Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 1-7 lutego 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje dotyczące stanowiska Ministerstwa Gospodarki w sprawie nowelizacji ustawy OZE, o nowym światowym liderze na rynku PV, liczbie mikroinstalacji w Polsce,  o problemach światowych potentatów ropy naftowej, o terminie powstanie Polskiej Grupy Górniczej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 25-31 stycznia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje dotyczące systemu aukcyjnego, rozwoju rynku PV na świecie,  kilka wywiadów, w tym z ministrem Energii Krzysztofem Tchórzewskim o energetyce rozproszonej, a także z Arkadiuszem Witowskim, członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Producentów Biogazu Rolniczego nt. sytuacji polskich biogazowni oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 18-24 stycznia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje na temat możliwych zmian w sprawie wsparcia biogazowni po nowelizacji Ustawy OZE, kilka wywiadów, w tym dotyczący Nowej Kompani Węglowej, o wizycie Prezydenta Andrzeja Dudy w Brukseli i jego rozmowach nt. Nord Stream 2, o opóźnieniach w budowie elektrowni jądrowej w Polsce oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

poniedziałek, 18 stycznia 2016

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 12-17 stycznia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje na temat programów NFOŚiGW, wywiad ze Zbigniewem Kamieńskim nt. Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej, o wizycie w Polsce komisarza ds. energii i klimatu Miguela Ariasa Canete, o przyczynach dalszego spadku cen ropy oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

poniedziałek, 11 stycznia 2016

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 5-11 stycznia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje na temat programów NFOŚiGW, wywiad z Ministrem Energii Krzysztofem Tchórzewskim nt. przyszłości roli węgla w polskiej energetyce, o rozpoczęciu testów odbioru gazu ziemnego z terminalu LNG w Świnoujściu oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

wtorek, 05 stycznia 2016

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 24 grudnia 2015 – 4 stycznia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje na temat nowelizacji Ustaw o OZE i o efektywności energetycznej, podsumowanie postanowień szczytu klimatycznego w Paryżu, komentarze nt. projektu Nord Stream 2, sytuację ropy na światowych rynkach oraz wiele innych informacji z Polski i świata.