Strona główna>O NAPE>Aktualności

Aktualności

poniedziałek, 14 stycznia 2019

W ostatnim czasie pojawił się raport pt.: “Barometr zdrowych domów”, będący już czwartym raportem z tej serii. Został on opublikowany przez Grupę VELUX. W dwóch wcześniejszych edycjach, autorzy skupili się na tym, jaką różnicę wnoszą w życie Europejczyków zdrowe domy oraz jaki wpływ mają na nasze zdrowie. W najnowszej edycji 2018 przedstawiono dodatkowo ważny trend, jakim jest rozwój przedmieść w Europie i Polsce oraz zwrócono uwagę na problem, jakim jest starzenie się zasobów budowlanych. Ogólnoeuropejski raport powstał na podstawie analizy danych zewnętrznych, a także opinii ekspertów reprezentujących różne środowiska związane z branżą budowlaną, a to sprawia, że uwzględnia wiele różnych aspektów.

środa, 09 stycznia 2019

"Smart Communications & Technology Forum" to cykliczne wydarzenie w całości poświęcone tematyce szeroko pojętych inteligentnych sieci oraz opomiarowania (AMI). Głównym celem Forum jest zgromadzenie ekspertów z zakresu smart grid i smart metering z wielu krajów, aby wspólnie mogli wymieniać doświadczenia w zakresie najnowszych osiągnięć. Wydarzenie jest największym w Polsce spotkaniem specjalistów z tej dziedziny.

czwartek, 27 grudnia 2018

Agencja Użytkowania i Poszanowania Energii Sp. z o.o. oraz MP Polskie Klastry Sp. z o.o. – koordynator Klastra Metalowego METALIKA zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji podsumowującej międzynarodowy projekt „Applying energy efficient measures for metal and metalworking SMEs and industry” (EE-METAL), finansowany w ramach Programu Ramowego UE w zakresie Badań Naukowych i Innowacji Horyzont 2020. Konferencja odbędzie się 17 stycznia 2019 r. w Hotelu Focus w Łodzi przy ul. Łąkowej 23/25. Patronat nad wydarzeniem objęła Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa.

czwartek, 27 grudnia 2018

Już 9 stycznia w Krakowie odbędzie się spotkanie poświęcone tematowi: Głęboka modernizacja energetyczna budynków wielorodzinnych mieszkaniowych – pożyczka unijna na efektywność energetyczną. 

Podczas spotkania można będzie poznać zasady ubiegania się o środki na termomodernizację, zastosowanie odnawialnych źródeł energii czy wymianę źródeł ciepła w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych. Zostanie wskazane kto i na jakich zasadach może ubiegać się o środki, a także jakie dokumenty trzeba przygotować. W trakcie spotkania będzie można porozmawiać z przedstawicielami funduszu pożyczkowego oraz wnioskodawcami, którzy już uzyskali wsparcie.

czwartek, 20 grudnia 2018

Konkurencyjność odzwierciedla potencjał firmy - zasoby, umiejętności i zdolności zapewniające przewagę nad innymi podmiotami działającymi w tym samym sektorze. W realiach współczesnej globalnej gospodarki konkurencyjność staje się jednym z ważniejszych wyznaczników i zarazem perspektyw oceny funkcjonowania przedsiębiorstwa na rynku, a także jest postrzegana jako determinanta rozwoju.

Polski Instytut Rozwoju Biznesu ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji:
„Nowoczesne narzędzia i technologie do zarządzania produkcją”
27 lutego 2019 roku w Warszawie

 

czwartek, 13 grudnia 2018

Najważniejszym targom budowlanym w tej części Europy – Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA (12-15 lutego 2019 r.) towarzyszyć będzie szereg merytorycznych spotkań z autorytetami branży budowlanej i architektonicznej, jak również konferencji dotyczących aktualnych trendów i wyzwań stojących przed tymi sektorami przemysłu. III edycja Forum Gospodarczego Budownictwa „Build4Future” (11-12 lutego 2019 r.) zainauguruje święto branży budowlanej. 

poniedziałek, 10 grudnia 2018

 

Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A. zaprasza wszystkich do udziału w Konferencji Specjalistów Logistyki, która odbędzie się 14-15 marca 2019 w Warszawie.

Organizatorem wydarzenia jest JARTOM Real Estate, firma doradztwa na rynku nieruchomości logistycznych.
Złotym Sponsorem Konferencji jest WiSeNe,  specjalista od monitorowania dachów wielkopowierzchniowych.

Tematem przewodnim Wydarzenia jest odpowiedź na pytanie jak odróżnić „ziarno od plew” przy zakupach usług i produktów związanych z użytkowaniem hal magazynowych i produkcyjnych. Prelegenci na podstawie realnych studiów przypadków omówią rozwiązania, które sprawdzają się w praktyce, a także podpowiedzą jak omijać pułapki marketingowe. Zwrócą uwagę, kiedy niska cena generuje wysokie koszty użytkowania lub zmniejszenie bezpieczeństwa.

środa, 05 grudnia 2018

IX Konferencja Budujemy Hale

MAGAZYN 4.0 – NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA W HALI PRZEMYSŁOWEJ

Już po raz dziewiąty redakcja czasopisma Nowoczesne Hale ma przyjemność zaprosić wszystkich przedstawicieli branży budowlanej na kolejną edycję konferencji BUDUJEMY HALE 2019.

Tradycyjnie już wydarzenie odbędzie się w Poznaniu przy okazji targów BUDMA – 14 lutego 2019r. w hotelu Andersia****.

poniedziałek, 15 października 2018

07.11-08.11.2018r. w hotelu Lamberton w Ołtarzewie k. Warszawy odbędzie się trzecia edycja konferencji Projekt BMS 2018.

Projekt BMS to dwudniowa konferencja branżowa w formule zamkniętej, podczas której przedstawiciele branży związanej z BMS, przekrojowo zaprezentują informacje na temat trendów, nowinek technologicznych i potrzeb sektora w zakresie Smart Building, systemów automatyki budynkowej i technologii zarządzania budynkami.

poniedziałek, 08 października 2018

W nocy z 7 na 8 października 2018 roku w Korei Południowej odbyło się spotkanie IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change - Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu). Podczas 48 sesji przyjęto specjalny raport pt.

„Global Warming of 1.5 °C
an IPCC special report on the impacts of global warming of 1.5 °C above pre-industrial levels and related global greenhouse gas emission pathways, in the context of strengthening the global response to the threat of climate change, sustainable development, and efforts to eradicate poverty”.