Strona główna>O NAPE>Aktualności

Aktualności

poniedziałek, 08 maja 2017

 

OZE Day - Dzień Odnawialnych Źródeł Energii realizowany dnia 17 maja br. na Akademii Górniczo - Hutniczej to festiwal naukowy, który jest połączeniem zróżnicowanych tematycznie  ekspozycji, warsztatów i konferencji poświęconych odnawialnym  źródłom energii.

piątek, 05 maja 2017

Zapraszamy do zapoznania się z monografią: „Budynki o niemal zerowym zużyciu energii”, która powstała jako praca zbiorcza pod redakcją Jerzego Sowy. Niniejsza monografia powstała w ramach projektu KODnZEB pn: „Koncepcja dostosowania dwóch wybranych budynków do standardu niemal zeroenergetycznego” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie Programu Operacyjnego PL04 „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii”. Projekt realizowany przy współ pracy Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii NTNU.

wtorek, 11 kwietnia 2017

5-6 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbyła się 25. edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER, wydarzenia poświęconego najnowszym trendom obowiązującym na rynku oraz aktualnym problemom i wyzwaniom, z którymi boryka się sektor energetyczny. W Konferencji uczestniczyło prezesi i członkowie zarządów kluczowych firm energetycznych, przedstawiciele administracji rządowej, w tym także regulatora, przedstawiciele świata nauki oraz członkowie izb gospodarczych.

środa, 29 marca 2017

Szukasz 24-godzinnej przygody? Interesują Cię zagadnienia związane z danymi satelitarnymi i ich przetwarzaniem? Jesteś chętny do spędzenia czasu ze specjalistami wysokiego szczebla z sektora kosmicznego, biznesu i nauki? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK! przyjdź i dołącz do weekendowego hackathonu EOVation, który odbędzie się 22-23 kwietnia w Warszawie.

 

poniedziałek, 13 marca 2017

25 kwietnia 2017 r., w salach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Warszawie przy ul. Polnej 7A odbędzie się FORUM TERMOMODERNIZACJA 2017 organizowane przez Zrzeszenie Audytorów Energetycznych.

czwartek, 02 marca 2017

Inteligentne miasta po polsku... Czy województwo mazowieckie realizuje koncepcję smart city? Jakie nowe technologie dla smart cities proponuje branża oraz jak ich wykorzystanie wpływa na rozwój inteligentnych miast? Zapraszam na X edycję Ogólnopolskiego Kongresu SMART CITY założenia i perspektywy 28 marca do Warszawy.

 

środa, 01 marca 2017

Narodowa Agencja Poszanowania Energii od ponad roku prowadzi cotygodniowy przegląd prasy, który można znaleźć w zakładce „przegląd prasy”. Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z roku 2016. W niniejszym zestawieniu przedstawiamy informacje związane z działaniem NFOŚiGW w 2016, zmiany prawne w dziedzinie energetyki, wydarzenia z sektora odnawialnych źródeł energii, środowiska, a także z pozostałych, jak sektor węglowy, ropy naftowej, gazu ziemnego, energetyki jądrowej. Dalsze informacje znajdują się w pozostałych informacjach z Polski i ze świata.

poniedziałek, 27 lutego 2017

27–28 marca 2017 roku odbędą się warsztaty związane z praktycznymi aspektami dotyczącymi funkcjonowania biogazowni. W programie między innymi informacje dotyczące tego jak uniknąć błędów w projekcie biogazowym, zasady udziału w aukcjach czy działanie biogazownii w klastrze energii.

środa, 22 lutego 2017

Zapraszamy na kurs "Audyty Efektywności Energetycznej", który odbędzie się w dniach 8 - 10 marca 2017r. w Warszawie w siedzibie Fundacji. Kurs przygotowuje do wykonywania Audytów Efektywności Energetycznej zgodnych z Ustawą z dnia 20 maja 2016r. (Dz. U. 2016 poz. 831). Audyty te są podstawą do ubiegania się o "białe certyfikaty".

poniedziałek, 20 lutego 2017

Zapraszamy na ogólnopolską konferencję naukową ,,BudynEK0". Wydarzenie skierowane jest do studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz przedstawicieli firm i organizacji z branży budowlanej i instalacyjnej.