Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 15 - 21 lipca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Sejm przyjął nowelizację Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii, Sejm uchwalił rekompensaty dla przedsiębiorstw energochłonnych, Chiny w dekadę zwiększyły emisję CO2 o połowę, wartość rynku ESCO w Polsce wynosi już około 200 mln zł, Australia chce stać się światowym liderem w produkcji wodoru oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 8 - 14 lipca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Polsce będzie nowy program NFOŚiGW dla rolników - Agroenergia, PGNiG i BOŚ pomogą w wymianie kotłów na gazowe, pierwsza polska elektrownia jądrowa powstanie w 2033 roku, wnioski z pierwszego opracowania "Rynek magazynowania energii elektrycznej w Polsce", USA i Europa obawiają się braku materiałów do baterii litowo-jonowych, nowa osłona nad reaktorem w Czarnobylu oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 1 - 7 lipca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: weszła w życie nowelizacja ustawy o cenach energii, podpisano pierwsze porozumienie w Polsce w programie StopSmog, od lipca gminy zaczną współpracować w ramach programu antysmogowego "Czyste powietrze", władze Warszawy przedstawiły założenia miejskiej strategii adaptacji do zmian klimatu, w Abu Dhabi uruchomiono największa na świecie komercyjną instalację PV, rośnie liczba samochodów elektrycznych w Unii Europejskiej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 24 - 30 czerwca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 26 czerwca 2019 roku padł rekord zapotrzebowania na moc latem w Polsce, KE opublikowała rekomendacje w zakresie implementacji unijnej dyrektywy 2018/844, a w szczególności modernizacji budynków, Rada Ministrów zatwierdziła nowelizację ustawy o OZE, obecny rok stanie się prawdopodobnie jednym z najgorętszych w historii, kujawsko-pomorskie jest jedenastym województwem w Polsce, w którym przyjęto uchwałę antysmogową oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 17 - 23 czerwca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Polska zablokowała przyjęcie na odbywającym się w Brukseli szczycie Unii Europejskiej celu zerowych emisji netto w UE do roku 2050, produkcja ropy naftowej w Iranie spadła do najniższego poziomu od końca lat 80. XX wieku, w Ostrowie Wielkopolskim oficjalnie rozpoczęła działanie pierwsza w Polsce, miejska sieć elektroenergetyczna, Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy zakładającej pomoc dla przemysłu energochłonnego oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 10 - 16 czerwca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: podsumowanie energetycznych ustaleniach szczytu Duda-Trump, 12 czerwca 2019 roku wystąpiło rekordowe zapotrzebowanie na moc elektryczną w szczycie rannym okresu letniego, w 2018 roku na całym świecie w sektorze OZE pracowało 11 mln ludzi, od 1 lipca rurociąg Przyjaźń powinien działać w pełnym zakresie, 50 mln ludzi na terenie Argentyny i Urugwaju bez energii elektrycznej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 3 - 9 czerwca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: o zmianach w zakresie energetyki prosumenckiej w projekcie nowelizacji ustawy o OZE, o rekompensatach dla branż energochłonnych, o kosztach ponoszonych przez Polskę z powodu zanieczyszczonego powietrza, URE zaktualizował zbiór praw konsumenta paliw gazowych, zapasy ropy naftowej i jej produktów w USA wzrosły do najwyższego poziomu od 1990 roku oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 27 maja - 2 czerwca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: projekt ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów przeszedł konsultacje, przyjęto ponad 54 tys. wniosków w programie "Czyste powietrze", dostawy czystej ropy naftowej do Polski mogą się zacząć 8-9 czerwca, do końca 2019 USA roku stanie się największym rynkiem magazynów energii, współpracujących z siecią elektroenergetyczną oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 20 - 26 maja 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: coraz bliżej do nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, o tym ile płacimy za energię w porównaniu do mieszkańców innych państw UE, Dyrektywa gazowa dotycząca Nord Stream 2 weszła w życie, Polska jest krajem z największym potencjałem rozwoju offshore’u na Bałtyku, PERN uzgodnił z Rosją działania ws. zanieczyszczonej ropy oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 13 - 19 maja 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: będą zmiany w programie Czyste Powietrze, w polskim systemie elektroenergetycznym jest już ponad 650 MW fotowoltaiki, już wkrótce powstanie ostatnia nowa elektrownia węglowa na świecie, rosyjski sąd wyjaśnił jak doszło do zanieczyszczenia ropy w rurociągu Przyjaźń, wzrasta liczba rejestracji aut na paliwa alternatywne w Polsce, powstanie największy na świecie bateryjny magazyn energii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 6 - 12 maja 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: wkrótce zostanie przedstawiony projekt strategii energetycznej Polski do 2040 roku po konsultacjach, powstała mapa biogazowni rolniczych w Polsce, w 2018 roku emisje C02 ze spalania paliw kopalnych w UE spadły o 2,5 proc., w Polsce wzrosły o 3,5 proc., brytyjski system elektroenergetyczny po raz pierwszy od XIX wieku funkcjonował przez tydzień bez elektrowni węglowych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 29 kwietnia - 5 maja 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: do ustawy o OZE zostaną wprowadzone zapisy, obejmujące przedsiębiorców definicją prosumenta, Wielka Brytania planuje całkowitą redukcję emisji dwutlenku węgla do 2050 roku, zapasy ropy naftowej w USA osiągnęły najwyższy poziom od 2017 roku, w marcu pobito rekord w handlu skroplonym gazem ziemnym pomiędzy USA i Unią Europejską oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 22 - 28 kwietnia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: całkowita moc elektrowni PV w Polsce osiągnęła na koniec marca 603 MW, podano najnowsze dane związane z programem „Czyste powietrze”, W Wielkiej Brytanii ustanowiono rekord funkcjonowania bez energii produkowanej przez elektrownie węglowe, opracowano nową metodę na wydłużenie żywotności oraz poprawienie bezpieczeństwa pracy baterii litowo-jonowych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 15 - 21 kwietnia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Komisja Europejska zatwierdziła proponowany przez polski rząd nowy mechanizm wsparcia inwestycji w wysokosprawną kogenerację, złożono ponad 43 tys. wniosków w ramach antysmogowego programu Czyste powietrze, Dania otrzymała wniosek o rozpatrzenie kolejnego, trzeciego wariantu trasy Nord Stream 2, w Polsce jeździ około 5 tys. osobowych pojazdów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 8 - 14 kwietnia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Sejm przyjął rządową nowelizację ustawy o etykietowaniu energetycznym, Samorząd Mazowsza uruchamia program dofinansowania działań służących ochronie powietrza, kopalnie węgla kamiennego zatrudniają w Polsce coraz więcej osób, jednak wydobywają coraz mniej węgla, trwa najdłuższy od 2016 roku okres wzrostu ceny ropy naftowej, ceny uprawnień do emisji dwutlenku węgla osiągają rekordowe poziomy oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 1 - 7 kwietnia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Resort środowiska zaproponował obniżenie poziomów informowania i alarmowania o smogu w Polsce, po raz pierwszy od listopada 2018 roku cena za baryłkę ropy przekroczyła 70 USD, opublikowano ranking największych unijnych emitentów gazów cieplarnianych za 2018 rok, w Chinach została uruchomiona największa na świecie pływająca elektrownia fotowoltaiczna oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 25 - 31 marca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w 2018 roku zużycie energii na świecie wzrosło najwięcej w tej dekadzie, PE przyjął cztery nowe akty prawne dotyczące rynku energii elektrycznej w UE, wpłynęło już 38,5 tys. wniosków o dofinansowanie z programu "Czyste powietrze", trzeci rok z rzędu spada liczba budowanych na świecie elektrowni węglowych, w I kwartale 2019 roku cena ropy wzrosła o 31 proc., do końca 2018 roku działalność spółki PGE EJ1 pochłonęła 447 mln zł oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 18 - 24 marca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Polsce zmienią się etykiety energetyczne, Minister energii potwierdził, że w Polsce powstanie 6 bloków jądrowych, podczas szczytu UE, wezwano do zintensyfikowania prac nad długoterminową strategią klimatyczną, do 2027 roku w Polsce powstanie nowa kopalnia węgla kamiennego, KE uruchamia 750 mln euro środków na finansowanie kluczowych europejskich projektów w dziedzinie infrastruktury energetycznej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 11 - 17 marca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: UE przyjęła nowe przepisy dotyczące etykiet energetycznych dla urządzeń domowych, Ministerstwo Energii opublikowało projekt rozporządzenia wykonawczego do ustawy o cenach prądu, ARE podała informacje dotyczące produkcji energii w polskim systemie elektroenergetycznym, w Chinach następuje konsolidacja górnictwa, globalny sektor PV pobił w 2018 roku zeszłoroczny rekord, przekraczając po raz pierwszy granicę 100 GW w uruchomionych elektrowniach oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 4 - 10 marca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: opublikowano projekt nowelizacji ustawy o OZE, na stronie internetowej URE pojawił się wykaz odnawialnych źródeł, w UE trwa dyskusja nad polityką klimatyczną do 2050 r., import gazu LNG z USA do UE nadal niewielki, ale ciągle rośnie, Komisja Europejska opublikowała wszystkie krajowe plany na rzecz energii i klimatu, na początku 2020 roku w Finlandii rozpocznie pracę największy reaktor jądrowy w regionie oraz wiele innych informacji z Polski i świata.