Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 28 października - 3 listopada 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: morskie farmy wiatrowe tematem konsultacji w Ministerstwie Energii, w Polsce funkcjonuje już ponad 100 000 mikroinstalacji, Chile wycofuje się i nie będzie gospodarzem grudniowego szczytu klimatycznego COP25, wydarzenie odbędzie się w Hiszpanii, Stany Zjednoczone rozpoczynają procedurę wystąpienia z Porozumienia Paryskiego, Dania wydała Rosjanom zgodę na położenie części gazociągu Nord Stream 2 oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 21 - 27 października 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: już można online zawnioskować o dofinansowanie w ramach programu „Mój Prąd”, kolejne polskie miasto chce zakazać palenia węglem, RWE zainwestuje w morskie wiatraki na polskim Bałtyku, polskie lato 2019 okazało się rekordowo gorące, Wielka Brytania znowu może stosować rynek mocy, Urząd Regulacji Energetyki oficjalnie ogłosił pierwsze tegoroczne aukcje dla OZE oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 14 - 20 października 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Inspekcja Handlowa zyska konkretne uprawnienia w walce z handlem kotłami na paliwo stałe, które nie spełniają wymogów, w Polsce jest już 101 biogazowni rolniczych, do dnia 17 października ME zaakceptowało wnioski na ponad 14,3 mln zł w ramach programu 'Mój Prąd', tegoroczne lato przyniosło szereg rekordów temperatury, Francja chce zbudować 6 nowych reaktorów jądrowych w ciągu najbliższych 15 lat oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 7 - 13 października 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: korekta wniosku o dofinansowanie do Programu Mój Prąd, podpisano rozporządzenie ws. ostrzejszych norm informowania o smogu w Polsce, całkowita moc zainstalowana w fotowoltaice w Polsce przekroczyła 1 GW, zakończono budowę dwóch ultranowoczesnych bloków energetycznych o łącznej mocy 1800 MW w elektrowni Opole, przyznano nobla w dziedzinie chemii za opracowanie lekkich i pojemnych akumulatorów litowo-jonowych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 30 września - 6 października 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Komisja Europejska przyjęła 10 rozporządzeń zawierających zalecenia dotyczące eko-projektowania sprzętów RTV i AGD, powstała pierwsza w Polsce elektrownia fotowoltaiczna złożona z modułów PV z warstwą grefenową, Polacy są chętni do wprowadzenia obowiązkowego systemu kaucyjnego, pierwsza w Polsce energomodernizacja osiedla w PPP dała większe oszczędności niż zakładano oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 23 - 29 września 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: prognozuje się, że w 2019 roku zainstalowana moc OZE na całym świecie wzrośnie o niemal 200 GW, IPCC opublikowało najnowszy raport dotyczący wpływu zmian klimatu na oceany i kriosferę, o naborze wniosków o dofinansowanie instalacji OZE w Warszawie, podsumowanie Szczytu klimatycznego ONZ, w 2023 roku PGNiG będzie w stanie zaspokoić popyt krajowy na gaz oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 16 - 22 września 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: polscy audytorzy wyszkolą 400 audytorów energetycznych na Ukrainie, mija rok funkcjonowania programu „Czyste Powietrze”, w Indiach powstanie największa na świecie elektrownia PV, elektrownia szczytowo-pompowa Porąbka-Żar kończy 40 lat, Chiny zamierzają dołożyć 226,2 GW mocy węglowych, a więc więcej, niż wynosi moc wszystkich elektrowni węglowych pracujących w całej Unii Europejskiej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 9 - 15 września 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: postępy w programie “Mój Prąd”, przyjęto projekt ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów, jest już raport branżowy 2019 - Biogaz na świecie, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał korzystny dla Polski wyrok ws. korzystania przez Gazprom z gazociągu OPAL, UE rozważa wprowadzenie nowych podatków dla sektora energetycznego, aby zrealizować cele polityki klimatycznej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 2 - 8 września 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: minął pierwszy tydzień działania programu „Mój Prąd”, w Wielkopolsce rusza projekt budowy największej elektrowni fotowoltaicznej w Polsce, złożono blisko 80 tys. wniosków w programie Czyste Powietrze, powstanie jedna z największych wirtualnych elektrowni na świecie, Gaz-System zainaugurował budowę połączenia gazowego Polska-Słowacja oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 26 sierpnia - 1 września 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: rozpoczęto pierwszy nabór wniosków do programu „Mój Prąd”, Piotr Woźny został prezesem NFOŚiGW, wyszły w życie nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii i ustawa o rekompensatach dla branż energochłonnych, w Krakowie obowiązuje już uchwała antysmogowa przewidująca całkowity zakaz palenia węglem i drewnem, ukończono budowę trzech czwartych rurociągu Nord Stream 2 oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 19 - 25 sierpnia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: miesięczny udział fotowoltaiki w polskim miksie energetycznym pierwszy raz w historii był większy niż biogazowni, dopłaty do wymiany starych pieców, na nowe światowe inwestycje OZE do 2050 roku zostanie wydane ponad 10 bilionów dolarów, lipiec 2019 roku był najgorętszym miesiącem w historii pomiarów, rekordowe pożary w Amazonii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 12 - 18 sierpnia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Polsce przyjęto Politykę ekologiczną państwa 2030, banki komercyjne są zainteresowane udziałem w programie Czyste Powietrze, Polska nie przewiduje przedłużenia długoterminowego kontraktu z Gazpromem, który wygasa w 2022 roku, fala upałów we Włoszech, Anglia dotknięta przez częściowy black-out wywołany awarią elektrowni wiatrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 5 - 11 sierpnia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: prezydent Polski podpisał nowelizację ustawy OZE, w lipcu w Polsce powstały elektrownie PV o rekordowej mocy 116,1 MW, jakie są efekty dołączenia gmin do programu „Czyste Powietrze”, trzy czwarte Polaków nie ma wątpliwości, że globalne ocieplenie to fakt naukowy, prognozuje się, że ceny energii w Europie wzrosną o 15 procent w latach 2020–2025, eksperci MAEA rozpoczęli kontrolę bezpieczeństwa eksploatacji elektrowni jądrowej w Ostrowcu oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 29 lipca - 4 sierpnia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: wydłużono termin składania oświadczeń o rekompensatach cen energii do 13 sierpnia 2019 roku, weszły w życie zmiany doprecyzowujące zapisy Programu „Czyste Powietrze”, przyjęto projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów, po raz pierwszy od pięciu lat, Niemcy stały się importerem energii elektrycznej netto, o tym jakie konsekwencje dla człowieka niesie ze sobą wzrost o dodatkowe 0,5°C oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 22 - 28 lipca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nowy program dofinansowania instalacji PV w Polsce „Mój Prąd”, zmiany w programie “Czyste Powietrze”, według NIK, termomodernizacja przeprowadzana z udziałem środków publicznych przez spółdzielnie mieszkaniowe przynosi pozytywne efekty, choć nie w takiej skali, jak oczekiwano, Polska przekroczyła termin wdrożenia 17 różnych dyrektyw UE, duży wyciek ropy naftowej u wybrzeży Chile oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 15 - 21 lipca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Sejm przyjął nowelizację Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii, Sejm uchwalił rekompensaty dla przedsiębiorstw energochłonnych, Chiny w dekadę zwiększyły emisję CO2 o połowę, wartość rynku ESCO w Polsce wynosi już około 200 mln zł, Australia chce stać się światowym liderem w produkcji wodoru oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 8 - 14 lipca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Polsce będzie nowy program NFOŚiGW dla rolników - Agroenergia, PGNiG i BOŚ pomogą w wymianie kotłów na gazowe, pierwsza polska elektrownia jądrowa powstanie w 2033 roku, wnioski z pierwszego opracowania "Rynek magazynowania energii elektrycznej w Polsce", USA i Europa obawiają się braku materiałów do baterii litowo-jonowych, nowa osłona nad reaktorem w Czarnobylu oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 1 - 7 lipca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: weszła w życie nowelizacja ustawy o cenach energii, podpisano pierwsze porozumienie w Polsce w programie StopSmog, od lipca gminy zaczną współpracować w ramach programu antysmogowego "Czyste powietrze", władze Warszawy przedstawiły założenia miejskiej strategii adaptacji do zmian klimatu, w Abu Dhabi uruchomiono największa na świecie komercyjną instalację PV, rośnie liczba samochodów elektrycznych w Unii Europejskiej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 24 - 30 czerwca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 26 czerwca 2019 roku padł rekord zapotrzebowania na moc latem w Polsce, KE opublikowała rekomendacje w zakresie implementacji unijnej dyrektywy 2018/844, a w szczególności modernizacji budynków, Rada Ministrów zatwierdziła nowelizację ustawy o OZE, obecny rok stanie się prawdopodobnie jednym z najgorętszych w historii, kujawsko-pomorskie jest jedenastym województwem w Polsce, w którym przyjęto uchwałę antysmogową oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 17 - 23 czerwca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Polska zablokowała przyjęcie na odbywającym się w Brukseli szczycie Unii Europejskiej celu zerowych emisji netto w UE do roku 2050, produkcja ropy naftowej w Iranie spadła do najniższego poziomu od końca lat 80. XX wieku, w Ostrowie Wielkopolskim oficjalnie rozpoczęła działanie pierwsza w Polsce, miejska sieć elektroenergetyczna, Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy zakładającej pomoc dla przemysłu energochłonnego oraz wiele innych informacji z Polski i świata.