Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 18-24 kwietnia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje o podpisaniu porozumienia klimatycznego w Nowym Jorku, o terminie ogłoszenia nowelizacji Ustawy o OZE, a także o terminie oficjalnego utworzenia Polskiej Grupy Górniczej, o duńsko-polskich rozmowach o przyszłości planowanego gazociągu Baltic Pipe, o największej na świecie pływającej elektrowni fotowoltaicznej  oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 11-17 kwietnia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: termin podania nowelizacji Ustawy o OZE, komentarze dotyczące projektu ustawy odległościowej dla wiatraków, dane dotyczące rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, dyskusje na temat porozumienia klimatycznego COP 21 z Paryża, wstępne porozumienie Rządu z górnikami,  wywiad z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewski na temat sytuacji energetycznej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 4-10 kwietnia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: spekulacje na temat nowej Ustawy OZE, informacje nt. nowo powstałego Porozumienia Branży Fotowoltaicznej, raport dotyczący rekordowych inwestycji w OZE, o rozpoczęciu działalności Terminalu Naftowego PERN w Gdańsku, o rekordowo niskich cenach gazu, o tym co stanie się, jeśli Polska nie osiągnie celu OZE na 2020 r. o tym w jakim stopniu termomodernizacja budynków w Polsce może zmniejszyć generacją szkodliwych substancji do powietrza oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 28 marca – 3 kwietnia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: opinie i komentarze dotyczące projektu Ustawy o inwestycjach w elektrownie wiatrowe, najnowszy raport dotyczący wykorzystania odnawialnych źródeł energii w Europie, informacje nt. przejęcia przez ME nadzoru nad spółkami energetycznymi w Polsce, o audycie w Kompanii Węglowej, o porozumieniu USA i Chin w sprawie współpracy w zwalczaniu terroryzmu nuklearnego oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 21 – 27 marca 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: komunikat NFOŚiGW dementujący nieprawdziwe informacje na jego temat,  o mikroklastrach energetycznych w Polsce, opinia Sądu Najwyższego dotycząca projektu Ustawy o inwestycjach w elektrownie wiatrowe, najważniejsze „liczby” dotyczące energetyki wiatrowej w Polsce, o problemach największej elektrowni słonecznej na świecie, o propozycjach oszczędności w Kompanii Węglowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 14 – 20 marca 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje dotyczące ustawy odległościowej dla wiatraków, nowe propozycje Ministerstwa Energii dla prosumentów, o korzyściach związanych ze zwiększaniem udziału OZE w miksie energetycznym, wyniki audytu w Kompanii Węglowej, o wzroście cen ropy naftowej, o nowych taryfach gazowych, o największym na świecie systemie magazynowania energii w technologii Li-NMC oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 7 – 13 marca 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje dotycząca programu RYŚ, najnowszą propozycję Ministerstwa Energii w sprawie nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, porównanie efektywności polskich elektrowni wiatrowych z innymi europejskimi, o 5 rocznicy katastrofy w Fukushimie oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 29 lutego – 6 marca 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”, komentarze dotyczące nowych zapisów z projektu ustawy o inwestycjach w elektrownie wiatrowe, pierwszy moduł wykonany z perowskitu, unijne decyzje po szczycie klimatycznym w Paryżu  oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 22-28 lutego 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: raport z działalności pierwszych 100 dni działań Ministerstwa Energii, kolejne rekordy sprawności ogniw i modułów fotowoltaicznych, największy w Europie lądowy projekt wiatrowy, pięcioletnia prognoza dla rynku ropy oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 15-21 lutego 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje nt. planowanych zmian w Ustawie o odnawialnych źródłach energii, o „Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”, tzw. Plan Morawieckiego, o największej w Europie pływającej elektrowni PV, o przyszłości sektora gazu i ropy, o założeniach Pakietu Bezpieczeństwa Energetycznego Komisji Europejskiej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 8-14 lutego 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje o naborach wniosków w NFOŚiGW, najnowsze dane dotyczące OZE w Polsce i na świecie, problemy węgla w Polsce i na świecie, wywiad z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim nt. nowelizacji ustawy OZE, w tym systemu aukcyjnego oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 1-7 lutego 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje dotyczące stanowiska Ministerstwa Gospodarki w sprawie nowelizacji ustawy OZE, o nowym światowym liderze na rynku PV, liczbie mikroinstalacji w Polsce,  o problemach światowych potentatów ropy naftowej, o terminie powstanie Polskiej Grupy Górniczej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 25-31 stycznia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje dotyczące systemu aukcyjnego, rozwoju rynku PV na świecie,  kilka wywiadów, w tym z ministrem Energii Krzysztofem Tchórzewskim o energetyce rozproszonej, a także z Arkadiuszem Witowskim, członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Producentów Biogazu Rolniczego nt. sytuacji polskich biogazowni oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 18-24 stycznia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje na temat możliwych zmian w sprawie wsparcia biogazowni po nowelizacji Ustawy OZE, kilka wywiadów, w tym dotyczący Nowej Kompani Węglowej, o wizycie Prezydenta Andrzeja Dudy w Brukseli i jego rozmowach nt. Nord Stream 2, o opóźnieniach w budowie elektrowni jądrowej w Polsce oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

poniedziałek, 18 stycznia 2016

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 12-17 stycznia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje na temat programów NFOŚiGW, wywiad ze Zbigniewem Kamieńskim nt. Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej, o wizycie w Polsce komisarza ds. energii i klimatu Miguela Ariasa Canete, o przyczynach dalszego spadku cen ropy oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

poniedziałek, 11 stycznia 2016

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 5-11 stycznia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje na temat programów NFOŚiGW, wywiad z Ministrem Energii Krzysztofem Tchórzewskim nt. przyszłości roli węgla w polskiej energetyce, o rozpoczęciu testów odbioru gazu ziemnego z terminalu LNG w Świnoujściu oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

wtorek, 05 stycznia 2016

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 24 grudnia 2015 – 4 stycznia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje na temat nowelizacji Ustaw o OZE i o efektywności energetycznej, podsumowanie postanowień szczytu klimatycznego w Paryżu, komentarze nt. projektu Nord Stream 2, sytuację ropy na światowych rynkach oraz wiele innych informacji z Polski i świata.