Strona główna>O NAPE>Aktualności

Aktualności

czwartek, 20 grudnia 2018

Konkurencyjność odzwierciedla potencjał firmy - zasoby, umiejętności i zdolności zapewniające przewagę nad innymi podmiotami działającymi w tym samym sektorze. W realiach współczesnej globalnej gospodarki konkurencyjność staje się jednym z ważniejszych wyznaczników i zarazem perspektyw oceny funkcjonowania przedsiębiorstwa na rynku, a także jest postrzegana jako determinanta rozwoju.

Polski Instytut Rozwoju Biznesu ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji:
„Nowoczesne narzędzia i technologie do zarządzania produkcją”
27 lutego 2019 roku w Warszawie

 

czwartek, 13 grudnia 2018

Najważniejszym targom budowlanym w tej części Europy – Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA (12-15 lutego 2019 r.) towarzyszyć będzie szereg merytorycznych spotkań z autorytetami branży budowlanej i architektonicznej, jak również konferencji dotyczących aktualnych trendów i wyzwań stojących przed tymi sektorami przemysłu. III edycja Forum Gospodarczego Budownictwa „Build4Future” (11-12 lutego 2019 r.) zainauguruje święto branży budowlanej. 

poniedziałek, 10 grudnia 2018

 

Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A. zaprasza wszystkich do udziału w Konferencji Specjalistów Logistyki, która odbędzie się 14-15 marca 2019 w Warszawie.

Organizatorem wydarzenia jest JARTOM Real Estate, firma doradztwa na rynku nieruchomości logistycznych.
Złotym Sponsorem Konferencji jest WiSeNe,  specjalista od monitorowania dachów wielkopowierzchniowych.

Tematem przewodnim Wydarzenia jest odpowiedź na pytanie jak odróżnić „ziarno od plew” przy zakupach usług i produktów związanych z użytkowaniem hal magazynowych i produkcyjnych. Prelegenci na podstawie realnych studiów przypadków omówią rozwiązania, które sprawdzają się w praktyce, a także podpowiedzą jak omijać pułapki marketingowe. Zwrócą uwagę, kiedy niska cena generuje wysokie koszty użytkowania lub zmniejszenie bezpieczeństwa.

środa, 05 grudnia 2018

IX Konferencja Budujemy Hale

MAGAZYN 4.0 – NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA W HALI PRZEMYSŁOWEJ

Już po raz dziewiąty redakcja czasopisma Nowoczesne Hale ma przyjemność zaprosić wszystkich przedstawicieli branży budowlanej na kolejną edycję konferencji BUDUJEMY HALE 2019.

Tradycyjnie już wydarzenie odbędzie się w Poznaniu przy okazji targów BUDMA – 14 lutego 2019r. w hotelu Andersia****.

poniedziałek, 15 października 2018

07.11-08.11.2018r. w hotelu Lamberton w Ołtarzewie k. Warszawy odbędzie się trzecia edycja konferencji Projekt BMS 2018.

Projekt BMS to dwudniowa konferencja branżowa w formule zamkniętej, podczas której przedstawiciele branży związanej z BMS, przekrojowo zaprezentują informacje na temat trendów, nowinek technologicznych i potrzeb sektora w zakresie Smart Building, systemów automatyki budynkowej i technologii zarządzania budynkami.

poniedziałek, 08 października 2018

W nocy z 7 na 8 października 2018 roku w Korei Południowej odbyło się spotkanie IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change - Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu). Podczas 48 sesji przyjęto specjalny raport pt.

„Global Warming of 1.5 °C
an IPCC special report on the impacts of global warming of 1.5 °C above pre-industrial levels and related global greenhouse gas emission pathways, in the context of strengthening the global response to the threat of climate change, sustainable development, and efforts to eradicate poverty”.

 

czwartek, 04 października 2018

Narodowa Agencja Poszanowania Energii należy do utworzonej w 2016 roku Koalicji na rzecz Wyższych Ambicji: “Coalition for Higher Ambition”, w skład której wchodzą przedsiębiorstwa, grupy inwestorów, władze lokalne i regionalne oraz grupy społeczeństwa obywatelskiego. Zainteresowane strony założyły inicjatywę w celu wezwania przywódców UE do działania w ramach porozumienia paryskiego i zapewnienia, że polityka klimatyczna UE jest spójna z jej celami. Członkowie Koalicji wzywają przywódców UE do przyspieszenia działań mających na celu osiągnięcie poziomu zerowej emisji dwutlenku węgla, a tym samym ograniczenia wpływu na klimat, poprawę zdrowia publicznego, większą konkurencyjność przedsiębiorstw oraz wzrost liczby dobrej jakości miejsc pracy.

środa, 03 października 2018

W ramach analizy raportów niefinansowych opublikowanych przez spółki giełdowe za rok 2017 Narodowa Agencja Poszanowania Energii  S.A. we współpracy z FSR i SEG przeprowadziła szczegółowe badanie poziomu ujawnień zużycia paliw i energii wśród wszystkich spółek objętych obowiązkiem raportowania. O wnioskach z badania opowiedział Marek Amrozy, kierownik działu efektywności energetycznej z NAPE. Treść wywiadu znajduje się na stronie internetowej parkiet.com.

środa, 03 października 2018

W dniach 27-28.09.2018 roku w Giżycku odbyła się VI Podlaska Konferencja Ciepłownicza. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Polskie Zrzeszenie Inżynierów Techników Sanitarnych Oddział w Białymstoku i Enea Ciepło sp. z o.o. pod patronatem Politechniki Białostockiej oraz Izby Gospodarczej.

piątek, 28 września 2018

Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju zaprasza na:

12-ste Dni Oszczędzania Energii, które odbędą się 14-15 listopada we Wrocławiu w Silver Conference Center pod nazwą: „Głęboka termomodernizacja- wybrane zagadnienia z zakresu energochłonności, akustyki, konstrukcji i wymagań przeciw pożarowych”.

Dni Oszczędzania Energii są wydarzeniem, które od 2001 roku odbywają się cyklicznie. Zbliżająca się edycja poruszy tematy związane z kompleksową „głęboką” termomodernizacją oraz rewitalizacją zwłaszcza budynków będących pod ochroną konserwatorską.