Strona główna>O NAPE>Aktualności

Aktualności

piątek, 17 maja 2019

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą publikacją „Kompleksowa termomodernizacja budynków jednorodzinnych”, która powstała pod redakcją dr inż. Szymona Firląga. Książka dotyka bardzo istotnego z punktu widzenia gospodarczego i społecznego zagadnienia. Przedstawia w sposób wyczerpujący korzyści płynące z termomodernizacji, wyjaśnia celowość i przebieg tego procesu. Prezentuje możliwości wsparcia finansowego oraz doradczego termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Książka może być pomocna dla projektantów, wykonawców oraz inwestorów indywidualnych.

czwartek, 09 maja 2019

Ostatnio bardzo wzrosło zainteresowanie branży energetycznej zagadnieniami związanymi z produkcja chłodu sieciowego, akumulacją energii cieplnej, pracy w trybie „kondensacyjnym” (bez produkcji ciepła) i kogeneracji. Czy warto inwestować w rozwój chłodu sieciowego w Polsce? Jakie argumenty przemawiają za to? Jakie są bariery, wyzwania i potencjał chłodu sieciowego? Te oraz inne pytania zostaną omówione podczas naszego Seminarium przez polskich i zagranicznych ekspertów. Podczas wydarzenia pokażemy doświadczenia z funkcjonujących wdrożeń zagranicznych jak również zaprezentujemy opinie polskich ekspertów.

środa, 08 maja 2019

 

Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A. koordynuje rozpoczynający się projekt dotyczący głębokiej modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej w miastach w Polsce. NAPE od 1994 roku pomaga samorządom w przygotowaniu, finansowaniu i przeprowadzaniu projektów termomodernizacji budynków, modernizacji źródeł energii i oświetlenia. Połączenie tej wiedzy i doświadczenia, także pozostałych partnerów projektu pozwoli na osiągnięcie założonych celów.

piątek, 26 kwietnia 2019

Pojawił się polski raport „Building Market Briefs”, będący kolejnym z serii raportem zawierającym skondensowane informacje na temat krajowych uwarunkowań sektora budowlanego i wskaźniki, które można bezpośrednio porównywać pomiędzy krajami. Raporty dostarczają porównywalnych danych w skali europejskiej, skondensowany wgląd w sektor budowlany, ukazują potencjał rynkowy z wielu perspektyw: ekspertów, modeli rynkowych i danych statystycznych, identyfikują bariery oraz czynniki wspierające wdrażanie niskoemisyjnych technologii i rozwiązań. Zachęcamy do zapoznania się z powyższymi publikacjami, a szczególnie z polską wersją.

czwartek, 25 kwietnia 2019

Ruszyła V edycja ogólnopolskiego konkursu TOPTEN Okna 2019. Skierowany jest do producentów oraz dystrybutorów stolarki okiennej i drzwiowej dostępnej na polskim rynku. Głównym celem jest wytypowanie i promocja najlepszych okien i drzwi, poprzez wyłonienie okien i drzwi optymalnych energetycznie, przy uwzględnieniu aspektów technicznych i ekonomicznych.
czwartek, 11 kwietnia 2019

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że  III nabór wniosków o udzielenie pożyczki w ramach projektu „Pożyczki na kształcenie” rozpoczął się 18 marca 2019 roku. Nabór będzie miał charakter ciągły i będzie trwał do momentu wyczerpania środków.

sobota, 16 marca 2019

Koalicja na rzecz Wyższych Ambicji: “Coalition for Higher Ambition”, w skład której wchodzą przedsiębiorstwa, grupy inwestorów, władze lokalne i regionalne oraz grupy społeczeństwa obywatelskiego, w tym również Narodowa Agencja Poszanowania Energii, wzywa Unię Europejską do przyspieszenia działań na rzecz klimatu.

środa, 27 lutego 2019

 

Zbliża się termin (3 kwietnia 2019 r.) XIX Forum Termomodernizacja, dorocznego spotkania członków Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Jest to przede wszystkim okazja do osobistych kontaktów i możliwość zapoznania się z najnowszymi informacjami z zakresu poszanowania energii. Wydarzenie to tradycyjnie gromadzi audytorów, projektantów, przedstawicieli wyższych uczelni technicznych oraz innych specjalistów z obszaru efektywności energetycznej. Temat przewodni najbliższej edycji Forum to: „Odnawialne źródła energii – droga do niskoemisyjnego budownictwa”.

poniedziałek, 18 lutego 2019

Mamy przyjemność poinformować o spotkaniu organizowanym przez Bank Gospodarstwa Krajowego pn. "Głęboka modernizacja energetyczna budynków wielorodzinnych mieszkaniowych lub budynków użyteczności publicznej - Pożyczka Termomodernizacyjna". Spotkanie odbędzie się 27 lutego 2019 r. od godz. 10:30 w Centrum Obsługi Przedsiębiorców przy ul. Moniuszki 7/9 w Łodzi.

wtorek, 12 lutego 2019

Katedra Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Studenckie Koło Naukowe „Eurointegracja” serdecznie zapraszają do udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, która odbędzie się 1-2 kwietnia br. na Politechnice Rzeszowskiej.