Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 25 lutego - 3 marca 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Polsce nabór wniosków o dotacje i pożyczki w dwóch programach – pilotażowym Ciepłownictwo powiatowe oraz Energia Plus, ME opublikowało projekt nowelizacji ustawy o OZE, PSE ogłosiły terminy aukcji mocy, KE ogłosiła program inwestycyjny, który pozwoli na finansowanie innowacji w obszarze gospodarki niskoemisyjnej, ceny ropy naftowej zbliżają się do najwyższych poziomów od 3 miesięcy oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 18 - 24 lutego 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: NFOŚiGW ogłasza dwa nowe programy na walkę ze smogiem, w Polsce trwają prace nad wprowadzeniem kompleksowego pakietu wspierającego elektromobilność, Chile jest najatrakcyjniejszym rynkiem na świecie do inwestowania w OZE, w 2018 roku Polska sprowadziła rekordową ilość węgla, przewiduje się, że elektromobilność najszybciej rozwinie się w Azji oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 11 - 17 lutego 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: weszła w życie ustawa o wspieraniu termomodernizacji i remontów, Rada Unii Europejskiej opublikowała treść rewizji dyrektywy gazowej, udział OZE w zużyciu energii w Polsce jest najniższy od kilku lat, powoli wzrasta cena gazu dla przemysłu, w Katowicach otwarto pierwszy w Polsce biurowiec plus-energetyczny, od 2021 roku zaczną obowiązywać zmiany w systemie EU ETS oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 4 - 10 lutego 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w 2018 roku Europa dodała 2,6 GW energii wiatrowej do systemu energetycznego, niemal 100 proc. społeczeństwa polskiego uważa smog za problem i zagrożenie dla zdrowia, cena ropy naftowej zaliczyła najgorszy tydzień w 2019 roku, tracąc w USA ponad 5 proc., kraje Unii Europejskiej doszły do porozumienia w sprawie Dyrektywy Gazowej, w Abu Dhabi uruchomiono instalację będącą największą na świecie wirtualną elektrownią oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 28 stycznia - 3 lutego 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Ministerstwo Energii pracuje nad nowelizacją ustawy ws. cen energii, zaprezentowano wyniki audytu jakości powietrza w Europie, szacuje się, że Chiny są odpowiedzialne za jedną czwartą inwestycji w energetykę węglową na świecie, w styczniu cena ropy naftowej wzrosła o ponad 20 proc., Hiszpania planuje zamknąć elektrownie jądrowe do 2036 roku oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 21 - 27 stycznia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Polska i Wielka Brytania podsumowują szczyt klimatyczny COP 24, Niemcy zrezygnują z węgla w energetyce do 2038 roku, do terminalu LNG w Świnoujściu dotarła 50. dostawa gazu ziemnego, ME przedstawiło cele, jakie stawia sobie w zakresie budowy polskiego potencjału energetyki jądrowej, KE wzywa 15 krajów UE, w tym Polskę, do wdrożenia przepisów unijnej dyrektywy dotyczącej efektywności energetycznej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 14 - 20 stycznia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: NFOŚiGW wznowił nabór wniosków w programie Czyste Powietrze, zakończono konsultacje projektu "Polityki energetycznej Polski do 2040 roku", osiągnięto rekordową sprawność krzemowego ogniwa PV, rok 2018 był szóstym z rzędu, gdy w Polsce wzrosło zużycie energii elektrycznej, szacuje się, że Niemcy zrezygnują z wykorzystania węgla do 2040 roku oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 7 - 13 stycznia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 44 polskie miasta opracowały plan na dostosowanie do zmian klimatu, o programie Energia Plus, rośnie emisja dwutlenku węgla w USA, wydobycie ropy naftowej w Norwegii w 2018 roku spadło do 30-letniego minimum, PGE Energia Ciepła stała się największą firmą ciepłowniczą w Polsce, o tym jak kształtowała się cena białych certyfikatów w roku 2018 oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 31 grudnia 2018 - 6 stycznia 2019. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Prezydent Polski Andrzej Duda podpisał ustawę, której celem jest przeciwdziałanie wzrostowi kosztów energii, tymczasowo został wstrzymany nabór wniosków w ramach programu Czyste Powietrze, 1 stycznia 2019 roku udział wiatraków w polskiej konsumpcji energii wyniósł 31 proc., w grudniu 2018 r. produkcja ropy naftowej w OPEC spadła najmocniej od 2 lat oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 24 - 30 grudnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: weszła w życie nowa unijna dyrektywa o odnawialnych źródłach energii, najważniejsze wydarzenia w polskim górnictwie w 2018 roku, w ostatnim kwartale ropa w USA staniała o 38 proc., Wielka Brytania chce przetestować realny wpływ elektromobilności na sieć elektroenergetyczną, w 2019 roku we Włoszech będą dopłaty do samochodów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 17 - 23 grudnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Rząd przedstawili założenia rządowego planu, który ma powstrzymać przyszłoroczny wzrost cen energii dla odbiorców końcowych, w Dzienniku Urzędowym UE. opublikowano nową dyrektywę o odnawialnych źródłach energii, w ciągu tygodnia cena ropy naftowej spadła o około 10-procent, oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 10 - 16 grudnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: zakończył się szczyt klimatyczny COP 24, projekt “Polityki energetycznej Polski do 2040 r.” jest wciąż w fazie dyskusji, zielone certyfikaty osiągnęły najwyższą cenę od czterech lat, Polska zajmuje 21. miejsce na światowej liście największych emitentów dwutlenku węgla, już ponad 40 państw poparło polsko-brytyjską inicjatywę na rzecz promocji elektromobilności oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 3 - 9 grudnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: trwa szczyt klimatyczny COP24, przeprowadzono pierwszy w historii tzw. repowering morskiej energetyki wiatrowej, OPEC porozumiał się z Rosją w sprawie zmniejszenia produkcji ropy, do 2021 roku w Polsce ma powstać sieć punktów ładowania samochodów elektrycznych, 75 proc. Polaków jest zaniepokojone zmianą klimatu, w październiku 2018 roku wzrosło wydobycie węgla w Polsce oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 26 listopada - 2 grudnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 3 grudnia w Katowicach rozpoczyna się szczyt klimatyczny COP24, pojawiają się komentarze i uwagi dotyczące Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku, URE podał wyniki ostatnich trzech aukcji dla nowych instalacji OZE, w Berlinie odbyła się demonstracja kilku tysięcy przeciwników energii węglowej, listopad 2018 roku był najgorszym miesiącem dla ceny ropy naftowej od 10 lat oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 19 - 25 listopada 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Polski Rząd przedstawił projekt „Polityki Energetycznej Polski do roku 2040”, który zakłada m.in budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce, URE przedstawił wyniki pięciu aukcji dla OZE, Polska zaprezentowała dokumenty, które zaproponuje uczestnikom COP24 jako sposób na walkę ze zmianami klimatu, cena ropy naftowej maleje siódmy tydzień z rzędu oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 12 - 18 listopada 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: uzgodniono nowe zasady, na których mają funkcjonować wspólnoty energetyczne działające w UE, Parlament Europejski przegłosował przyjęcie ambitniejszych celów klimatycznych na rok 2030, w Polsce odbyła się pierwsza aukcja na moc, w Hiszpanii zostanie zamkniętych siedem najstarszych reaktorów jądrowych, w Jaworznie uruchomiono pierwszą w Polsce stację ładowania i szybkiej wymiany baterii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 5 - 11 listopada 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Sejm przyjął kilka nowelizacji, w tym Prawa Energetycznego, ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów i ustawy górniczej, złożono już ponad 10 tys. wniosków w Programie Czyste Powietrze, cena ropy naftowej zbliża się do 7-miesięcznego minimum, sprzedaż samochodów elektrycznych w państwach członkowskich UE notuje kolejne wzrosty oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 29 października - 4 listopada 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 4 listopada 2018 roku weszły w życie przepisy dotyczące monitorowania i kontroli jakości paliw stałych w Polsce, EEA opublikowała raport „Jakość powietrza w Europie - raport 2018”, w Polsce są gotowe 583 projekty wiatrowe o łącznej mocy 7 GW, we Francji powstaje największa w Europie pływająca farma PV, do końca roku w Hiszpanii zostanie zamkniętych dziesięć kopalń węgla, w październiku ropa potaniała o prawie 10 procent i jest to największy spadek ceny surowca od dwóch lat oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 22 - 28 października 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: złożono już 7,5 tys. wniosków o pomoc z programu “Czyste powietrze”, w Krakowie zakończyła się 3-dniowa konferencja PreCOP, która poprzedzała szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach, URE przeprowadził pierwsze trzy w tym roku aukcje dla istniejących instalacji OZE, na Bałtyku w rekordowym czasie powstała morska farma wiatrowa, 3. tydzień z kolei spada cena ropy naftowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 15 - 21 października 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Rada Europejska udzieliła Polsce pełnego wsparcia w sprawie organizacji konferencji klimatycznej COP24 w Katowicach, Finlandia chce zakazać do 2029 roku wykorzystania węgla kamiennego, od 1 listopada 2018 roku ceny gazu dostarczanego dla odbiorców indywidualnych na Ukrainie wzrosną o 23,5 proc., UE przeznaczy środki na akumulatory do pojazdów elektrycznych i budowę fabryk baterii w Europie oraz wiele innych informacji z Polski i świata.