Strona główna>O NAPE>Aktualności

Aktualności

wtorek, 31 stycznia 2017

 

Energia staje się coraz bardziej wszechobecna i jak szerokie jest jej pojęcie, tak szeroka jest dyskusja na jej temat. Już 5-6 kwietnia 2017 r., podczas 25. edycji Konferencji Energetycznej EuroPOWER , kluczowi przedstawiciele branży po raz kolejny będą mieli okazję podjąć debatę na temat aktualnych problemów, z którymi zmaga się sektor energetyczny.

wtorek, 24 stycznia 2017

Fundacja Poszanowania Energii zaprasza na szkolenie przeznaczone dla osób zainteresowanych przygotowywaniem audytów termomodernizacyjnych i remontowych - zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami i standardem wykonywania opracowań audytorskich. Kurs odbywa się w Warszawie, ul. Świętokrzyska 20, w dniach 6 - 8 lutego 2017r. w godz. 9.30 - 17.00.

środa, 07 grudnia 2016

W dniach 16-18 listopada 2016 w EXPO XXI Warszawa odbyły się IV Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2016. Podczas spotkania można było uczestniczyć zarówno w licznych konferencjach, spotkaniach eksperckich, podczas których poruszane były tematy budownictwa, w tym między innymi ekologicznego. Narodowa Agencja Poszanowania Energii wraz z Fundacją Poszanowania Energii poprowadziły jeden z paneli dyskusyjnych.

 

piątek, 25 listopada 2016

Juz 8 grudnia 2016 r. odbędzie się kolejne z cyklu szkolenie dla specjalistów w panelu energetyczno-budowlanym, tym razem we Wrocławiu, przy organizacji przez Politechnikę Wrocławską.

piątek, 25 listopada 2016

Dynamiczny rozwój produkcji we wszystkich sektorach rynku zwiększa zapotrzebowanie na rozwiązania usprawniające procesy produkcyjne oraz zmniejszające koszta zużycia energii w zakładach produkcyjnych. Oszczędność i redukcja kosztów działalności to podstawa efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się, w jakich obszarach można osiągnąć zmniejszenie wydatków, a także poznać rozwiązania, które skutecznie usprawnią produkcję, serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.

czwartek, 24 listopada 2016

W imieniu Europejskiego Centrum Biznesu, Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka oraz PwC Polska pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w XVII edycji Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL, który odbędzie się w dniach 11-12 stycznia 2017 r. w Warszawie, w Hotelu Marriott. Temat przewodni tegorocznego Kongresu brzmi: „Rok 2017: Perspektywy rozwoju polskiej energetyki”.

 

poniedziałek, 21 listopada 2016

9-10 listopada 2016 r. w Warszawie odbyła się 24. edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER, wydarzenia poświęconego najnowszym trendom obowiązującym na rynku oraz aktualnym problemom i wyzwaniom, z którymi boryka się sektor energetyczny. W Konferencji uczestniczyło ponad 570 gości, a wśród nich prezesi i członkowie zarządów kluczowych firm energetycznych, przedstawiciele administracji rządowej, w tym także regulatora, przedstawiciele świata nauki oraz członkowie izb gospodarczych.

 

środa, 09 listopada 2016

W dniach 26-27 października 2016 we Wrocławiu odbyły się 11. Dni Oszczędzania Energii – modernizacja budynków zabytkowych. Organizatorem konferencji były Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska (DAEiŚ) oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju.  Wydarzenie gościło zarówno przedstawicieli świata nauki, jak i wykonawców i dostawców elementów służących poprawie efektywności energetycznej w budynkach. Narodowa Agencja Poszanowania Energii była Patronem Honorowym wydarzenia.

wtorek, 08 listopada 2016

Czy certyfikacja budynków wpływa na zmniejszenie kosztów mediów w budynkach biurowych?

„Biznes dla klimatu. Koszty operacyjne budynków biurowych” to pionierski na skalę europejską raport, porównujący eksploatację budynków certyfikowanych i niecertyfikowanych na rodzimym rynku oraz prezentujący dobre praktyki przedsiębiorstw, zaangażowanych w działania na rzecz klimatu.  Analizy, przeprowadzone przez kluczowych graczy na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, to pierwsze i jedyne tego typu badanie, oparte o dane pokazujące zużycie energii w 48 budynkach biurowych.

piątek, 04 listopada 2016

Inteligentne miasta po polsku... Czy Kraków realizuje koncepcję smart city?
Jakie nowe technologie dla smart cities proponuje branża oraz jak ich wykorzystanie wpływa na rozwój inteligentnych miast?

Wraz z włodarzami miast, przedstawicielami samorządu oraz biznesu, a także instytucjami naukowymi zastanowimy się nad odpowiedziami na powyższe pytania. Już 17 listopada w Krakowie Ogólnopolski Kongres SMART CITY: założenia i perspektywy.