja miejskich planów gospodarki niskoemisyjnej. 12 czerwca 2014 r. odbędzie się w Katowicach drugie spotkanie koalicji projektu.

wtorek, 29 kwietnia 2014

Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A. opracowała narzędzie, za pomocą którego można przeprowadzić analizę zastosowania alternatywnych i odnawialnych źródeł energii w budynku.  O narzędziu pisaliśmy już w styczniowych aktualnościach. Ponieważ bezpłatne szkolenia dotyczące korzystania z aplikacji spotkały się z dużym zainteresowaniem, ogłaszamy kolejne terminy, na które można się zapisać korzystając z formularza.

piątek, 04 kwietnia 2014

Grupa europejskich ekspertów rynku nieruchomości rozpoczyna nowy projekt mający na celu analizę “zielonych” cech nieruchomości w praktyce wyceny obiektu.

wtorek, 01 kwietnia 2014

Zmienione przepisy obejmują analizą wszystkie nowoprojektowane budynki. Analiza ma być sporządzona przez projektanta na etapie opracowania projektu budowlanego, jako element opisu technicznego, aby wskazać inwestorowi możliwości zastosowania różnych rozwiązań zaopatrzenia budynku w energię.

Zachęcamy do lektury artykułu dr inż. Andrzeja Wiszniewskiego na ten temat.

wtorek, 25 lutego 2014

Spotkanie odbędzie się 6 marca 2014 r. o godzinie 11.00 w Warszawie, w Pałacu Ślubów na Placu Zamkowym 6.

piątek, 24 stycznia 2014

Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A. opracowała narzędzie, za pomocą którego można przeprowadzić analizę zastosowania alternatywnych i odnawialnych źródeł energii w budynku.  Wygenerowany za pomocą aplikacji raport może być wykorzystany w celu udokumentowania przeprowadzonej analizy, co jest obowiązkowe przy tworzeniu projektu budowlanego.