Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 21 - 27 maja 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Komisja Europejska zaproponowała wprowadzenie zmian w zakresie zwiększenia efektywności paliwowej, Rada UE oraz PEi zostały pozwane przez rodziny z kilku państw o zezwalania na zbyt wysokie poziomy emisyjności, prognozuje się, że w najbliższym czasie może nastąpić wzrost zużycia ropy, kolejne autobusy elektryczne z Polski pojawiają się z europejskich miastach oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 14 - 20 maja 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Rada UE złożona z przedstawicieli rządów państw Unii Europejskiej przyjęła cele redukcji emisji gazów cieplarnianych dla poszczególnych krajów, ceny paliw osiągnęły w Polsce najwyższą wartość od listopada 2014 roku, lokalizacja elektrowni jądrowej w Polsce powinna być znana na przełomie 2019/2020 roku, Komisja Europejska zaproponowała standardy efektywności paliwowej dla ciężarówek oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 7 - 13 maja 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: trwa procedowanie projektu nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, liczba miejsc pracy w OZE na świecie przekroczyła 10 mln, w 2017 roku wzrost emisji dwutlenku węgla w Polsce był dwukrotnie wyższy od średniej unijnej, koncesja na wydobycie węgla dla Elektrowni Bełchatów została przedłużona do 2026 roku, Ministerstwo Energii ogłosiło wyniki pierwszego konkursu dla klastrów energii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 30 kwietnia - 6 maja 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 1 maja 2018 roku na terenie województwa Wielkopolskiego zaczęły obowiązywać uchwały antysmogowe, po raz pierwszy w historii Niemcy pokryły całe swoje zapotrzebowanie na moc odnawialnymi źródłami energii, w belgijskiej elektrowni jądrowej doszło do uszkodzenia obiegu wody, w Unii Europejskiej rośnie emisja dwutlenku węgla ze spalania paliw kopalnych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 23 - 29 kwietnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Sejmowa komisja energii i skarbu państwa jednogłośnie przyjęła rządowy projekt nowelizacji ustawy o paliwach stałych, General Electric przetestuje największą na świecie turbinę wiatrową o mocy 12 MW, szacuje się, że na szczycie klimatycznym w Katowicach może pojawić się nawet do 40 tys. osób, pierwszy na świecie pływający blok jądrowy zostanie uruchomiony w 2019 roku oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 16 - 22 kwietnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Parlament Europejski poparł nowe wymogi dot. efektywności energetycznej w budynkach, Bruksela podjęła decyzję w sprawie rynku mocy w Polsce, moc instalacji fotowoltaicznych w Polsce przekroczyła 280 MW, w marcu odnotowano kolejny rekord sprzedaży samochodów elektrycznych w Polsce, Wielka Brytania ustanowiła nowy rekord czasu, w którym nie funkcjonowały elektrownie węglowe oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 9 - 15 kwietnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Rząd Polski chce wprowadzić program modernizacji domów jednorodzinnych, w 2017 roku 45 procent światowych inwestycji w OZE przeprowadziły Chiny, w 2017 roku, po raz pierwszy od siedmiu lat w Europie wzrosły emisje gazów cieplarnianych, cena węgla najniższa od maja 2017 roku, mija 10 lat od Blackoutu w Szczecinie, Chiny są coraz bliżej do ukończenia pierwszego na świecie reaktora EPR oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 2 - 8 kwietnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 44 proc. Polaków uważa, że smog jest poważnym problemem w okolicy, w której mieszkają, URE podał, ile gospodarstwa domowe płaciły za energię w 2017 roku, Eurostat przedstawił dane o zużyciu energii w gospodarstwach domowych w UE w 2016 roku, Google w 100% pokrywa zapotrzebowanie na energię, energią odnawialną, oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 26 marca - 1 kwietnia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził Regulamin rynku mocy w Polsce, w Arabii Saudyjskiej może powstać największa na świecie farma fotowoltaiczna, której moc sięgnie 200 GW, 5 rok z rzędu w Wielkiej Brytanii nastąpił spadek emisji gazów cieplarnianych, w 2016 roku Elektrownia Bełchatów była największym emitentem dwutlenku węgla spośród wszystkich elektrowni w Unii Europejskiej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 19 - 25 marca 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Najwyższa Izba Kontroli wraz Europejskim Trybunałem Obrachunkowym przeprowadziły kontrolę jakości powietrza w 15 krajach UE, kraje OPEC wypełniły porozumienie o ograniczeniu produkcji ropy w 138%, baterie do samochodów elektrycznych tańsze niż 100 euro/kWh, rozległa awaria sieci przesyłowych pozbawiła kilkadziesiąt milionów ludzi w Brazylii dostępu do energii elektrycznej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 12 - 18 marca 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Ministerstwo Energii rozważa korektę taryfy antysmogowej, która zdaniem ekspertów jest za droga, Japonia pomoże Polsce przy budowie elektrowni na gaz ze zgazowania węgla, wkrótce może dojść do energetycznej megafuzji, czyli E.ON przejmie Innogy, w ubiegłym roku na całym świecie powstały elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy ok. 98,9 GW oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 5 - 11 marca 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Polski Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o OZE, w Indiach powstaje największa na świecie elektrownia PV, szacuje się, że około 97% zasobów budowlanych w UE nie zalicza się do energooszczędnych, Polska negocjuje z Unia Europejską ws. obowiązkowych zapasów gazu ziemnego oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 26 lutego - 4 marca 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Polsce wystąpiło rekordowe historyczne zapotrzebowanie na moc elektryczną, Elektrownia w Ostrołęce będzie najprawdopodobniej ostatnią nowo powstającą elektrownią węglową w Polsce, w 2017 roku w Polsce przesłano najwięcej gazu w historii, NIK negatywnie oceniła realizację Programu polskiej energetyki jądrowej, UE zatwierdziła reformę unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji na okres po 2020 roku oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 19 - 25 lutego 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Trybunał UE orzekł, że Polska złamała unijne przepisy dotyczące jakości powietrza, w Polsce weszła w życie ustawa o elektromobilności, Polski Rząd rusza z wielkim programem termomodernizacji w Parlamencie Europejskim trwa debata nad dalszym losem Nord Stream 2, Meksyk został członkiem Międzynarodowej Agencji Energetycznej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 12 - 18 lutego 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: pierwsza na świecie pływająca farma wiatrowa przeszła próby na otwartym morzu, w 2017 roku, produkcja energii elektrycznej w Polsce była najwyższa w historii, jednocześnie udział węgla w polskiej energetyce był najniższy od 100 lat, Włochy chcą zbudować hub gazowy dla Europy Południowej, wkrótce rozpocznie się małoseryjna produkcja polskiego auta elektrycznego oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 5 - 11 lutego 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Komisja Europejska zaakceptowała rynek mocy w Polsce, Parlament Europejski chce zaostrzyć zasady systemu emisji dwutlenku węgla ETS, wciąż wzrasta uzależnienie Europy od rosyjskiego gazu, Ministerstwo Energii o wyzwaniach na rok 2018, w Australii powstanie największa na świecie wirtualna elektrownia, w województwie lubuskim powstał pierwszy klaster energii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 29 stycznia - 4 lutego 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Prezes URE przedstawił Ministrowi Energii informacje dot. przeprowadzonych w 2017 roku audytach energetycznych przedsiębiorstw w Polsce, rok 2017 był pierwszym w historii Europy, gdy wyprodukowano więcej energii z OZE niż z węgla, PKN Orlen analizuje udział w budowaniu elektrowni jądrowej w Polsce, Unia Europejska sfinansuje projekty zwiększające efektywność energetyczną oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 22 - 28 stycznia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: prezydent Polski Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem USA Donaldem Trumpem o energetyce, Chiny chcą wybudować elektrownię słoneczną o mocy 2000 MW, Komisja środowiska Parlamentu Europejskiego chce ograniczenia emisji dwutlenku węgla przez sektory transportu, rolnictwa, budynków i odpadów w UE, rok 2017 był rekordowym w Polsce w kwestii produkcji energii z farm wiatrowych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 15 - 21 stycznia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Polsce zaczęła obowiązywać ustawa o rynku mocy, Parlament Europejski zwiększył udział OZE w unijnym miksie energetycznym do roku 2030, Francja chce podwoić moc elektrowni wiatrowych w kraju, Izrael jest kolejnym państwem, które zamierza zmniejszyć wykorzystanie węgla, w ukraińskiej elektrowni jądrowej doszło do awarii, postępują prace związane z budową gazociągu Turkish Stream oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 8 - 14 stycznia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Sejm uchwalił specustawę dotyczącą organizacji szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach, Belgia nie będzie budować nowej elektrowni jądrowej, średnioroczna cena zielonych certyfikatów w 2017 roku niższa o blisko 50 proc. w stosunku do średniorocznej ceny z roku 2016, Firma Tesla rozpoczęła sprzedaż pierwszych słonecznych dachówek oraz wiele innych informacji z Polski i świata.