Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 5-11 września 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: coraz więcej osób traci pracę w Polsce w związku z ustawą odległościową dla wiatraków, wymieniono moduły fotowoltaiczne w najstarszej farmie w Europie, Trybunał Sprawiedliwości UE uznał, że regulowanie cen gazu w Unii Europejskiej jest dopuszczalne, Raport Komisji Europejskiej nt. Europejskich trendów dotyczących zużycia energii oraz efektywności energetycznej w latach 2000-2014 oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 29 sierpnia-4 września 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nowe zasady działania systemu aukcyjnego OZE w Polsce, rekordowa sprawność ogniwa fotowoltaicznego, o najwyższej turbinie wiatrowej na świecie, wkrótce powstanie wielka chińsko-rosyjska spółka petrochemiczna, odszkodowanie dla EDFu za zamknięcie najstarszej elektrowni jądrowej we Francji, rozpoczęły się konsultacje Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w Polsce oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 22-28 sierpnia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: o rozpoczęciu budowy morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku, Rosatom rozpoczynana „zielone” inwestycje, rok 2016 będzie najprawdopodobniej najcieplejszym w historii pomiarów, coraz więcej pracowników polskich kopalń dobrowolnie odchodzi, polski autobus Solaris Urbino autobusem roku 2017, Tesla przejmie firmę SolarCity, lidera rynku domowych instalacji PV w USA oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 15-21 sierpnia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: ruszają prace nad nowelizacją ustawy OZE w Polsce, rekordowo niskie ceny zielonych certyfikatów w Polsce, powstanie największa na świecie morska farma wiatrowa, lipiec najgorętszym miesiącem w historii pomiarów, Ministerstwo Energii uspokaja, że w tym roku w naszym kraju nie będzie blackoutu, w Australii powstanie wirtualna elektrownia oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 8-14 sierpień 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: pojawił się projekt nowelizacji ustawy o elektrowniach wiatrowych w Polsce, w Polsce jest już ponad 8 GW mocy zainstalowanej w OZE, wzrosty cen węgla na świecie, najnowsze informacje z budowy elektrowni jądrowej Hinkley Point, Apple zamierza wytwarzać i sprzedawać energię elektryczną oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 1-7 sierpień 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nowy program w NFOŚiGW: „Region”, rozpoczęto konsultacje projektów rozporządzeń wykonawczych do ustawy OZE w Polsce, o projekcie Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w Polsce, o francuskich drogach z paneli PV, wyjaśnienia dotyczące problemów z elektrownią atomową w Ostrowcu, o planach przejęcia przez Tesla firmy SolarCity oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 25-31 lipiec 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: ruszył nabór do programu NFOŚiGW „Sokół”, prezydent Polski Andrzej Duda podpisał nowelizację prawa energetycznego, opracowano transparentną technologię umożliwiającą zbieranie energii z przezroczystych ogniw PV, kolejne spadki cen ropy naftowej, coraz bliżej do realizacji elektrowni jądrowej Hinkley Point C w Wielkiej Brytanii, Elon Musk otworzył oficjalnie fabrykę baterii litowo-jonowych: Gigafactory oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 18-24 lipca 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nowy program NFOŚiGW-u, uchwalono nowelizację prawa energetycznego, w polskich rachunkach za energię pojawiła się opłata OZE, o tym kiedy PV osiągnie grid parity, Komisja Europejska zaproponowała cele redukcji emisji gazów cieplarnianych dla krajów członkowskich, rozmowa z profesorem Janem Popczykiem nt. „Miliona aut elektrycznych” oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 11-17 lipca 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nowe prawo energetyczne w Niemczech, największa w USA dachowa instalacja PV, Ministerstwo Środowiska proponuje zmiany w dyrektywie o handlu uprawnieniami do emisji CO2, KE postawiła warunek w sprawie budowy Nord Stream 2, informacje nt. projektu elektrowni jądrowej Hinkley Point w Wielkiej Brytanii, ruszył największy w Europie projekt dotyczący wykorzystania magazynów energii na skalę przemysłową oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 4-10 lipca 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: sytuacja biogazowni w Polsce po wejściu nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, o malejących kosztach produkcji energii z morskich farm wiatrowych, o alarmującej emisyjności szkodliwych substancji przez polski elektrownie węglowe, o współpracy Polski z USA w kwestiach bezpieczeństwa energetycznego, o światowych postępach w branży magazynowania energii elektrycznej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 27 czerwca - 3 lipca 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nowelizacja ustawy o OZE w Polsce została podpisana prezydenta, W Niemczech zainstalowano najwyższą turbinę wiatrową na świecie, rosną prognozy cen węgla, rozmowa z prof. Janem Popczykiem o ustawie OZE oraz o potrzebach polskiego rynku elektroenergetycznego, dziewięć sposobów według BPIE na zwiększenie skuteczności wdrażania zaleceń zawartych w dyrektywie EPBD oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 13-26 czerwca 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nowelizacja ustawy o OZE w Polsce czeka już tylko na podpis prezydenta, podpisano za to ustawę o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, NFOŚiGW ogłosił nową ofertę programów priorytetowych na 2016 rok, zakończyła się pierwsza komercyjna dostawa LNG do Terminalu w Świnoujściu, w Polsce zrealizowano pierwszą fazę rozwoju programu jądrowego, nowy rekord sprawności modułu polikrystalicznego oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 6-12 czerwca 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nowe szkolenia w NFOŚiGW, w Sejmie uchwalono Ustawę o odnawialnych źródłach energii, natomiast w Senacie zostały przyjęte Ustawa o efektywności energetycznej oraz ustawa „wiatrakowa”, światowe zużycie węgla najniższe od 1980 roku, powstanie Centralny System Wymiany Informacji, wspólny dla pięciu dystrybutorów energii elektrycznej, polski Rząd chce rozwinąć rynek samochodów elektrycznych w Polsce oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 30 maja - 5 czerwca 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nabory w NFOŚiGW na działania zmniejszające emisyjność gospodarki, o pojawiających się wątpliwościach w sprawie ustawy „wiatrakowej”, o historycznym minimum wartości świadectw pochodzenia energii z OZE na TGE, o terminie ratyfikacji przez UE porozumienia klimatycznego z Paryża, o odebraniu od wykonawcy terminalu w Świnoujściu oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 23-29 maja 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje o najnowszych poprawkach wniesionych do nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, raport dotyczący zatrudnienia w sektorze OZE, raport Wyższego Urzędu Górniczego nt. bezpieczeństwa w polskich kopalniach, informacje o planach Narodowego Centrum Badań Jądrowych (NCBJ) budowy w Polsce badawczego reaktora jądrowego nowej generacji oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 16-22 kwietnia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: o nieodrzuceniu w pierwszym czytaniu w Sejmie nowelizacji ustawy OZE, o uchwaleniu ustawy odległościowej oraz ustawy o efektywności energetycznej, analizy dotyczące szans Polski na osiągnięcie celu 15% OZE do 2020 roku, o planach Polskiej Grupy Górniczej (PGG) na połączenie ze sobą wybranych kopalń, o nowych planach Komisji Europejskiej dotyczących strategii dla energetyki jądrowej na terenie UE oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 9-15 maja 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: komentarze dotyczące projektu nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, o nowym rekordzie sprawności modułu fotowoltaicznego z perowskitu, wyniki raportu NIK dotyczącego inwestycji wiatrowych w Polsce, wyniki raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o najbardziej zanieczyszczonych miastach w Europie, informacja nt. przekroczenia bariery 40 GW mocy całego polskiego systemu energetycznego oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 2-8 maja 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje o pojawieniu się projektu nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, o starcie nowego ogólnopolskiego systemu doradztwa w zakresie efektywności energetycznej i OŹE, raport nt. stanu zanieczyszczenia powietrza w 2015 r., o planach budowy największej w Polsce elektrowni fotowoltaicznej, najnowsze informacje dotyczące samochodów elektrycznych oraz magazynów energii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 25 kwietnia – 1 maja 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje o rozwiązaniach zawartych w nowelizacji Ustawy o OZE, podsumowanie kontroli NIK-u dotyczącej elektrowni wiatrowych, o jednej z największych dachowych instalacji PV w Europie, która powstała w Bydgoszczy, o polskiej propozycji do unijnego systemu handlu emisjami, o rozpoczęciu działalności Polskiej Grupy Górniczej, o otrzymaniu pozwolenia na użytkowanie przez Terminal LNG w Świnoujściu oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 18-24 kwietnia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje o podpisaniu porozumienia klimatycznego w Nowym Jorku, o terminie ogłoszenia nowelizacji Ustawy o OZE, a także o terminie oficjalnego utworzenia Polskiej Grupy Górniczej, o duńsko-polskich rozmowach o przyszłości planowanego gazociągu Baltic Pipe, o największej na świecie pływającej elektrowni fotowoltaicznej  oraz wiele innych informacji z Polski i świata.