Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 6 - 12 sierpnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Ministerstwo Energii chce uruchomić platformę dedykowaną klastrom energii, Rząd chce wesprzeć przemysł energochłonny, planując dopłaty i ulgi, wciąż rośnie unijny import skroplonego gazu ziemnego z USA, trwa rozwój energetyki jądrowej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Wiedniu będą jeździć bezzałogowe elektryczne autobusy oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 30 lipca - 5 sierpnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 2 sierpnia padł kolejny rekord letniego zużycia energii w Polsce, już na początku września w Polsce ma się rozpocząć program “Czyste powietrze”, w Niemczech został ustanowiony nowy rekord produkcji energii z fotowoltaiki, Komisja Europejska planuje ponownie zwiększyć cel emisji CO2, w Niemczech rozpoczęła się budowa podmorskiej części Nord Stream 2, jak pracują elektrownie jądrowe podczas upalnych dni?, oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 23 - 29 lipca 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Polska elektromobilność otrzyma 10 mld zł na rozwój eko-mobilności, w ciągu najbliższych dwóch lat Chiny planują zmniejszyć wykorzystanie węgla o 10 procent, jakie konsekwencje może przynieść powstanie “nowego OPEC”, Unia Europejska planuje zbudować terminale do odbioru amerykańskiego LNG, w związku z upałami w Europie, ceny energii elektrycznej wzrosły do rekordowych poziomów oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 16 - 22 lipca 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: szacunkowy koszt planowanej budowy elektrowni jądrowej w Polsce wynosi ok. 15 mld zł za 1000 MW, Sejm zgodził się na zwiększenie kosztów szczytu COP24 w Katowicach, ceny energii elektrycznej w Polsce osiągnęły najwyższą wartość w historii, według MAE poziom inwestycji w niskoemisyjne technologie jest zbyt niski, aby zrealizować cele klimatyczne, USA produkują rekordowe 11 mln baryłek ropy dziennie oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 9 - 15 lipca 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: zwiększyła się pula środków na organizację szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach, została podpisana umowa na budowę bloku 1000 MW w Elektrowni Ostrołęka, Szwecja planuje zrealizować swój cel OZE na rok 2030 dziesięć lat przed czasem, Trybunał Sprawiedliwości UE wydał pozytywną opinię nt. państwowego wsparcia dla brytyjskiej elektrowni jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 2 - 8 lipca 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w I kwartale 2018 roku przyrost OZE w Polsce był wyższy niż w całym 2017 roku, terminal LNG w Świnoujściu będzie rozbudowany, PGNiG Termika otrzymała umowę na sprzedaż ciepła w Warszawie przez 10 lat, Chiny ogłosiły nowy trzyletni plan, którego celem jest walka ze smogiem, w Brukseli przedstawiono wyniki testów wytrzymałościowych budowanej na Białorusi elektrowni jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 25 czerwca - 1 lipca 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: prezydent Polski Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii, w ostatnich latach w Polsce wzrasta emisja gazów cieplarnianych, przedstawiono najnowszy Bilans Zasobów Złóż Kopalin w Polsce, przewiduje się, że do roku 2019 Chiny staną się największym importerem gazu na świecie, w Chinach podłączono do sieci elektroenergetycznej pierwszy na świecie reaktor EPR oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 18 - 24 czerwca 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Unia Europejska uzgodniła cel poprawy efektywności energetycznej do 2030 roku, w Berlinie odbył się IX Petersberski Dialog Klimatyczny, światowe zużycie energii w roku 2017 wzrosło najszybciej od dekady, podjęto decyzję o poluzowaniu porozumienia naftowego, padł pierwszy letni rekord zapotrzebowania na moc w polskim systemie elektroenergetycznym oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 11 - 17 czerwca 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Komisja, PE i Rada UE uzgodniły nowe cele OZE na rok 2030 i wynosi on 32 proc., W Turcji uruchomiono Gazociąg Transanatolijski (TANAP), stanowiący część Południowego Korytarza Gazowego, mija 60 lat badań jądrowych w Polsce, w 2016 roku Francja produkowała prawie 48 proc. europejskiej energii jądrowej, wciąż wzrasta liczba zmian sprzedawcy energii elektrycznej w Polsce oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 4 - 10 czerwca 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: porozumienie w sprawie realizacji Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” zostało podpisane, Sejm uchwalił nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii, budowa odcinka podmorskiego Baltic Pipe rozpocznie się wiosną 2020 roku i będzie trwała 2 lata, ustanowiono nowy wiosenno-letni rekord porannego szczytu zapotrzebowania na moc w Polsce, Bułgaria planuje wznowić budowę drugiej elektrowni atomowej, oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 28 maja - 3 czerwca 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: ceny energii elektrycznej w Polsce na trzeci kwartał 2018 r. przekroczyły 300 zł za MWh, w maju w Niemczech instalacje fotowoltaiczne wyprodukowały rekordową ilość energii, w sierpniu 2018 roku mają ruszyć testy bezpieczeństwa białoruskiej elektrowni jądrowej Ostrowiec, zgodnie z raportem Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA), w ciągu dwóch lat potroi się liczba samochodów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 21 - 27 maja 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Komisja Europejska zaproponowała wprowadzenie zmian w zakresie zwiększenia efektywności paliwowej, Rada UE oraz PEi zostały pozwane przez rodziny z kilku państw o zezwalania na zbyt wysokie poziomy emisyjności, prognozuje się, że w najbliższym czasie może nastąpić wzrost zużycia ropy, kolejne autobusy elektryczne z Polski pojawiają się z europejskich miastach oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 14 - 20 maja 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Rada UE złożona z przedstawicieli rządów państw Unii Europejskiej przyjęła cele redukcji emisji gazów cieplarnianych dla poszczególnych krajów, ceny paliw osiągnęły w Polsce najwyższą wartość od listopada 2014 roku, lokalizacja elektrowni jądrowej w Polsce powinna być znana na przełomie 2019/2020 roku, Komisja Europejska zaproponowała standardy efektywności paliwowej dla ciężarówek oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 7 - 13 maja 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: trwa procedowanie projektu nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, liczba miejsc pracy w OZE na świecie przekroczyła 10 mln, w 2017 roku wzrost emisji dwutlenku węgla w Polsce był dwukrotnie wyższy od średniej unijnej, koncesja na wydobycie węgla dla Elektrowni Bełchatów została przedłużona do 2026 roku, Ministerstwo Energii ogłosiło wyniki pierwszego konkursu dla klastrów energii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 30 kwietnia - 6 maja 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 1 maja 2018 roku na terenie województwa Wielkopolskiego zaczęły obowiązywać uchwały antysmogowe, po raz pierwszy w historii Niemcy pokryły całe swoje zapotrzebowanie na moc odnawialnymi źródłami energii, w belgijskiej elektrowni jądrowej doszło do uszkodzenia obiegu wody, w Unii Europejskiej rośnie emisja dwutlenku węgla ze spalania paliw kopalnych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 23 - 29 kwietnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Sejmowa komisja energii i skarbu państwa jednogłośnie przyjęła rządowy projekt nowelizacji ustawy o paliwach stałych, General Electric przetestuje największą na świecie turbinę wiatrową o mocy 12 MW, szacuje się, że na szczycie klimatycznym w Katowicach może pojawić się nawet do 40 tys. osób, pierwszy na świecie pływający blok jądrowy zostanie uruchomiony w 2019 roku oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 16 - 22 kwietnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Parlament Europejski poparł nowe wymogi dot. efektywności energetycznej w budynkach, Bruksela podjęła decyzję w sprawie rynku mocy w Polsce, moc instalacji fotowoltaicznych w Polsce przekroczyła 280 MW, w marcu odnotowano kolejny rekord sprzedaży samochodów elektrycznych w Polsce, Wielka Brytania ustanowiła nowy rekord czasu, w którym nie funkcjonowały elektrownie węglowe oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 9 - 15 kwietnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Rząd Polski chce wprowadzić program modernizacji domów jednorodzinnych, w 2017 roku 45 procent światowych inwestycji w OZE przeprowadziły Chiny, w 2017 roku, po raz pierwszy od siedmiu lat w Europie wzrosły emisje gazów cieplarnianych, cena węgla najniższa od maja 2017 roku, mija 10 lat od Blackoutu w Szczecinie, Chiny są coraz bliżej do ukończenia pierwszego na świecie reaktora EPR oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 2 - 8 kwietnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 44 proc. Polaków uważa, że smog jest poważnym problemem w okolicy, w której mieszkają, URE podał, ile gospodarstwa domowe płaciły za energię w 2017 roku, Eurostat przedstawił dane o zużyciu energii w gospodarstwach domowych w UE w 2016 roku, Google w 100% pokrywa zapotrzebowanie na energię, energią odnawialną, oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 26 marca - 1 kwietnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził Regulamin rynku mocy w Polsce, w Arabii Saudyjskiej może powstać największa na świecie farma fotowoltaiczna, której moc sięgnie 200 GW, 5 rok z rzędu w Wielkiej Brytanii nastąpił spadek emisji gazów cieplarnianych, w 2016 roku Elektrownia Bełchatów była największym emitentem dwutlenku węgla spośród wszystkich elektrowni w Unii Europejskiej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.