Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 1 - 7 kwietnia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Resort środowiska zaproponował obniżenie poziomów informowania i alarmowania o smogu w Polsce, po raz pierwszy od listopada 2018 roku cena za baryłkę ropy przekroczyła 70 USD, opublikowano ranking największych unijnych emitentów gazów cieplarnianych za 2018 rok, w Chinach została uruchomiona największa na świecie pływająca elektrownia fotowoltaiczna oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 25 - 31 marca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w 2018 roku zużycie energii na świecie wzrosło najwięcej w tej dekadzie, PE przyjął cztery nowe akty prawne dotyczące rynku energii elektrycznej w UE, wpłynęło już 38,5 tys. wniosków o dofinansowanie z programu "Czyste powietrze", trzeci rok z rzędu spada liczba budowanych na świecie elektrowni węglowych, w I kwartale 2019 roku cena ropy wzrosła o 31 proc., do końca 2018 roku działalność spółki PGE EJ1 pochłonęła 447 mln zł oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 18 - 24 marca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Polsce zmienią się etykiety energetyczne, Minister energii potwierdził, że w Polsce powstanie 6 bloków jądrowych, podczas szczytu UE, wezwano do zintensyfikowania prac nad długoterminową strategią klimatyczną, do 2027 roku w Polsce powstanie nowa kopalnia węgla kamiennego, KE uruchamia 750 mln euro środków na finansowanie kluczowych europejskich projektów w dziedzinie infrastruktury energetycznej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 11 - 17 marca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: UE przyjęła nowe przepisy dotyczące etykiet energetycznych dla urządzeń domowych, Ministerstwo Energii opublikowało projekt rozporządzenia wykonawczego do ustawy o cenach prądu, ARE podała informacje dotyczące produkcji energii w polskim systemie elektroenergetycznym, w Chinach następuje konsolidacja górnictwa, globalny sektor PV pobił w 2018 roku zeszłoroczny rekord, przekraczając po raz pierwszy granicę 100 GW w uruchomionych elektrowniach oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 4 - 10 marca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: opublikowano projekt nowelizacji ustawy o OZE, na stronie internetowej URE pojawił się wykaz odnawialnych źródeł, w UE trwa dyskusja nad polityką klimatyczną do 2050 r., import gazu LNG z USA do UE nadal niewielki, ale ciągle rośnie, Komisja Europejska opublikowała wszystkie krajowe plany na rzecz energii i klimatu, na początku 2020 roku w Finlandii rozpocznie pracę największy reaktor jądrowy w regionie oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 25 lutego - 3 marca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Polsce nabór wniosków o dotacje i pożyczki w dwóch programach – pilotażowym Ciepłownictwo powiatowe oraz Energia Plus, ME opublikowało projekt nowelizacji ustawy o OZE, PSE ogłosiły terminy aukcji mocy, KE ogłosiła program inwestycyjny, który pozwoli na finansowanie innowacji w obszarze gospodarki niskoemisyjnej, ceny ropy naftowej zbliżają się do najwyższych poziomów od 3 miesięcy oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 18 - 24 lutego 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: NFOŚiGW ogłasza dwa nowe programy na walkę ze smogiem, w Polsce trwają prace nad wprowadzeniem kompleksowego pakietu wspierającego elektromobilność, Chile jest najatrakcyjniejszym rynkiem na świecie do inwestowania w OZE, w 2018 roku Polska sprowadziła rekordową ilość węgla, przewiduje się, że elektromobilność najszybciej rozwinie się w Azji oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 11 - 17 lutego 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: weszła w życie ustawa o wspieraniu termomodernizacji i remontów, Rada Unii Europejskiej opublikowała treść rewizji dyrektywy gazowej, udział OZE w zużyciu energii w Polsce jest najniższy od kilku lat, powoli wzrasta cena gazu dla przemysłu, w Katowicach otwarto pierwszy w Polsce biurowiec plus-energetyczny, od 2021 roku zaczną obowiązywać zmiany w systemie EU ETS oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 4 - 10 lutego 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w 2018 roku Europa dodała 2,6 GW energii wiatrowej do systemu energetycznego, niemal 100 proc. społeczeństwa polskiego uważa smog za problem i zagrożenie dla zdrowia, cena ropy naftowej zaliczyła najgorszy tydzień w 2019 roku, tracąc w USA ponad 5 proc., kraje Unii Europejskiej doszły do porozumienia w sprawie Dyrektywy Gazowej, w Abu Dhabi uruchomiono instalację będącą największą na świecie wirtualną elektrownią oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 28 stycznia - 3 lutego 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Ministerstwo Energii pracuje nad nowelizacją ustawy ws. cen energii, zaprezentowano wyniki audytu jakości powietrza w Europie, szacuje się, że Chiny są odpowiedzialne za jedną czwartą inwestycji w energetykę węglową na świecie, w styczniu cena ropy naftowej wzrosła o ponad 20 proc., Hiszpania planuje zamknąć elektrownie jądrowe do 2036 roku oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 21 - 27 stycznia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Polska i Wielka Brytania podsumowują szczyt klimatyczny COP 24, Niemcy zrezygnują z węgla w energetyce do 2038 roku, do terminalu LNG w Świnoujściu dotarła 50. dostawa gazu ziemnego, ME przedstawiło cele, jakie stawia sobie w zakresie budowy polskiego potencjału energetyki jądrowej, KE wzywa 15 krajów UE, w tym Polskę, do wdrożenia przepisów unijnej dyrektywy dotyczącej efektywności energetycznej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 14 - 20 stycznia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: NFOŚiGW wznowił nabór wniosków w programie Czyste Powietrze, zakończono konsultacje projektu "Polityki energetycznej Polski do 2040 roku", osiągnięto rekordową sprawność krzemowego ogniwa PV, rok 2018 był szóstym z rzędu, gdy w Polsce wzrosło zużycie energii elektrycznej, szacuje się, że Niemcy zrezygnują z wykorzystania węgla do 2040 roku oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 7 - 13 stycznia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 44 polskie miasta opracowały plan na dostosowanie do zmian klimatu, o programie Energia Plus, rośnie emisja dwutlenku węgla w USA, wydobycie ropy naftowej w Norwegii w 2018 roku spadło do 30-letniego minimum, PGE Energia Ciepła stała się największą firmą ciepłowniczą w Polsce, o tym jak kształtowała się cena białych certyfikatów w roku 2018 oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 31 grudnia 2018 - 6 stycznia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Prezydent Polski Andrzej Duda podpisał ustawę, której celem jest przeciwdziałanie wzrostowi kosztów energii, tymczasowo został wstrzymany nabór wniosków w ramach programu Czyste Powietrze, 1 stycznia 2019 roku udział wiatraków w polskiej konsumpcji energii wyniósł 31 proc., w grudniu 2018 r. produkcja ropy naftowej w OPEC spadła najmocniej od 2 lat oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 24 - 30 grudnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: weszła w życie nowa unijna dyrektywa o odnawialnych źródłach energii, najważniejsze wydarzenia w polskim górnictwie w 2018 roku, w ostatnim kwartale ropa w USA staniała o 38 proc., Wielka Brytania chce przetestować realny wpływ elektromobilności na sieć elektroenergetyczną, w 2019 roku we Włoszech będą dopłaty do samochodów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 17 - 23 grudnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Rząd przedstawili założenia rządowego planu, który ma powstrzymać przyszłoroczny wzrost cen energii dla odbiorców końcowych, w Dzienniku Urzędowym UE. opublikowano nową dyrektywę o odnawialnych źródłach energii, w ciągu tygodnia cena ropy naftowej spadła o około 10-procent, oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 10 - 16 grudnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: zakończył się szczyt klimatyczny COP 24, projekt “Polityki energetycznej Polski do 2040 r.” jest wciąż w fazie dyskusji, zielone certyfikaty osiągnęły najwyższą cenę od czterech lat, Polska zajmuje 21. miejsce na światowej liście największych emitentów dwutlenku węgla, już ponad 40 państw poparło polsko-brytyjską inicjatywę na rzecz promocji elektromobilności oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 3 - 9 grudnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: trwa szczyt klimatyczny COP24, przeprowadzono pierwszy w historii tzw. repowering morskiej energetyki wiatrowej, OPEC porozumiał się z Rosją w sprawie zmniejszenia produkcji ropy, do 2021 roku w Polsce ma powstać sieć punktów ładowania samochodów elektrycznych, 75 proc. Polaków jest zaniepokojone zmianą klimatu, w październiku 2018 roku wzrosło wydobycie węgla w Polsce oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 26 listopada - 2 grudnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 3 grudnia w Katowicach rozpoczyna się szczyt klimatyczny COP24, pojawiają się komentarze i uwagi dotyczące Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku, URE podał wyniki ostatnich trzech aukcji dla nowych instalacji OZE, w Berlinie odbyła się demonstracja kilku tysięcy przeciwników energii węglowej, listopad 2018 roku był najgorszym miesiącem dla ceny ropy naftowej od 10 lat oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 19 - 25 listopada 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Polski Rząd przedstawił projekt „Polityki Energetycznej Polski do roku 2040”, który zakłada m.in budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce, URE przedstawił wyniki pięciu aukcji dla OZE, Polska zaprezentowała dokumenty, które zaproponuje uczestnikom COP24 jako sposób na walkę ze zmianami klimatu, cena ropy naftowej maleje siódmy tydzień z rzędu oraz wiele innych informacji z Polski i świata.