Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 21 - 27 września 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Sejm przyjął nowelizację ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów, rusza drugi nabór programu “Energia Plus”, powstanie największa elektrownia PV w Polsce, ostatnia kopalnia węgla kamiennego w Polsce ma zakończyć działalność w 2049 r., najnowszy raport URE Energetyka cieplna w liczbach – 2019, szacuje się coraz większy spadek cen baterii do samochodów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 14 - 20 września 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Sejm uchwalił rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw, ogromne zainteresowanie Polaków programem „Moja Woda”, dlaczego MŚP nie korzystają z zielonej energii, przyszłość ciepłownictwa w Polsce - możliwe scenariusze, Parlament Europejski przyjął rezolucję wzywającą do wstrzymania budowy Nord Stream 2 oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 7 - 13 września 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: powołano Zespół do spraw efektywności i transformacji energetycznej budynków, w Polsce jest już ponad 2,5 GW mocy w fotowoltaice, Polska rozważa wprowadzenie koncepcji tzw. wirtualnego prosumenta, PSE poinformowały o dziennym rekordzie generacji z krajowej fotowoltaiki, siedem państw Unii Europejskiej chce nadal produkować energię z węgla po 2030 roku oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 31 sierpnia - 6 września 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: program “Mój Prąd” działa już od roku, Ministerstwo klimatu wkrótce przedstawi zaktualizowane kierunki Polityki Energetycznej Polski, PV odpowiadała za 45 proc. nowych mocy uruchomionych w światowej energetyce w 2019 roku, nowy pakiet finansowania poprawy efektywności energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 24 - 30 sierpnia 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: MK skierowało do konsultacji długo wyczekiwaną nowelę ustawy o efektywności energetycznej, Rusza kampania Ministerstwa Klimatu pn. „Dom z klimatem”, po polskich drogach jeździ już ponad 13 tys. samochodów osobowych z napędem elektrycznym, o tym dlaczego duże reaktory atomowe przechodzą do historii, ranking 50. największych deweloperów elektrowni fotowoltaicznych, których siedziba mieści się w Europie oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 17 - 23 sierpnia 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: powstanie Centralna Ewidencji Emisyjności Budynków, MK opublikowało projekt zmiany ustawy o efektywności energetycznej, KE wprowadzi nowe etykiety energetyczne, według PIE Polska może być neutralna klimatycznie najwcześniej w 2056 roku, w Kalifornii zanotowano prawdopodobnie najwyższą temperaturę na świecie, ponad 340 mln zł rekompensat dla przedsiębiorstw z sektorów energochłonnych za 2019 rok oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 10 - 16 sierpnia 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków coraz bliżej, ile dwutlenku węgla emitują kraje ze szczytu rankingu?, Ministerstwo Aktywów Państwowych przedstawiło program wygaszania polskich kopalń węgla kamiennego, Ministerstwo Klimatu skierowało do konsultacji publicznych projekt aktualizacji wieloletniego „Programu polskiej energetyki jądrowej” oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 3 - 9 sierpnia 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje dotyczące dyrektywy w sprawie odnawialnych źródeł energii i dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej, jest projekt nowelizacji ustawy o OZE, w lipcu moc elektrowni fotowoltaicznych w Polsce wzrosła o ponad 152 MW, pierwszy raz w historii więcej elektrowni węglowych zamknięto niż otwarto, powstaje nowa europejska organizacja zrzeszająca operatorów systemów dystrybucyjnych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 27 lipca - 2 sierpnia 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w ustawie OZE pojawi się definicja prosumenta zbiorowego, MR finalizuje prace nad nowelizacją przepisów tzw. ustawy odległościowej, w Polsce funkcjonuje już 262 300 instalacji prosumenckich, odbyła się premiera pierwszego polskiego samochodu elektrycznego marki IZERA, ile płacimy za energię w porównaniu do sąsiadów z UE?, rozpoczęła działanie pierwsza elektrownia atomowa na Półwyspie Arabskim oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 20 - 26 lipca 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: już ponad 151 tys. wniosków w ramach programu “Czyste Powietrze”, coraz więcej samochodów elektrycznych w Polsce, polska energetyka po raz pierwszy spaliła najwięcej węgla w Europie, pojawią się moduły PV o mocy 600 Wp, europejskie notowania uprawnień do emisji dwutlenku węgla przebiły w tym miesiącu poziom 30 euro za tonę oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 13 - 19 lipca 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: już 100 tysięcy wniosków złożono w programie “Mój Prąd”, Sejm uchwalił nowelizację ustawy o OZE, wkrótce zostanie zaprezentowany plan naprawczy PGG, Rząd chce połączyć PGE, Tauron i Eneę w jeden koncern, będzie złagodzenie rekordowych ograniczeń w wydobyciu ropy naftowej przez kraje OPEC+, UE jest gotowa współfinansować Polską transformację energetyczną oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 6 - 12 lipca 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: o tym jak zaoszczędzić na klimatyzacji w firmie, założenia kolejnej nowelizacji ustawy o OZE, KE zatwierdziła budżet Funduszu Modernizacji, ustanowiono Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, pojawił się "Bilans Zasobów Złóż Kopalin w Polsce", o obecnej sytuacji na rynku energetyki jądrowej na świecie, spadek produkcji energii elektrycznej z energetyki jądrowej we Francji o 25,1 procent oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 29 czerwca - 5 lipca 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: od 1 lipca obowiązują nowe normy jakości węgla, raport nt. wykorzystania unijnych dotacji na energię odnawialną, Parlament Europejski wskazuje bariery w rozwoju magazynów energii, większości państw UE nie uda się zmniejszyć zanieczyszczenia powietrza i jego skutków dla zdrowia do 2030 roku, niemiecki Parlament uchwalił likwidację energetyki węglowej do 2038 roku, we Francji zamknięto najstarszą elektrownię jądrową oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 22 - 28 czerwca 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: rozpoczął się naborów do nowych programów dt. elektromobilności, przygotowywana jest kolejna nowelizacja ustawy o OZE, moc OZE w Polsce przekroczyła 10 gigawatów, rząd przewiduje, że w Polsce powstanie kilka reaktorów jądrowych, a pierwszy ma być oddany w 2033 roku, ElectroMobility Poland ogłosiło datę premiery polskiego modelu samochodu elektrycznego, powstaje wodorowa strategia Unii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 15 - 21 czerwca 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: NFOŚiGW dofinansuje zakup pojazdów elektrycznych, Polska ma już 2 GW w fotowoltaice, Wielka Brytania ponad dwa miesiące nie wykorzystywała węgla do produkcji energii elektrycznej, budowa pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce może ruszyć w 2026 r., 2019 był dziewiątym z rzędu rokiem ze znaczącym wzrostem sprzedaży pomp ciepła w Polsce, powstaje największy na świecie magazyn gromadzący energię w skroplonym powietrzu oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 8 - 14 czerwca 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: uruchomiono internetową ścieżkę składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”, ostateczna wersja Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku będzie gotowa do końca roku, według PSE moc zainstalowana instalacji PV w KSE na 1 czerwca 2020 roku wyniosła 1953,1 MW, MAE prognozuje największy w historii spadek zapotrzebowania na gaz, pojawiło się kompendium wiedzy od URE o sektorze energetycznym w Polsce oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 1 - 7 czerwca 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: rekordowa liczba wniosków o dotację w programie Mój Prąd, aktualna moc wszystkich polskich instalacji PV to już ponad 1,83 GW, pojawiła się pierwsza otwarta platforma danych energetycznych w Polsce, PKN ORLEN deklaruje udział w finansowaniu projektu budowy elektrowni Ostrołęka, Komisja Europejska przedstawiła propozycje sfinansowania odbudowy gospodarki po pandemii, krajowe ceny węgla wyższe od międzynarodowych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 25 - 31 maja 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: kolejne ułatwienie w Programie Czyste Powietrze - możliwość składania elektronicznych wniosków, Piotr Woźny rezygnuje z funkcji prezesa NFOŚiGW, o tym czy branża ciepłownicza jest przygotowana na niedobory wody, COP26 przełożony na listopad 2021, rusza ostatnia elektrownia węglowa w Niemczech, globalne inwestycje energetyczne w 2020 r. spadną o jedną piątą oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 18 - 24 maja 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w kwietniu zapotrzebowanie na energię elektryczną było prawie 10 proc. mniejsze niż rok temu, pojawiła się najnowsza prognoza rozwoju elektromobilności w Polsce, globalna emisja dwutlenku węgla może w tym roku spaść nawet o 7 proc., niemiecka agencja regulacji energetyki odmówiła przyznania odstępstwa od stosowania prawa UE dla Nord Stream 2 oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 11 - 17 maja 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: rusza program „Czyste Powietrze” 2.0., Komisja Europejska wezwała Polskę do zajęcia się prawem dotyczącym smogu, w 2019 roku z węgla wytworzono w USA najmniej energii elektrycznej od 42 lat, kolejka po białe certyfikaty, Forum Energii i Konfederacja Lewiatan zaapelowały o wprowadzenie pakietu „Impuls energii dla Polski”, już na początku czerwca odbędzie się pierwsza aukcja na premię kogeneracyjną oraz wiele innych informacji z Polski i świata.