Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 12 - 18 listopada 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: uzgodniono nowe zasady, na których mają funkcjonować wspólnoty energetyczne działające w UE, Parlament Europejski przegłosował przyjęcie ambitniejszych celów klimatycznych na rok 2030, w Polsce odbyła się pierwsza aukcja na moc, w Hiszpanii zostanie zamkniętych siedem najstarszych reaktorów jądrowych, w Jaworznie uruchomiono pierwszą w Polsce stację ładowania i szybkiej wymiany baterii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 5 - 11 listopada 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Sejm przyjął kilka nowelizacji, w tym Prawa Energetycznego, ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów i ustawy górniczej, złożono już ponad 10 tys. wniosków w Programie Czyste Powietrze, cena ropy naftowej zbliża się do 7-miesięcznego minimum, sprzedaż samochodów elektrycznych w państwach członkowskich UE notuje kolejne wzrosty oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 29 października - 4 listopada 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 4 listopada 2018 roku weszły w życie przepisy dotyczące monitorowania i kontroli jakości paliw stałych w Polsce, EEA opublikowała raport „Jakość powietrza w Europie - raport 2018”, w Polsce są gotowe 583 projekty wiatrowe o łącznej mocy 7 GW, we Francji powstaje największa w Europie pływająca farma PV, do końca roku w Hiszpanii zostanie zamkniętych dziesięć kopalń węgla, w październiku ropa potaniała o prawie 10 procent i jest to największy spadek ceny surowca od dwóch lat oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 22 - 28 października 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: złożono już 7,5 tys. wniosków o pomoc z programu “Czyste powietrze”, w Krakowie zakończyła się 3-dniowa konferencja PreCOP, która poprzedzała szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach, URE przeprowadził pierwsze trzy w tym roku aukcje dla istniejących instalacji OZE, na Bałtyku w rekordowym czasie powstała morska farma wiatrowa, 3. tydzień z kolei spada cena ropy naftowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 15 - 21 października 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Rada Europejska udzieliła Polsce pełnego wsparcia w sprawie organizacji konferencji klimatycznej COP24 w Katowicach, Finlandia chce zakazać do 2029 roku wykorzystania węgla kamiennego, od 1 listopada 2018 roku ceny gazu dostarczanego dla odbiorców indywidualnych na Ukrainie wzrosną o 23,5 proc., UE przeznaczy środki na akumulatory do pojazdów elektrycznych i budowę fabryk baterii w Europie oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 8 - 14 października 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Rząd przyjął nowelizację ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów, spada średnia cena modułów fotowoltaicznych, tegoroczna Nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii została przyznana w zakresie badań związanych ze zmianami klimatu i innowacjami technologicznymi, już wkrótce konsumenci kupujący węgiel, będą mogli zażądać od sprzedających świadectwa jakości surowca oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 1 - 7 października 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: IPCC przyjęło specjalny raport dotyczący skutków globalnego ocieplenia o 1,5 st. C, URE ogłosił terminy aukcji dla nowych projektów z zakresu OZE, Ministerstwo Energii podpisało rozporządzenie dotyczące norm jakości węgla, ceny węgla dla energetyki osiągnęły poziom najwyższy od pięciu lat, cena ropy naftowej drożeje od pięciu kwartałów, do Brukseli nie wjadą samochody z silnikiem Diesla oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 24 - 30 września 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Polska jest w trakcie przygotowywania strategii na grudniowy szczyt COP24, weszła w życie nowelizacja rozporządzenia Ministra Energii w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego, w pierwszej połowie 2018 roku zużycie węgla przez amerykańskich producentów energii elektrycznej osiągnęło najniższy od 1983 roku poziom, maklerzy szacują, że już wkrótce cena za baryłkę ropy naftowej osiągnie 100$ oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 17 - 23 września 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 19 września br. ruszył nabór wniosków do programu Czyste Powietrze, w Katowicach rozpoczęto przygotowania do grudniowego szczytu klimatycznego COP24, we Francji powstanie największa w Europie pływająca farma fotowoltaiczna, cena węgla w Europie w kontraktach terminowych z dostawą na przyszły rok osiągnęła najwyższą wartość od pięciu lat, w Warszawie odbyło się Polsko-Koreańskie Forum Jądrowe oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 10 - 16 września 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: cena energii w kontrakcie na rok 2019 wzrosła do rekordowych 300 zł/MWh, do końca roku mają się pojawić założenia wsparcia dla offshore w Polsce, przygotowania do COP24 przebiegają bez zakłóceń, po raz pierwszy od 1973 roku Stany Zjednoczone stały się największym na świecie producentem ropy naftowej, analitycy szacują, że ceny uprawnień do emisji CO2 mogą wzrosnąć do 35 euro/tonę oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 3 - 9 września 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Polski Rząd planuje przyjąć do końca października rozporządzenie w sprawie jakości węgla, na Morzu Irlandzkim oficjalnie otwarto największą morską farmę wiatrową, szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach rozpocznie 2 grudnia 2018, czyli dzień wcześniej niż planowano, terminal LNG w Świnoujściu przyjął 40. ładunek skroplonego gazu, drugi kwartał 2018 roku był rekordowym w UE jeśli chodzi o sprzedaż pojazdów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 27 sierpnia - 2 września 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: we wrześniu odbędzie się w Polsce próbna aukcja OZE – symulacji aukcji i zgłaszania projektów, Unia Europejska zrezygnowała z trwających pięć lat restrykcji cenowych na chińskie panele fotowoltaiczne, Amerykanie planują produkcję nowego paliwa jądrowego, od 1 września 2018 roku w Unii Europejskiej wchodzi w życie zakaz wprowadzania na rynek EU halogenowych źródeł światła oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 20 - 26 sierpnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Ministerstwo Finansów przygotowało projekt, który proponuje ulgę termomodernizacyjną, pod koniec pierwszego kwartału 2018 roku moc wszystkich polskich mikroinstalacji OZE przekroczyła 200 MW, w Polsce znajduje się już ponad 500 ekologicznych budynków, według naukowców rok 2018 może być rekordowo gorący, rekordowe ceny uprawnień do emisji dwutlenku węgla, oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 13 - 19 sierpnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Ministerstwo Energii proponuje nowelizację Prawa energetycznego, w Polsce rosną emisje gazów cieplarnianych, ceny emisji dwutlenku węgla osiągnęły najwyższą wartość od listopada 2011 roku, rok 2017 był piątym rokiem z rzędu, w którym światowa produkcja energii jądrowej rosła, ropa naftowa osiągnęła cenę około 65 dolarów za baryłkę, co zostało poprzedzone przez najdłuższą od 3 lat serią spadków ceny surowca oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 6 - 12 sierpnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Ministerstwo Energii chce uruchomić platformę dedykowaną klastrom energii, Rząd chce wesprzeć przemysł energochłonny, planując dopłaty i ulgi, wciąż rośnie unijny import skroplonego gazu ziemnego z USA, trwa rozwój energetyki jądrowej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Wiedniu będą jeździć bezzałogowe elektryczne autobusy oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 30 lipca - 5 sierpnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 2 sierpnia padł kolejny rekord letniego zużycia energii w Polsce, już na początku września w Polsce ma się rozpocząć program “Czyste powietrze”, w Niemczech został ustanowiony nowy rekord produkcji energii z fotowoltaiki, Komisja Europejska planuje ponownie zwiększyć cel emisji CO2, w Niemczech rozpoczęła się budowa podmorskiej części Nord Stream 2, jak pracują elektrownie jądrowe podczas upalnych dni?, oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 23 - 29 lipca 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Polska elektromobilność otrzyma 10 mld zł na rozwój eko-mobilności, w ciągu najbliższych dwóch lat Chiny planują zmniejszyć wykorzystanie węgla o 10 procent, jakie konsekwencje może przynieść powstanie “nowego OPEC”, Unia Europejska planuje zbudować terminale do odbioru amerykańskiego LNG, w związku z upałami w Europie, ceny energii elektrycznej wzrosły do rekordowych poziomów oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 16 - 22 lipca 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: szacunkowy koszt planowanej budowy elektrowni jądrowej w Polsce wynosi ok. 15 mld zł za 1000 MW, Sejm zgodził się na zwiększenie kosztów szczytu COP24 w Katowicach, ceny energii elektrycznej w Polsce osiągnęły najwyższą wartość w historii, według MAE poziom inwestycji w niskoemisyjne technologie jest zbyt niski, aby zrealizować cele klimatyczne, USA produkują rekordowe 11 mln baryłek ropy dziennie oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 9 - 15 lipca 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: zwiększyła się pula środków na organizację szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach, została podpisana umowa na budowę bloku 1000 MW w Elektrowni Ostrołęka, Szwecja planuje zrealizować swój cel OZE na rok 2030 dziesięć lat przed czasem, Trybunał Sprawiedliwości UE wydał pozytywną opinię nt. państwowego wsparcia dla brytyjskiej elektrowni jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 2 - 8 lipca 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w I kwartale 2018 roku przyrost OZE w Polsce był wyższy niż w całym 2017 roku, terminal LNG w Świnoujściu będzie rozbudowany, PGNiG Termika otrzymała umowę na sprzedaż ciepła w Warszawie przez 10 lat, Chiny ogłosiły nowy trzyletni plan, którego celem jest walka ze smogiem, w Brukseli przedstawiono wyniki testów wytrzymałościowych budowanej na Białorusi elektrowni jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.