Strona główna>O NAPE>Aktualności

Aktualności

czwartek, 18 stycznia 2018

Organizacje z całego świata z sektora przemysłu, komercyjnego lub publicznego z aktualnym certyfikatem ISO 50001, osiągające korzyści energetyczne, ekonomiczne i zrównoważonego rozwoju mogą zgłosić się do konkursu i zostać wyróżnieni jako jednostki wyróżniające się w zakresie wdrażania strategii zarządzania energią w przedsiębiorstwie za pośrednictwem ISO 50001. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu.

wtorek, 16 stycznia 2018

Konkurencyjność odzwierciedla potencjał firmy - zasoby, umiejętności i zdolności zapewniające przewagę nad innymi podmiotami działającymi w tym samym sektorze. W realiach współczesnej globalnej gospodarki konkurencyjność staje się jednym z ważniejszych wyznaczników i zarazem perspektyw oceny funkcjonowania przedsiębiorstwa na rynku, a także jest postrzegana jako determinanta rozwoju.

Polski Instytut Rozwoju Biznesu ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji:
„Nowoczesne narzędzia i technologie do zarządzania produkcją”
28 lutego w Warszawie

czwartek, 07 grudnia 2017

Przed nami XVIII edycja Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL, która odbędzie się w dniach 29-30 stycznia 2018 r. w Warszawie w Hotelu Marriott. Patronem Honorowym Kongresu jest Narodowa Agencja Poszanowania Energii. Temat przewodni tegorocznego Kongresu brzmi: "Rok 2018: Perspektywy rozwoju polskiej energetyki".

poniedziałek, 04 grudnia 2017

W dniu 30 listopada w Warszawie odbyła się organizowana przez Komisję Europejską we współpracy z Ministerstwem Energii, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z UN Environment Finance Initiative (Inicjatywa Finansowania Środowiska ONZ) regionalna konferencja dotycząca finansowania efektywności energetycznej w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz Litwie.

 

wtorek, 24 października 2017

Dnia 24 października 2017 r., Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy oraz PGNiG Termika S.A. zorganizowali śniadanie prasowe poświęcone projektom badawczo-rozwojowym obu instytucji dotyczącym poprawy jakości powietrza. Zawiązana współpraca jest elementem kampanii STOP SMOG, realizowanej na rzecz kształtowania odpowiedzialnych postaw społecznych w kontekście troski o czyste powietrze. Na wydarzenie zostali zaproszeni przedstawiciele z branży oraz prasy. Dzięki temu, możliwe będzie dotarcie z informacją o kampanii do jak największej liczby osób, do których jest ona skierowana, czyli do społeczeństwa.

czwartek, 19 października 2017

Szanowni Państwo,

Komisja Europejska we współpracy z Ministerstwem Energii, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z UN Environment Finance Initiative (Inicjatywa Finansowania Środowiska ONZ) organizuje regionalną konferencję dotyczącą finansowania efektywności energetycznej w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz Litwie.

Konferencja odbędzie się w Warszawie, we wtorek 30 Listopada 2017, w godzinach 9-17.

poniedziałek, 09 października 2017

„SMART CITY – założenia i perspektywy”
9 listopada | Kraków

Ogólnopolski Kongres SMART CITY - założenia i perspektywy – jest jedynym w Polsce wydarzeniem o charakterze cyklicznym i regionalnym. Podczas spotkania znani eksperci oraz decydenci szczebla krajowego poruszą ważne oraz aktualne dla samorządu i nie tylko kwestie związane ze smart cities. Powyższe wydarzenie to doskonała okazja do pogłębienia swojej wiedzy, wymiany doświadczeń oraz nawiązania licznych kontaktów biznesowych.

piątek, 29 września 2017

W dniach 26-28 października odbędą się Gdańskie Dni Elektryki. To coroczne, trzydniowe wydarzenie, którego kolejna edycja odbędzie się w październiku. To kompleksowe połączenie Konferencji Naukowo-Technicznej, Targów firm, zwiedzania laboratoriów, a także konkursu robotów. Z roku na rok obserwuje się rosnące zainteresowanie Gdańskimi Dniami Elektryki, co przekłada się na nieustannie wzrastającą frekwencję gości i uczestników. . Uczestniczący chwalą przede wszystkim ciekawy program, odbiegający od typowych konferencji, profesjonalną organizację oraz wyjątkową atmosferę.

piątek, 22 września 2017

Zapraszamy do udziału w konferencji
Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach
realizowanej w ramach projektu
„EMPI – zarządzanie energią w przemyśle według standardu EN ISO 50001”
26 września 2017 roku 
wydarzenie odbędzie się w Warszawie przy ul. Mysia 3 ( 3 piętro)

czwartek, 14 września 2017

18-19 października 2017 w Hotelu Lamberton*** Business & Conferences, w miejscowości Ołtarzew koło Warszawy, odbędzie się druga edycja ogólnopolskiego spotkania praktyków zarządzania inteligentnymi budynkami i zintegrowanej automatyki budynkowej - Projekt BMS 2017. Konferencja adresowana jest do decydentów reprezentujących firmy o profilu integrator, instalator oraz facility i energy management, służby techniczne, zarządcy nieruchomością.