Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 5 - 11 marca 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Polski Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o OZE, w Indiach powstaje największa na świecie elektrownia PV, szacuje się, że około 97% zasobów budowlanych w UE nie zalicza się do energooszczędnych, Polska negocjuje z Unia Europejską ws. obowiązkowych zapasów gazu ziemnego oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 26 lutego - 4 marca 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Polsce wystąpiło rekordowe historyczne zapotrzebowanie na moc elektryczną, Elektrownia w Ostrołęce będzie najprawdopodobniej ostatnią nowo powstającą elektrownią węglową w Polsce, w 2017 roku w Polsce przesłano najwięcej gazu w historii, NIK negatywnie oceniła realizację Programu polskiej energetyki jądrowej, UE zatwierdziła reformę unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji na okres po 2020 roku oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 19 - 25 lutego 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Trybunał UE orzekł, że Polska złamała unijne przepisy dotyczące jakości powietrza, w Polsce weszła w życie ustawa o elektromobilności, Polski Rząd rusza z wielkim programem termomodernizacji w Parlamencie Europejskim trwa debata nad dalszym losem Nord Stream 2, Meksyk został członkiem Międzynarodowej Agencji Energetycznej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 12 - 18 lutego 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: pierwsza na świecie pływająca farma wiatrowa przeszła próby na otwartym morzu, w 2017 roku, produkcja energii elektrycznej w Polsce była najwyższa w historii, jednocześnie udział węgla w polskiej energetyce był najniższy od 100 lat, Włochy chcą zbudować hub gazowy dla Europy Południowej, wkrótce rozpocznie się małoseryjna produkcja polskiego auta elektrycznego oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 5 - 11 lutego 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Komisja Europejska zaakceptowała rynek mocy w Polsce, Parlament Europejski chce zaostrzyć zasady systemu emisji dwutlenku węgla ETS, wciąż wzrasta uzależnienie Europy od rosyjskiego gazu, Ministerstwo Energii o wyzwaniach na rok 2018, w Australii powstanie największa na świecie wirtualna elektrownia, w województwie lubuskim powstał pierwszy klaster energii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 29 stycznia - 4 lutego 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Prezes URE przedstawił Ministrowi Energii informacje dot. przeprowadzonych w 2017 roku audytach energetycznych przedsiębiorstw w Polsce, rok 2017 był pierwszym w historii Europy, gdy wyprodukowano więcej energii z OZE niż z węgla, PKN Orlen analizuje udział w budowaniu elektrowni jądrowej w Polsce, Unia Europejska sfinansuje projekty zwiększające efektywność energetyczną oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 22 - 28 stycznia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: prezydent Polski Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem USA Donaldem Trumpem o energetyce, Chiny chcą wybudować elektrownię słoneczną o mocy 2000 MW, Komisja środowiska Parlamentu Europejskiego chce ograniczenia emisji dwutlenku węgla przez sektory transportu, rolnictwa, budynków i odpadów w UE, rok 2017 był rekordowym w Polsce w kwestii produkcji energii z farm wiatrowych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 15 - 21 stycznia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Polsce zaczęła obowiązywać ustawa o rynku mocy, Parlament Europejski zwiększył udział OZE w unijnym miksie energetycznym do roku 2030, Francja chce podwoić moc elektrowni wiatrowych w kraju, Izrael jest kolejnym państwem, które zamierza zmniejszyć wykorzystanie węgla, w ukraińskiej elektrowni jądrowej doszło do awarii, postępują prace związane z budową gazociągu Turkish Stream oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 8 - 14 stycznia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Sejm uchwalił specustawę dotyczącą organizacji szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach, Belgia nie będzie budować nowej elektrowni jądrowej, średnioroczna cena zielonych certyfikatów w 2017 roku niższa o blisko 50 proc. w stosunku do średniorocznej ceny z roku 2016, Firma Tesla rozpoczęła sprzedaż pierwszych słonecznych dachówek oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 1 - 7 stycznia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: weszło w życie rozporządzenie nt. nowej taryfy na energię elektryczną do ogrzewania domów, farmy wiatrowe w Europie wyprodukowały rekordową ilość energii, cena ropy naftowej wzrosła i osiągnęła poziom z 2015 roku, 7 proc. Polaków nie stać na odpowiednie dogrzanie domu, Norwegia europejskim liderem w zakresie zakupu samochodów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 25 - 31 grudnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: ustawa o rynku mocy została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę, jaki był rok 2017 dla polskiej energetyki odnawialnej?, rok 2017, był drugim z rzędu kiedy wzrosła cena ropy naftowej, chińskie miasto Shenzhen, jest pierwszym na świecie, którego publiczna flota autobusów składa się w 100% z pojazdów elektrycznych, w Japonii trwa powrót do energetyki jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 18 - 24 grudnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: od początku 2018 roku będzie obowiązywać nowa taryfa na energię elektryczną, Europejski Bank Inwestycyjny wesprze rozwój ogniw perowskitowych, wartość subsydiów dla paliw kopalnych była najniższa od 10 lat, Chiny uruchomią własną wersję systemu handlu emisjami dwutlenku węgla, w roku 2017 znacznie wzrosła rola amerykańskiego eksportu LNG na cały świat oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 11 - 17 grudnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Komisja Europejska zaakceptowała nowe mechanizmy wsparcia dla OZE w Polsce, w 2018 roku powstanie, druga w Europie i na świecie, farma wiatrowa pływająca na morzu, w Paryżu, w drugą rocznicę szczytu klimatycznego ONZ, odbył się Szczyt One Planet, w Stanach Zjednoczonych osiągnięto najwyższy od 1983 roku, poziom produkcji ropy, URE zatwierdził taryfy dla pięciu największych firm energetycznych, oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 4 - 10 grudnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Sejm Polski przyjął ustawę o rynku mocy, w Polsce powstanie nowa instytucja: Dyrekcja Ochrony Środowiska, Gazprom chce renegocjować z Polską ceny gazu ziemnego, firmy są coraz bardziej zainteresowane pojazdami elektrycznymi, baterie litowo-jonowe osiągnęły najniższą w historii cenę, Google zbliża się do osiągnięcia zakładanego celu 100 proc. energii z OZE oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 27 listopada - 3 grudnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Parlament Europejski chce przyjęcia jeszcze ambitniejszej strategii rozwoju odnawialnych źródeł energii w Unii Europejskiej, w Hiszpanii powstanie największa w Europie i jedna z największych na świecie farma fotowoltaiczna, Województwo Dolnośląskie przyjęło uchwałę antysmogową, szczyt OPEC zakończony bez większych niespodzianek, Polska ma najniższy udział połączeń transgranicznych w UE oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 20 - 26 listopada 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: UE przyjęła reformę unijnego systemu handlu emisjami CO2, w 2018 roku opłata OZE w Polsce będzie wynosić 0 zł/MWh, w Australii powstał największy na świecie bateryjny magazyn energii, cena ropy naftowej zbliża się do 2-letniego maksimum, w III kwartale 2017 roku, światowa sprzedaż samochodów elektrycznych osiągnęła rekordowy poziom oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 13 - 19 listopada 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Polskie Ministerstwo Energii zaprezentowało projekt rozporządzenia dotyczącego nowych taryf za energię, Polska firma Saule pokazała w USA moduł fotowoltaiczny perowskitowy w formacie kartki A4, informacje podsumowujące COP23, Chiny chcą mieć własny system handlu emisjami, na Mazowszu powstaje strategiczna linia PSE 400 kV oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 6 - 12 listopada 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: powstał szkic strategii polityki energetycznej dla Polski do 2040 roku, Parlament Europejski i Rada Europejska zawarły porozumienie dotyczące reformy unijnego systemu handlu emisjami dwutlenku węgla, zostały podpisane dokumenty ws. rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu, Francja jednak nie ograniczy wykorzystania energii jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 30 października - 5 listopada 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Niemczech zostały zainstalowane najwyższe lądowe turbiny wiatrowe na świecie, w Polsce planowane jest wdrożenie programów antysmogowych w 33 miastach, polskie gospodarstwa domowe coraz w większym stopniu korzystają z sieci gazowej, Francja chce ograniczyć udział energii jądrowej, wzrasta eksport rosyjskiego gazu do Europy oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 23 - 29 października 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: na Mazowszu przyjęto uchwałę antysmogową, na rynku OZE doszło do największej w historii transakcji, której wartość wynosi 5 miliardów dolarów, Sejm Polski uchwalił nowelizację ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, państwa OPEC chcą znaleźć sposób, aby nie musieć ograniczać produkcji ropy naftowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.