Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 27 lipca - 2 sierpnia 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w ustawie OZE pojawi się definicja prosumenta zbiorowego, MR finalizuje prace nad nowelizacją przepisów tzw. ustawy odległościowej, w Polsce funkcjonuje już 262 300 instalacji prosumenckich, odbyła się premiera pierwszego polskiego samochodu elektrycznego marki IZERA, ile płacimy za energię w porównaniu do sąsiadów z UE?, rozpoczęła działanie pierwsza elektrownia atomowa na Półwyspie Arabskim oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 20 - 26 lipca 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: już ponad 151 tys. wniosków w ramach programu “Czyste Powietrze”, coraz więcej samochodów elektrycznych w Polsce, polska energetyka po raz pierwszy spaliła najwięcej węgla w Europie, pojawią się moduły PV o mocy 600 Wp, europejskie notowania uprawnień do emisji dwutlenku węgla przebiły w tym miesiącu poziom 30 euro za tonę oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 13 - 19 lipca 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: już 100 tysięcy wniosków złożono w programie “Mój Prąd”, Sejm uchwalił nowelizację ustawy o OZE, wkrótce zostanie zaprezentowany plan naprawczy PGG, Rząd chce połączyć PGE, Tauron i Eneę w jeden koncern, będzie złagodzenie rekordowych ograniczeń w wydobyciu ropy naftowej przez kraje OPEC+, UE jest gotowa współfinansować Polską transformację energetyczną oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 6 - 12 lipca 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: o tym jak zaoszczędzić na klimatyzacji w firmie, założenia kolejnej nowelizacji ustawy o OZE, KE zatwierdziła budżet Funduszu Modernizacji, ustanowiono Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, pojawił się "Bilans Zasobów Złóż Kopalin w Polsce", o obecnej sytuacji na rynku energetyki jądrowej na świecie, spadek produkcji energii elektrycznej z energetyki jądrowej we Francji o 25,1 procent oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 29 czerwca - 5 lipca 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: od 1 lipca obowiązują nowe normy jakości węgla, raport nt. wykorzystania unijnych dotacji na energię odnawialną, Parlament Europejski wskazuje bariery w rozwoju magazynów energii, większości państw UE nie uda się zmniejszyć zanieczyszczenia powietrza i jego skutków dla zdrowia do 2030 roku, niemiecki Parlament uchwalił likwidację energetyki węglowej do 2038 roku, we Francji zamknięto najstarszą elektrownię jądrową oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 22 - 28 czerwca 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: rozpoczął się naborów do nowych programów dt. elektromobilności, przygotowywana jest kolejna nowelizacja ustawy o OZE, moc OZE w Polsce przekroczyła 10 gigawatów, rząd przewiduje, że w Polsce powstanie kilka reaktorów jądrowych, a pierwszy ma być oddany w 2033 roku, ElectroMobility Poland ogłosiło datę premiery polskiego modelu samochodu elektrycznego, powstaje wodorowa strategia Unii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 15 - 21 czerwca 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: NFOŚiGW dofinansuje zakup pojazdów elektrycznych, Polska ma już 2 GW w fotowoltaice, Wielka Brytania ponad dwa miesiące nie wykorzystywała węgla do produkcji energii elektrycznej, budowa pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce może ruszyć w 2026 r., 2019 był dziewiątym z rzędu rokiem ze znaczącym wzrostem sprzedaży pomp ciepła w Polsce, powstaje największy na świecie magazyn gromadzący energię w skroplonym powietrzu oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 8 - 14 czerwca 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: uruchomiono internetową ścieżkę składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”, ostateczna wersja Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku będzie gotowa do końca roku, według PSE moc zainstalowana instalacji PV w KSE na 1 czerwca 2020 roku wyniosła 1953,1 MW, MAE prognozuje największy w historii spadek zapotrzebowania na gaz, pojawiło się kompendium wiedzy od URE o sektorze energetycznym w Polsce oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 1 - 7 czerwca 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: rekordowa liczba wniosków o dotację w programie Mój Prąd, aktualna moc wszystkich polskich instalacji PV to już ponad 1,83 GW, pojawiła się pierwsza otwarta platforma danych energetycznych w Polsce, PKN ORLEN deklaruje udział w finansowaniu projektu budowy elektrowni Ostrołęka, Komisja Europejska przedstawiła propozycje sfinansowania odbudowy gospodarki po pandemii, krajowe ceny węgla wyższe od międzynarodowych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 25 - 31 maja 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: kolejne ułatwienie w Programie Czyste Powietrze - możliwość składania elektronicznych wniosków, Piotr Woźny rezygnuje z funkcji prezesa NFOŚiGW, o tym czy branża ciepłownicza jest przygotowana na niedobory wody, COP26 przełożony na listopad 2021, rusza ostatnia elektrownia węglowa w Niemczech, globalne inwestycje energetyczne w 2020 r. spadną o jedną piątą oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 18 - 24 maja 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w kwietniu zapotrzebowanie na energię elektryczną było prawie 10 proc. mniejsze niż rok temu, pojawiła się najnowsza prognoza rozwoju elektromobilności w Polsce, globalna emisja dwutlenku węgla może w tym roku spaść nawet o 7 proc., niemiecka agencja regulacji energetyki odmówiła przyznania odstępstwa od stosowania prawa UE dla Nord Stream 2 oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 11 - 17 maja 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: rusza program „Czyste Powietrze” 2.0., Komisja Europejska wezwała Polskę do zajęcia się prawem dotyczącym smogu, w 2019 roku z węgla wytworzono w USA najmniej energii elektrycznej od 42 lat, kolejka po białe certyfikaty, Forum Energii i Konfederacja Lewiatan zaapelowały o wprowadzenie pakietu „Impuls energii dla Polski”, już na początku czerwca odbędzie się pierwsza aukcja na premię kogeneracyjną oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 4 - 10 maja 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 15 maja rusza nabór wniosków w zreformowanym programie „Czyste Powietrze”, już są ceny referencyjne energii elektrycznej z OZE w 2020 roku, Budowa Baltic Pipe może ruszyć, na koniec ubiegłego roku moc zainstalowana wszystkich OZE w systemie elektroenergetycznym w Polsce wynosiła ponad 9000 MW oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 27 kwietnia - 3 maja 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 15 maja rusza nabór wniosków w zreformowanym programie „Czyste Powietrze”, weszło w życie nowe porozumienie naftowe, wydano pozwolenie na budowę podmorskiej części gazociągu Baltic Pipe, fakty i mity rynku e-mobility, Katowice pierwszym polskim miastem, które wypełniło zapisy ustawy o elektromobilności, europejski system energetyczny w czasach koronawirusa oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 20 - 26 kwietnia 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: duże zainteresowanie drugą edycją programu Mój Prąd, w marcu nastąpił wyraźny wzrost eksportu chińskich paneli PV, według WMO na skutek pandemii koronawirusa globalne emisje dwutlenku węgla spadną w tym roku o 6 proc, w Austrii i Szwecji zaprzestano produkcję energii z węgla, USA chcą wrócić na pozycję lidera w globalnym sektorze energii jądrowej, wartość niewydanych białych certyfikatów w Polsce urosła już do około miliarda złotych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 13 - 19 kwietnia 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: NFOŚiGW finalizuje prace nad uruchomieniem elektronicznego kanału przyjmowania wniosków w programie Czyste Powietrze, 12 kwietnia weszła w życie znowelizowana ustawa o wspieraniu termomodernizacji i remontów, ropa na amerykańskiej giełdzie paliw jest wyceniana blisko 18-letniego minimum, jest raport, przedstawiający przyrosty nowych mocy na świecie ze względu na źródło oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 6 - 12 kwietnia 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Program Czyste Powietrze po nowemu, powołano Zespół ds. Rozwoju przemysłu OZE, pod koniec marca moc elektrowni PV w Polsce zbliżyła się do 1,7 GW, KE opublikowała raport rynku energii elektrycznej w UE w 2019 roku, jest nowe porozumienie naftowe, Polska zarobiła niemal pół miliarda złotych na sprzedaży uprawnień do emisji dwutlenku węgla oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 30 marca - 5 kwietnia 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nowa wersja programu “Czyste Powietrze”, powstał Zespół ds. zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego w Polsce, o antykryzysowych rozwiązaniach dla wytwórców OZE, grudniowy szczyt COP26 przełożono na 2021 rok, zapotrzebowanie na moc w KSE maleje, powstała największa w Europie fabryka magazynów energii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 23 - 29 marca 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: od 31 marca tylko e-wnioski w „Moim Prądzie”, powraca Ministerstwo Środowiska, o energetyce w czasach pandemii, wydano pozwolenie na dalszą eksploatację złoża węgla brunatnego w Turowie przez następne sześć lat, spadki ceny ropy naftowej, prawie 10 tysięcy samochodów elektrycznych w Polsce, już 1,6 GW mocy w fotowoltaice w Polsce oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 16 - 22 marca 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: o tym jak odliczyć od podatku panele PV i rozliczyć dotację z programu Mój Prąd, moc zainstalowana w krajowych źródłach PV wyniosła na dzień 1 marca 2020 roku prawie 1,6 GW, ogromna strata górnictwa, choć węgiel najdroższy w historii, cena ropy naftowej najniższa od 2003 roku, raport PSE o stanie polskiego systemu elektroenergetycznego, tylko do 30 czerwca można złożyć wniosek o dofinansowanie z tytułu wzrostu cen energii elektrycznej w II półroczu 2019 roku oraz wiele innych informacji z Polski i świata.