Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 3 - 9 lutego 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: ruszyły prace nad platformą ekspertów efektywności energetycznej, znane są założenia do projektu ustawy o rekompensatach za wzrost cen energii w 2020 roku, 2019 rok był rekordowy jeśli chodzi o zrealizowane inwestycje w morskie farmy wiatrowe, styczeń 2020 najcieplejszy od ponad dekady, rozpoczyna się VI nabór wniosków w programie "Sokół", NIK przyjrzał się wytwórcom energii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 27 stycznia - 2 lutego 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: powołano pełnomocnika rządu do spraw OZE, o noweli ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów, w 2019 roku oddano sześć nowych bloków jądrowych, powstaje największy bateryjny magazyn energii w Polsce, Ministerstwo Klimatu ponownie analizuje Krajowy Plan na rzecz Energii i Klimatu oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 20 - 26 stycznia 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Sejm przyjął nowelizację ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów, w przyszłym roku na unijny rynek wejdą nowe, prostsze etykiety energetyczne na sprzęty AGD, udział energii ze źródeł odnawialnych w końcowym zużyciu energii wyniósł w UE w 2018 r. 18 proc., rok 2019 zapisał się jako drugi najcieplejszy w historii pomiarów, wszystkie budynki w Unii Europejskiej do 2050 roku mają zostać zdekarbonizowane oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 13 - 19 stycznia 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: ruszył drugi nabór w ramach programu „Mój Prąd”, moc instalacji fotowoltaicznych w Polsce 1 stycznia 2020 r. wynosiła 1299,6 MW, największy na świecie fundusz inwestycyjny “zrywa” z węglem, rozpoczyna się nabór wniosków o wsparcie z Funduszy Norweskich i EOG dla proekologicznych projektów, w Polsce jest już ponad 1000 publicznie dostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 6 - 12 stycznia 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: zaczęły obowiązywać nowe normy emisji spalin wyznaczone przez UE, powstała największa elektrownia fotowoltaiczna w Europie, Komisja Europejska przekazała do konsultacji publicznych prawo klimatyczne, rok 2019 był najcieplejszym rokiem w historii pomiarów w Polsce, w 2019 roku Niemcy wyprodukowali rekordowo mało energii z węgla oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 30 grudnia 2019 - 5 stycznia 2020. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: dnia 13 stycznia 2020 roku rozpocznie się drugi nabór w konkursie Mój Prąd, dział „energia” przejdzie z Ministerstwa Aktywów Państwowych do Ministerstwa Klimatu, powoli wyjaśnia się kwestia przyszłości tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę do Europy, gaśnie kolejny reaktor jądrowy w Niemczech, URE zatwierdził już taryfy wszystkich czterech przedsiębiorców pełniących funkcję tzw. sprzedawców z urzędu oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 23 - 29 grudnia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Rząd planuje przyjęcie projektu ustawy dedykowanej morskiej energetyce wiatrowej w I kwartale 2020 roku, walka z miejskim smogiem w Warszawie nabiera tempa, nie podpisano umowy na import gazu z Rosji na Ukrainę, URE podał średnią cenę energii za trzeci kwartał 2019 roku, jak wykorzystać ulgę termomodernizacyjną? oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 16 - 22 grudnia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów, Prezes URE podsumowuje wyniki wszystkich tegorocznych aukcji, Warszawa chce do 2050 roku być neutralna klimatycznie, cena ropy jest najwyższa od trzech miesięcy, budowa Nord Stream 2 wstrzymana z powodu amerykańskich sankcji, w Polsce jest już ponad 8 tyś. samochodów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 9 - 15 grudnia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Komisja Europejska zaprezentowała założenia Europejskiego Zielonego Ładu, w 2019 roku moc fotowoltaiki w Polsce wzrosła już o ponad 700 MW, bez porozumienia zakończył się szczyt klimatyczny COP25 w Madrycie, jest porozumienie ws. neutralności klimatycznej UE do 2050 r., Polskie Sieci Elektroenergetyczne ogłosiły wyniki aukcji głównej dla roku dostaw 2024 oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 2 - 8 grudnia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: podsumowanie 100 dni programu “Mój Prąd”, w Madrycie rozpoczął się Szczyt Klimatyczny COP25, w 2050 roku liczba miejsc pracy w sektorze OZE wzrośnie do około 29 mln, Polacy nie rezygnują z ogrzewania węglem, europejskie terminale LNG z rekordowymi wynikami, kolejny spadek cen baterii litowo-jonowych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 25 listopada - 1 grudnia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Polsce rozpoczęła się seria 12 tegorocznych aukcji dla OZE, Parlament Europejski przegłosował rezolucję, która stwierdza stan zagrożenia klimatycznego oraz ekologicznego w Europie i na świecie, na całym świecie odbywały się strajki klimatyczne, ceny ropy w USA blisko najwyższego poziomu od 2 miesięcy, eksperci oczekują drugiej fali LNG w Europie około 2023 roku, Polska odnotowała trzeci największy spośród krajów członkowskich UE spadek cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 18 - 24 listopada 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: pierwszy wyrok za złamanie zakazu palenia węglem, Warszawiacy mogą uzyskać wyższą dotację na likwidację kopciucha, PSE podają szczegóły głównej aukcji na dostawy w 2024 roku, w Japonii powstała wirtualna elektrownia złożona z tysięcy domowych baterii, w ciągu 18 miesięcy do czerwca tego roku, Chiny powiększyły udział energetyki opartej na węglu o 42,9 GW oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 11 - 17 listopada 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: NFOŚiGW szykuje preferencyjne pożyczki dla spółdzielni mieszkaniowych na fotowoltaikę, ME przekazało do ponownych konsultacji zmieniony projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku, w Polsce jest już prawie 1100 MW mocy w PV, znana już jest procedura ubiegania się o dofinansowanie na zakup samochodu elektrycznego w Polsce, koszt wydobycia ropy naftowej w Rosji należy do najwyższych na świecie oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 4 - 10 listopada 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Ministerstwo Energii przedstawiło zaktualizowany i rozszerzony projekt dokumentu "Polityka energetyczna Polski do 2040 r. – strategia rozwoju sektora paliwowo-energetycznego", w Iranie odkryto ogromne złoże ropy naftowej, sektor bankowy planuje zwiększyć swoje zaangażowanie w program „Czyste Powietrze”, ogłoszono konkurs "Szybkiej Ścieżki" w ramach POIR, z którego można otrzymać dotacje dla producentów urządzeń i systemów grzewczych, będzie dofinansowanie do zakupu samochodów elektrycznych w Polsce oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 28 października - 3 listopada 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: morskie farmy wiatrowe tematem konsultacji w Ministerstwie Energii, w Polsce funkcjonuje już ponad 100 000 mikroinstalacji, Chile wycofuje się i nie będzie gospodarzem grudniowego szczytu klimatycznego COP25, wydarzenie odbędzie się w Hiszpanii, Stany Zjednoczone rozpoczynają procedurę wystąpienia z Porozumienia Paryskiego, Dania wydała Rosjanom zgodę na położenie części gazociągu Nord Stream 2 oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 21 - 27 października 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: już można online zawnioskować o dofinansowanie w ramach programu „Mój Prąd”, kolejne polskie miasto chce zakazać palenia węglem, RWE zainwestuje w morskie wiatraki na polskim Bałtyku, polskie lato 2019 okazało się rekordowo gorące, Wielka Brytania znowu może stosować rynek mocy, Urząd Regulacji Energetyki oficjalnie ogłosił pierwsze tegoroczne aukcje dla OZE oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 14 - 20 października 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Inspekcja Handlowa zyska konkretne uprawnienia w walce z handlem kotłami na paliwo stałe, które nie spełniają wymogów, w Polsce jest już 101 biogazowni rolniczych, do dnia 17 października ME zaakceptowało wnioski na ponad 14,3 mln zł w ramach programu 'Mój Prąd', tegoroczne lato przyniosło szereg rekordów temperatury, Francja chce zbudować 6 nowych reaktorów jądrowych w ciągu najbliższych 15 lat oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 7 - 13 października 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: korekta wniosku o dofinansowanie do Programu Mój Prąd, podpisano rozporządzenie ws. ostrzejszych norm informowania o smogu w Polsce, całkowita moc zainstalowana w fotowoltaice w Polsce przekroczyła 1 GW, zakończono budowę dwóch ultranowoczesnych bloków energetycznych o łącznej mocy 1800 MW w elektrowni Opole, przyznano nobla w dziedzinie chemii za opracowanie lekkich i pojemnych akumulatorów litowo-jonowych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 30 września - 6 października 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Komisja Europejska przyjęła 10 rozporządzeń zawierających zalecenia dotyczące eko-projektowania sprzętów RTV i AGD, powstała pierwsza w Polsce elektrownia fotowoltaiczna złożona z modułów PV z warstwą grefenową, Polacy są chętni do wprowadzenia obowiązkowego systemu kaucyjnego, pierwsza w Polsce energomodernizacja osiedla w PPP dała większe oszczędności niż zakładano oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 23 - 29 września 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: prognozuje się, że w 2019 roku zainstalowana moc OZE na całym świecie wzrośnie o niemal 200 GW, IPCC opublikowało najnowszy raport dotyczący wpływu zmian klimatu na oceany i kriosferę, o naborze wniosków o dofinansowanie instalacji OZE w Warszawie, podsumowanie Szczytu klimatycznego ONZ, w 2023 roku PGNiG będzie w stanie zaspokoić popyt krajowy na gaz oraz wiele innych informacji z Polski i świata.