Strona główna>O NAPE>Aktualności

Aktualności

poniedziałek, 27 stycznia 2020

Open letter to the European Council, the European Parliament and the European Commission: Europe needs and wants an ambitious, effective and fossil fuel free cohesion policy delivering on climate neutrality.

All three EU institutions must seize the final opportunity to ensure that Cohesion Policy supports a truly sustainable and just transition to climate neutrality for all regions while leaving no-one behind.

EU citizens and scientists are calling on the institutions to act on the climate emergency. In December, the European Council committed the EU to achieve climate neutrality by 2050. This requires all EU funding instruments to implement and support ambitious EU climate and energy objectives.

czwartek, 12 grudnia 2019

Koalicja na rzecz Wyższych Ambicji: “Coalition for Higher Ambition”, do której należy NAPE, a w skład której wchodzą przedsiębiorstwa, grupy inwestorów, władze lokalne i regionalne oraz grupy społeczeństwa obywatelskiego, opublikowała oświadczenie, w którym wezwała Komisję Europejską do przedstawienia, w ciągu pierwszych 100 dni działania nowych władz, wniosku w sprawie zwiększenia celu UE w zakresie klimatu do co najmniej 55% redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. w porównaniu z poziomami z 1990 r. 

piątek, 29 listopada 2019

Szanowni Państwo,

wzrastające ceny energii stają się dużym wyzwaniem dla branż energochłonnych. Co więcej, trudnym jest przewidzenie jak ceny energii będą się kształtować w najbliższych latach. Jedynym pewnym aspektem jest, że powinniśmy oczekiwać stałych wahań i stopniowo rosnących cen. Aby uniknąć tej niepewności, która negatywnie wpłynie na wyniki finansowe, powinniśmy inwestować we własne źródła energii. Już teraz, wiele przedstawicieli przedsiębiorstwa przemysłowego zainwestowało we własne źródła OZE. W związku z powyższym postanowiliśmy zebrać Polskich liderów z branży aby przedstawili swoje prosumenckie inwestycje w odnawialne źródła energii na seminarium "Przedsiębiorca jako prosument OZE - mikroinstalacje", które odbędzie się 17 grudnia w Warszawie.

środa, 27 listopada 2019

W ofercie NAPE pojawiły się nowe usługi: Raport zrównoważonego rozwoju miasta wg. PN-ISO 37120 oraz Raport zrównoważonego rozwoju (wpływu) organizacji. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty. W niej znajdą Państwo informacje o tym czym są powyższe raporty, na czym polegają, jaki jest ich cel, oraz zakres i metodyka. 

środa, 20 listopada 2019

Sfinansowanie inwestycji dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych to wyzwanie, które często spędza sen z powiek lokatorom i osobom odpowiedzialnym za zarządzanie zasobami mieszkaniowymi. Budynki, szczególnie starsze bloki, potrzebują często kompleksowych i kosztownych inwestycji. Inwestycje te wymagają od wspólnoty, bądź spółdzielni, zaciągnięcia kredytu bankowego. Konieczność pokrycia wysokich kosztów kredytu (oprocentowanie, prowizje) zmuszają zarządców nieruchomości do podniesienia lokatorom opłat za utrzymanie mieszkania. Czy jest, zatem jakiś inny sposób, aby wyremontować nasze budynki, a przy tym nadmiernie nie zadłużyć wspólnoty czy spółdzielni? Jak zadowolić mieszkańców, narzekających na zły stan i wygląd budynku oraz wysokie opłaty za ogrzewanie?

Serdecznie zapraszamy na spotkanie 28 listopada br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowie, przy ul. Gabriela Narutowicza 38, w sali nr 11 na spotkanie pt. „Zwiększenie efektywności energetycznej w budynkach wielorodzinnych - oszczędność domowego budżetu”. Zapisz się już dziś!

 

niedziela, 10 listopada 2019

Serdecznie zapraszamy Państwa na III Międzynarodową Konferencję ”Jakość Powietrza, a Efektywność Energetyczna JPEE2019″, która odbędzie się w dniach 20-21 listopada 2019 roku, Politechnika Krakowska, budynek “Kotłownia”. Celem Konferencji JPEE’19 jest spotkanie Przedstawicieli świata nauki i biznesu w celu wymiany doświadczeń w wypracowaniu innowacji sprzyjających poprawie jakości powietrza oraz efektywności energetycznej.

środa, 06 listopada 2019

15 zaleceń dla państw

członkowskich i instytucji UE

wersja polska | wersja angielska

Analiza i wnioski dotyczące finansowania w krajach V4

dostępna tylko wersja angielska

 

Europejskie fundusze strukturalne i inwestycyjne są głównym źródłem finansowania renowacji zaniedbanych i nieefektywnych energetycznie zasobów budowlanych we wszystkich krajach V4. Jednak obecny poziom inwestycji jest niewystarczający pod względem liczby zmodernizowanych budynków, a także ich jakości po renowacji. Można to znacząco poprawić poprzez efektywniejsze przygotowanie i przydzielanie funduszy w następnym okresie programowania.

wtorek, 05 listopada 2019

Mamy przyjemność poinformować o dwóch spotkaniach organizowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego pn. "Głęboka modernizacja energetyczna budynków wielorodzinnych mieszkaniowych lub budynków użyteczności publicznej - Pożyczka Termomodernizacyjna".

 

poniedziałek, 04 listopada 2019

W związku z dużym zainteresowaniem tematyką węzłów i sieci cieplnych zapraszamy na III edycję branżowego seminarium pt. "Sieci i węzły cieplne - projektowanie, eksploatacja, modernizacja, wykonawstwo". Wydarzenie odbędzie się 28 listopada 2019 w Warszawie.

czwartek, 26 września 2019

Automatyzacja, opomiarowanie oraz monitoring są szeroko stosowane w ciepłownictwie. Szczególnie w zakresie przesyłu ciepła, do ogrzewania budynków i wody użytkowej, jak również w przemyśle. Są to skomplikowane procesy, dlatego parametry nośników ciepła oraz instalacje ich wytwarzania, transportu i dystrybucji trzeba stale monitorować i regulować. Dlatego w układach ciepłowniczych niezbędne jest stosowanie zaawansowanych systemów pomiarowych oraz automatyki.

Zainteresowanych tematyką zapraszamy do udziału w seminarium pt. „Automatyka, pomiary i monitoring procesów produkcyjnych w ciepłownictwie”, które odbędzie się 29 października 2019 w Warszawie.