Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 27 listopada - 3 grudnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Parlament Europejski chce przyjęcia jeszcze ambitniejszej strategii rozwoju odnawialnych źródeł energii w Unii Europejskiej, w Hiszpanii powstanie największa w Europie i jedna z największych na świecie farma fotowoltaiczna, Województwo Dolnośląskie przyjęło uchwałę antysmogową, szczyt OPEC zakończony bez większych niespodzianek, Polska ma najniższy udział połączeń transgranicznych w UE oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 20 - 26 listopada 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: UE przyjęła reformę unijnego systemu handlu emisjami CO2, w 2018 roku opłata OZE w Polsce będzie wynosić 0 zł/MWh, w Australii powstał największy na świecie bateryjny magazyn energii, cena ropy naftowej zbliża się do 2-letniego maksimum, w III kwartale 2017 roku, światowa sprzedaż samochodów elektrycznych osiągnęła rekordowy poziom oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 13 - 19 listopada 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Polskie Ministerstwo Energii zaprezentowało projekt rozporządzenia dotyczącego nowych taryf za energię, Polska firma Saule pokazała w USA moduł fotowoltaiczny perowskitowy w formacie kartki A4, informacje podsumowujące COP23, Chiny chcą mieć własny system handlu emisjami, na Mazowszu powstaje strategiczna linia PSE 400 kV oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 6 - 12 listopada 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: powstał szkic strategii polityki energetycznej dla Polski do 2040 roku, Parlament Europejski i Rada Europejska zawarły porozumienie dotyczące reformy unijnego systemu handlu emisjami dwutlenku węgla, zostały podpisane dokumenty ws. rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu, Francja jednak nie ograniczy wykorzystania energii jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 30 października - 5 listopada 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Niemczech zostały zainstalowane najwyższe lądowe turbiny wiatrowe na świecie, w Polsce planowane jest wdrożenie programów antysmogowych w 33 miastach, polskie gospodarstwa domowe coraz w większym stopniu korzystają z sieci gazowej, Francja chce ograniczyć udział energii jądrowej, wzrasta eksport rosyjskiego gazu do Europy oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 23 - 29 października 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: na Mazowszu przyjęto uchwałę antysmogową, na rynku OZE doszło do największej w historii transakcji, której wartość wynosi 5 miliardów dolarów, Sejm Polski uchwalił nowelizację ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, państwa OPEC chcą znaleźć sposób, aby nie musieć ograniczać produkcji ropy naftowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 16 - 22 października 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: NFOŚiGW ogłosił nabór wniosków na unijne dofinansowanie w zakresie inwestycji w efektywność energetyczną w budownictwie, listopad był jedenastym miesiącem z rzędu, gdy w USA rośnie wydobycie ropy, jeszcze w tym roku zostanie podjęta decyzja o rozwoju energetyki jądrowej w Polsce, w 2020 roku w Szwecji ma powstać największa w Europie fabryka baterii samochodowych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 5 - 12 października 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Europejski Bank Inwestycyjny będzie wspierał rozwój energetyki słonecznej w krajach rozwijających się, Stany Zjednoczone chcą wycofać się z planu przejścia na energetykę niskoemisyjną, Holandia zamknie elektrownie węglowe, W Kobierzycach powstaje największa w Europie fabryka baterii litowo-jonowych, Parlament Europejski przyjął poprawkę dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 2 - 8 października 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: BOŚ Bank rozpoczyna program “EKOkredyt Prosument II”, Komisja Europejska ma propozycję kompromisu dla Polski, w sprawie polityki klimatycznej, Rosja rozważa przedłużenie przedłużenie porozumienia naftowego z krajami OPEC, 31 proc. gospodarstw domowych w Polsce, które używają do ogrzewania węgla, znajduje się w sferze tzw. ubóstwa energetycznego oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 25 września - 1 października 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Polsce zauważa się ciągły wzrost liczby prosumentów, w województwie opolskim będzie uchwała antysmogowa, terminal LNG w Świnoujściu zostanie rozbudowany, podpisano memorandum dotyczące budowy korytarza gazowego w Środkowej Europie, Francja przedstawiła założenia nowej strategii energetycznej, Indie będą elektryfikowane oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 18 - 24 września 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: kolejne sukcesy polskiej firmy Saule Technologies przy budowie ogniw perowskitowych, KE potwierdziła obniżenie minimalnych cen importowanych do UE ogniw i modułów PV z Chin, UE przygotowuje aktualizację Energetycznej Mapy Drogowej EU do 2050 roku, Forum Energii przedstawiło najnowszy raport pt. "Polski sektor energetyczny 2050. 4 scenariusze” oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 11 - 17 września 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Parlament Europejski uchwalił przepisy dotyczące bezpieczeństwa dostaw gazu, czy Polska zostanie ukarana przez Trybunał Sprawiedliwości za złą jakość powietrza? ceny ciepła w Polsce w najbliższym sezonie mogą znacznie podrożeć, UE będzie dalej zmierzać w stronę dekarbonizacji, w Wielkiej Brytanii może powstać największy na świecie bateryjny magazyn energii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 4 - 10 września 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: zdemontowano najstarszą na świecie morską farmę wiatrową, PE zwiększa cel poprawy efektywności energetycznej do 2030 roku do 40 proc., Francja planuje do 2040 roku zaprzestać wydobycia ropy i gazu, minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział, że jest zwolennikiem budowy elektrowni jądrowej w Polsce, w sierpniu osiągnięto rekordowy miesięczny wolumen obrotu zielonymi certyfikatami w historii TGE oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 28 sierpnia - 3 września 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 1 września weszła w życie uchwała antysmogowa dla województwa śląskiego, wzrastają ceny zielonych certyfikatów w Polsce, coraz bliżej do połączenia PERN i OLPP, w Warszawie rozpoczął się nabór wniosków na dotacje na odnawialne źródła energii, w Chinach powstał największy na świecie koncern energetyczny, Islandia światowym liderem w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 7 - 27 sierpnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Instytut Ochrony Środowiska opracuje oraz upowszechni bazę wiedzy o zmianach klimatu i adaptacji do ich skutków, Prezydent Polski podpisał nowelizację ustawy o OZE, w Chinach uruchomiono największą na świecie pływającą elektrownię PV, Chiny dołączyły do czołówki wydobywców gazu łupkowego na świecie, jesienią ma być podjęta decyzja o budowie pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, Prezes URE ogłosił termin kolejnych aukcji w 2017 roku na sprzedaż energii OZE oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 31 lipca - 6 sierpnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 1 sierpnia padł rekord zapotrzebowania na moc w KSE w Polsce, USA oficjalnie wycofali się z porozumienia klimatycznego, Komisja Europejska przyjęła decyzję, która wdraża tzw. konkluzje BAT zaostrzające normy związane ze standardami emisyjnymi dla obiektów wysokiego spalania, Prezydent Polski podpisał ustawę o Prawie wodnym, nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzja ws. budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 24 - 30 lipca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: pojawił się raport “Ukryte koszty: jak obcięcie dotacji na wydobycie paliw kopalnych poprawi zdrowie obywateli”, Arabia Saudyjska zamierza ograniczyć eksport ropy naftowej, na Dolnym Śląsku powstał kolejny klaster energii, Wielka Brytania chce zakazać sprzedaży samochodów spalinowych, o tym czy Ukrainie uda się połączyć elektrycznie z Unią Europejską oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 17 - 23 lipca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Sejm uchwalił poselską nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii, lata 2015, 2016 i 2017 będą prawdopodobnie najgorętszymi 3 latami w historii pomiarów, Inspekcja Handlowa będzie kontrolowała jakość węgla, ceny energii w Polsce są jednymi z najniższych w Europie, w Szwajcarii znajduje się pierwszy na świecie budynek wielorodzinny, który nie ma dostępu do sieci elektrycznej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 10 - 16 lipca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: kolejny projekt nowelizacji Ustawy o odnawialnych źródłach energii, 99% mocy wszystkich mikroinstalacji w Polsce to instalacje PV, o tym czy prezydent USA Donald Trump zmieni zdanie ws. porozumienia klimatycznego, światowe zapotrzebowanie na gaz będzie wzrastać w ciągu najbliższych lat, Polska i Chiny podpisały porozumienie dotyczące pokojowego wykorzystania energii jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 3 - 9 lipca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: na szczycie G20 nie osiągnięto kompromisu w sprawie klimatu, w Małopolsce obowiązują już przepisy antysmogowe, w Chinach powstanie największa na świecie pływająca elektrownia PV, czerwcowe wydobycie ropy przez OPEC z najwyższym poziomem w roku, Polska negocjuje z USA długoterminowy kontrakt na dostawy gazu, tylko 220 z 6 tysięcy firm, które mają obowiązek wykonania obowiązkowego audytu energetycznego przedsiębiorstwa, złożyło do URE informację o przeprowadzeniu takiego audytu oraz wiele innych informacji z Polski i świata.