Strona główna>O NAPE>Aktualności

Aktualności

piątek, 25 listopada 2016

Juz 8 grudnia 2016 r. odbędzie się kolejne z cyklu szkolenie dla specjalistów w panelu energetyczno-budowlanym, tym razem we Wrocławiu, przy organizacji przez Politechnikę Wrocławską.

piątek, 25 listopada 2016

Dynamiczny rozwój produkcji we wszystkich sektorach rynku zwiększa zapotrzebowanie na rozwiązania usprawniające procesy produkcyjne oraz zmniejszające koszta zużycia energii w zakładach produkcyjnych. Oszczędność i redukcja kosztów działalności to podstawa efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się, w jakich obszarach można osiągnąć zmniejszenie wydatków, a także poznać rozwiązania, które skutecznie usprawnią produkcję, serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.

czwartek, 24 listopada 2016

W imieniu Europejskiego Centrum Biznesu, Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka oraz PwC Polska pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w XVII edycji Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL, który odbędzie się w dniach 11-12 stycznia 2017 r. w Warszawie, w Hotelu Marriott. Temat przewodni tegorocznego Kongresu brzmi: „Rok 2017: Perspektywy rozwoju polskiej energetyki”.

 

poniedziałek, 21 listopada 2016

9-10 listopada 2016 r. w Warszawie odbyła się 24. edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER, wydarzenia poświęconego najnowszym trendom obowiązującym na rynku oraz aktualnym problemom i wyzwaniom, z którymi boryka się sektor energetyczny. W Konferencji uczestniczyło ponad 570 gości, a wśród nich prezesi i członkowie zarządów kluczowych firm energetycznych, przedstawiciele administracji rządowej, w tym także regulatora, przedstawiciele świata nauki oraz członkowie izb gospodarczych.

 

środa, 09 listopada 2016

W dniach 26-27 października 2016 we Wrocławiu odbyły się 11. Dni Oszczędzania Energii – modernizacja budynków zabytkowych. Organizatorem konferencji były Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska (DAEiŚ) oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju.  Wydarzenie gościło zarówno przedstawicieli świata nauki, jak i wykonawców i dostawców elementów służących poprawie efektywności energetycznej w budynkach. Narodowa Agencja Poszanowania Energii była Patronem Honorowym wydarzenia.

wtorek, 08 listopada 2016

Czy certyfikacja budynków wpływa na zmniejszenie kosztów mediów w budynkach biurowych?

„Biznes dla klimatu. Koszty operacyjne budynków biurowych” to pionierski na skalę europejską raport, porównujący eksploatację budynków certyfikowanych i niecertyfikowanych na rodzimym rynku oraz prezentujący dobre praktyki przedsiębiorstw, zaangażowanych w działania na rzecz klimatu.  Analizy, przeprowadzone przez kluczowych graczy na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, to pierwsze i jedyne tego typu badanie, oparte o dane pokazujące zużycie energii w 48 budynkach biurowych.

piątek, 04 listopada 2016

Inteligentne miasta po polsku... Czy Kraków realizuje koncepcję smart city?
Jakie nowe technologie dla smart cities proponuje branża oraz jak ich wykorzystanie wpływa na rozwój inteligentnych miast?

Wraz z włodarzami miast, przedstawicielami samorządu oraz biznesu, a także instytucjami naukowymi zastanowimy się nad odpowiedziami na powyższe pytania. Już 17 listopada w Krakowie Ogólnopolski Kongres SMART CITY: założenia i perspektywy. 

czwartek, 03 listopada 2016

Już niedługo, bo w dniach 16-18 listopada 2016 w EXPO XXI Warszawa odbędą się IV Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2016. W programie liczne konferencje, spotkania eksperckie i dyskusje poświęcone m.in. ekologicznym trendom w budownictwie i najnowszym technologiom projektowym. Udział w wydarzeniu potwierdzili wystawcy z kraju i zagranicy. Jeden z paneli dyskusyjnych zostanie przeprowadzony przez Narodową Agencję Poszanowania Energii wspólnie z Fundacją Poszanowania Energii.

środa, 02 listopada 2016

Zbliżają się kolejne szkolenia z cyklu, na których zostanie przedstawiony aktualny stan wiedzy dotyczący modernizacji budynków użyteczności publicznej do standardu blisko zero-energetycznego. Miejsce spotkania: Politechnika Łódzka, Okręgowa Izba Architektow, 22 i 29 listopada 2016.

wtorek, 25 października 2016

W dniach 19-21 października 2016 roku w Warszawie odbyły się targi Renexpo Poland. Podczas tych trzech dni miało miejsce wiele interesujących szkoleń, warsztatów i innych wykładów związanych z szeroko pojętą energetyką ze szczególnym uwzględnieniem energii odnawialnej. Jednym z wydarzeń było „V Forum Biogazu”, podczas którego Narodowa Agencja Poszanowania Energii zaprezentowała między innymi wyniki otrzymane w czasie realizacji projektu BioEnergyFarm 2.