Strona główna>O NAPE>Aktualności

Aktualności

poniedziałek, 11 czerwca 2018

27 czerwca w Warszawie w Hotelu Novotel, ul. Marszałkowska 94/98 odbędzie już III Okrągły Stół Energetyczny. Kluczowymi tematami Okrągłego Stołu Energetycznego 2018 będą:

  • przyszłość rynku energii;
  • wsparcie sektora energetycznego;
  • rola odnawialnych źródeł energii w polskim miksie energetycznym;
  • mobilność a odnawialne źródła energii;
  • potencjał morskiej energetyki wiatrowej;
  • efektywna realizacja polskiego programu energetyki jądrowej.
piątek, 25 maja 2018

Dnia 15 maja 2018 roku w Warszawie odbyło się spotkanie pt. "Okrągły stół dotyczący finansowania efektywności energetycznej w Polsce". Wydarzenie było organizowane przez Komisję Europejską we współpracy z Ministerstwem Energii, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz UN Environmental Finance Initiative (UNEP FI).

 

poniedziałek, 23 kwietnia 2018

W dniu 17 kwietnia 2018 roku w Warszawie odbyło się XVIII Forum Termomodernizacja 2018, którego hasłem przewodnim było: „Termomodernizacja w walce ze smogiem”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zrzeszenie Audytorów Energetycznych (ZAE). Patronat honorowy objęły Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Spotkanie, składające się z trzech sesji, zostało zainaugurowane przez Dariusza Heima, prezesa ZAE, który powitał gości oraz przeczytał list Piotra Woźnego, Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw programu „Czyste Powietrze”.

wtorek, 03 kwietnia 2018

W dniu 21 marca odbyła się debata pt. "Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym" w ramach projektu Eko-lokator. Zapraszamy do zapoznania się z jej nagraniem on-line.

środa, 21 marca 2018

 

Ogólnopolski Kongres „SMART CITY - założenia i perspektywy” – jest jedynym w Polsce wydarzeniem o charakterze cyklicznym i regionalnym. Podczas spotkania znani eksperci oraz decydenci szczebla krajowego poruszą ważne oraz aktualne dla samorządu i nie tylko kwestie związane ze smart cities. Powyższe wydarzenie to doskonała okazja do pogłębienia swojej wiedzy, wymiany doświadczeń oraz nawiązania licznych kontaktów biznesowych.

Celem wydarzenia jest budowa płaszczyzny współpracy oraz wymiany doświadczeń w zakresie „SMART CITY” między przedsiębiorcami, a władzami samorządowymi oraz biznesem.

poniedziałek, 19 marca 2018

 

17 kwietnia 2018 r., w salach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Warszawie przy ul. Polnej 7A odbędzie się FORUM TERMOMODERNIZACJA 2018 organizowane przez Zrzeszenie Audytorów Energetycznych. Jest to już 18-e FORUM organizowane przez ZAE i jak zawsze dokona przeglądu najważniejszych aktualnie problemów efektywności energetycznej w budynkach.

 

poniedziałek, 19 marca 2018

Przed nami VI edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2017. Szczyt tradycyjnie odbędzie się w Gdańsku w dniach 16-17 kwietnia br. w Europejskim Centrum Solidarności. Tematem przewodnim spotkania będzie: ENERGETYKA DLA GOSPODARKI – GOSPODARKA DLA ENERGETYKI

czwartek, 22 lutego 2018

Konkurencyjność odzwierciedla potencjał firmy - zasoby, umiejętności i zdolności zapewniające przewagę nad innymi podmiotami działającymi w tym samym sektorze. W realiach współczesnej globalnej gospodarki konkurencyjność staje się jednym z ważniejszych wyznaczników i zarazem perspektyw oceny funkcjonowania przedsiębiorstwa na rynku, a także jest postrzegana jako determinanta rozwoju.

Polski Instytut Rozwoju Biznesu ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji:
„Nowoczesne narzędzia i technologie do zarządzania produkcją”

28 lutego w Warszawie

czwartek, 08 lutego 2018

Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A. od dwóch lat prowadzi cotygodniowy przegląd prasy, który można znaleźć w zakładce „przegląd prasy”. Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z roku 2017. W niniejszym zestawieniu przedstawiamy wybrane informacje związane z działaniem NFOŚiGW w 2017, zmiany prawne w dziedzinie energetyki, wydarzenia z sektora odnawialnych źródeł energii, środowiska, a także z pozostałych, jak sektor węglowy, ropy naftowej, gazu ziemnego, energetyki jądrowej.

środa, 07 lutego 2018

Już wkrótce Ogólnopolska Konferencja Antysmogowa
SMOG - skuteczne rozwiązania w zakresie niskiej emisji.
Od edukacji do czystego powietrza.