Strona główna>O NAPE>Aktualności

Aktualności

poniedziałek, 09 października 2017

„SMART CITY – założenia i perspektywy”
9 listopada | Kraków

Ogólnopolski Kongres SMART CITY - założenia i perspektywy – jest jedynym w Polsce wydarzeniem o charakterze cyklicznym i regionalnym. Podczas spotkania znani eksperci oraz decydenci szczebla krajowego poruszą ważne oraz aktualne dla samorządu i nie tylko kwestie związane ze smart cities. Powyższe wydarzenie to doskonała okazja do pogłębienia swojej wiedzy, wymiany doświadczeń oraz nawiązania licznych kontaktów biznesowych.

piątek, 29 września 2017

W dniach 26-28 października odbędą się Gdańskie Dni Elektryki. To coroczne, trzydniowe wydarzenie, którego kolejna edycja odbędzie się w październiku. To kompleksowe połączenie Konferencji Naukowo-Technicznej, Targów firm, zwiedzania laboratoriów, a także konkursu robotów. Z roku na rok obserwuje się rosnące zainteresowanie Gdańskimi Dniami Elektryki, co przekłada się na nieustannie wzrastającą frekwencję gości i uczestników. . Uczestniczący chwalą przede wszystkim ciekawy program, odbiegający od typowych konferencji, profesjonalną organizację oraz wyjątkową atmosferę.

piątek, 22 września 2017

Zapraszamy do udziału w konferencji
Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach
realizowanej w ramach projektu
„EMPI – zarządzanie energią w przemyśle według standardu EN ISO 50001”
26 września 2017 roku 
wydarzenie odbędzie się w Warszawie przy ul. Mysia 3 ( 3 piętro)

czwartek, 14 września 2017

18-19 października 2017 w Hotelu Lamberton*** Business & Conferences, w miejscowości Ołtarzew koło Warszawy, odbędzie się druga edycja ogólnopolskiego spotkania praktyków zarządzania inteligentnymi budynkami i zintegrowanej automatyki budynkowej - Projekt BMS 2017. Konferencja adresowana jest do decydentów reprezentujących firmy o profilu integrator, instalator oraz facility i energy management, służby techniczne, zarządcy nieruchomością.

wtorek, 05 września 2017

W dniach 13-15 września 2017 r., w siedzibie Fundacji (ul. Świętokrzyska 20, Warszawa) odbędzie się druga edycja szkolenia przeznaczonego dla osób zainteresowanych przygotowywaniem audytu energetycznego przedsiębiorstw zgodnych z Ustawą z dnia 20 maja 2016 r. (Dz.U. 2016 poz. 831). Szkolenie prowadzone jest w formie wykładów oraz warsztatów.

piątek, 01 września 2017

MURATOR zaprasza na kolejną konferencję budowlaną, tym razem poświęconą termomodernizacji budynków wielorodzinnych. Odbędzie się ona 27 września 2017 w Warszawie (Hotel Bellotto, ul. Senatorska 13/15, godz. 10-15). Zagadnienia formalno-prawne dotyczące termomodernizacji, systemy wspierania tego typu inwestycji, opłacalność i efektywność poparte konkretnymi przykładami, rozwiązania technologiczne i błędy wykonawcze - to tylko wybrane zagadnienia, którymi podzielą się eksperci. Udział w Konferencji jest bezpłatny – wymaga jedynie rejestracji.

poniedziałek, 31 lipca 2017

Energia, prąd, światło towarzyszą nam praktycznie zawsze i wszędzie. Dlatego już po raz 26. w dniach 8-9 listopada 2017 r. odbędzie się wydarzenie mówiące o najważniejszych i najbardziej aktualnych wyzwaniach i problemach dotyczących branży energetycznej, a wszystko to w samym centrum Warszawy, w Hotelu Sheraton.

środa, 07 czerwca 2017

 

SMART CITY - Miasto oszczędności - Miasto obywateli

Czy słyszeli Państwo, że dzięki inteligentnej energii elektrycznej miasto może obniżyć swoje koszty o kilkadziesiąt procent?

Czy wiedzą Państwo w jaki sposób miasta mogą zarobić na wprowadzeniu nowoczesnych rozwiązań, takich jak Inteligentnych Systemów Transportowych?


Zapraszamy do bezpłatnego udziału w XII ogólnopolskiego kongresu, który odbędzie się dnia 29 czerwca 2017 we Wrocławiu.

 

 

wtorek, 23 maja 2017

Narodowa Agencja Poszanowania Energii uczestniczy w europejskim projekcie DREEAM. Celem projektu jest pokazanie możliwości uzyskania redukcji zużycia energii w budynkach mieszkalnych o 75% w układzie wielobudynkowym. W ramach projektu, analizowane jest również zastosowanie rozwiązań na Ukrainie w mieście Krzywy Róg. Pan Andrzej Rajkiewicz, będący polskim Koordynatorem Projektu został zaproszony do ukraińskiej telewizji, aby opowiedzieć o projekcie i o zaletach zastosowania paneli fotowoltaicznych oraz głębokiej termomodernizacji w nieocieplonych budynkach.

środa, 17 maja 2017

W dniu 25 kwietnia 2017 roku odbyło się w Warszawie kolejne XVII Forum TERMOMODERNIZACJA. Impreza ta organizowana corocznie przez Zrzeszenie Audytorów Energetycznych skupia audytorów i specjalistów z branży szeroko rozumianej efektywności energetycznej, przedstawicieli instytucji finansowych i wyższych uczelni technicznych. Patronat honorowy tegorocznego FORUM objęły Ministerstwo Energii, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. W wydarzeniu udział wzięło prawie 150 uczestników z całej Polski. Tematem tegorocznego FORUM była „Efektywność energetyczna w budownictwie – nowe przepisy, technologie i kierunki rozwoju”.