Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 16 - 22 października 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: NFOŚiGW ogłosił nabór wniosków na unijne dofinansowanie w zakresie inwestycji w efektywność energetyczną w budownictwie, listopad był jedenastym miesiącem z rzędu, gdy w USA rośnie wydobycie ropy, jeszcze w tym roku zostanie podjęta decyzja o rozwoju energetyki jądrowej w Polsce, w 2020 roku w Szwecji ma powstać największa w Europie fabryka baterii samochodowych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 5 - 12 października 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Europejski Bank Inwestycyjny będzie wspierał rozwój energetyki słonecznej w krajach rozwijających się, Stany Zjednoczone chcą wycofać się z planu przejścia na energetykę niskoemisyjną, Holandia zamknie elektrownie węglowe, W Kobierzycach powstaje największa w Europie fabryka baterii litowo-jonowych, Parlament Europejski przyjął poprawkę dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 2 - 8 października 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: BOŚ Bank rozpoczyna program “EKOkredyt Prosument II”, Komisja Europejska ma propozycję kompromisu dla Polski, w sprawie polityki klimatycznej, Rosja rozważa przedłużenie przedłużenie porozumienia naftowego z krajami OPEC, 31 proc. gospodarstw domowych w Polsce, które używają do ogrzewania węgla, znajduje się w sferze tzw. ubóstwa energetycznego oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 25 września - 1 października 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Polsce zauważa się ciągły wzrost liczby prosumentów, w województwie opolskim będzie uchwała antysmogowa, terminal LNG w Świnoujściu zostanie rozbudowany, podpisano memorandum dotyczące budowy korytarza gazowego w Środkowej Europie, Francja przedstawiła założenia nowej strategii energetycznej, Indie będą elektryfikowane oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 18 - 24 września 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: kolejne sukcesy polskiej firmy Saule Technologies przy budowie ogniw perowskitowych, KE potwierdziła obniżenie minimalnych cen importowanych do UE ogniw i modułów PV z Chin, UE przygotowuje aktualizację Energetycznej Mapy Drogowej EU do 2050 roku, Forum Energii przedstawiło najnowszy raport pt. "Polski sektor energetyczny 2050. 4 scenariusze” oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 11 - 17 września 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Parlament Europejski uchwalił przepisy dotyczące bezpieczeństwa dostaw gazu, czy Polska zostanie ukarana przez Trybunał Sprawiedliwości za złą jakość powietrza? ceny ciepła w Polsce w najbliższym sezonie mogą znacznie podrożeć, UE będzie dalej zmierzać w stronę dekarbonizacji, w Wielkiej Brytanii może powstać największy na świecie bateryjny magazyn energii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 4 - 10 września 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: zdemontowano najstarszą na świecie morską farmę wiatrową, PE zwiększa cel poprawy efektywności energetycznej do 2030 roku do 40 proc., Francja planuje do 2040 roku zaprzestać wydobycia ropy i gazu, minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział, że jest zwolennikiem budowy elektrowni jądrowej w Polsce, w sierpniu osiągnięto rekordowy miesięczny wolumen obrotu zielonymi certyfikatami w historii TGE oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 28 sierpnia - 3 września 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 1 września weszła w życie uchwała antysmogowa dla województwa śląskiego, wzrastają ceny zielonych certyfikatów w Polsce, coraz bliżej do połączenia PERN i OLPP, w Warszawie rozpoczął się nabór wniosków na dotacje na odnawialne źródła energii, w Chinach powstał największy na świecie koncern energetyczny, Islandia światowym liderem w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 7 - 27 sierpnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Instytut Ochrony Środowiska opracuje oraz upowszechni bazę wiedzy o zmianach klimatu i adaptacji do ich skutków, Prezydent Polski podpisał nowelizację ustawy o OZE, w Chinach uruchomiono największą na świecie pływającą elektrownię PV, Chiny dołączyły do czołówki wydobywców gazu łupkowego na świecie, jesienią ma być podjęta decyzja o budowie pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, Prezes URE ogłosił termin kolejnych aukcji w 2017 roku na sprzedaż energii OZE oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 31 lipca - 6 sierpnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 1 sierpnia padł rekord zapotrzebowania na moc w KSE w Polsce, USA oficjalnie wycofali się z porozumienia klimatycznego, Komisja Europejska przyjęła decyzję, która wdraża tzw. konkluzje BAT zaostrzające normy związane ze standardami emisyjnymi dla obiektów wysokiego spalania, Prezydent Polski podpisał ustawę o Prawie wodnym, nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzja ws. budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 24 - 30 lipca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: pojawił się raport “Ukryte koszty: jak obcięcie dotacji na wydobycie paliw kopalnych poprawi zdrowie obywateli”, Arabia Saudyjska zamierza ograniczyć eksport ropy naftowej, na Dolnym Śląsku powstał kolejny klaster energii, Wielka Brytania chce zakazać sprzedaży samochodów spalinowych, o tym czy Ukrainie uda się połączyć elektrycznie z Unią Europejską oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 17 - 23 lipca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Sejm uchwalił poselską nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii, lata 2015, 2016 i 2017 będą prawdopodobnie najgorętszymi 3 latami w historii pomiarów, Inspekcja Handlowa będzie kontrolowała jakość węgla, ceny energii w Polsce są jednymi z najniższych w Europie, w Szwajcarii znajduje się pierwszy na świecie budynek wielorodzinny, który nie ma dostępu do sieci elektrycznej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 10 - 16 lipca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: kolejny projekt nowelizacji Ustawy o odnawialnych źródłach energii, 99% mocy wszystkich mikroinstalacji w Polsce to instalacje PV, o tym czy prezydent USA Donald Trump zmieni zdanie ws. porozumienia klimatycznego, światowe zapotrzebowanie na gaz będzie wzrastać w ciągu najbliższych lat, Polska i Chiny podpisały porozumienie dotyczące pokojowego wykorzystania energii jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 3 - 9 lipca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: na szczycie G20 nie osiągnięto kompromisu w sprawie klimatu, w Małopolsce obowiązują już przepisy antysmogowe, w Chinach powstanie największa na świecie pływająca elektrownia PV, czerwcowe wydobycie ropy przez OPEC z najwyższym poziomem w roku, Polska negocjuje z USA długoterminowy kontrakt na dostawy gazu, tylko 220 z 6 tysięcy firm, które mają obowiązek wykonania obowiązkowego audytu energetycznego przedsiębiorstwa, złożyło do URE informację o przeprowadzeniu takiego audytu oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 26 czerwca - 2 lipca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 28 czerwca w Polsce został pobity letni rekord zapotrzebowania na energię, Ministerstwo Energii opublikowało projekt nowelizacji ustawy o OZE, 1 lipca zaczęła obowiązywać uchwała antysmogowa dla Małopolski, od lipca wchodzi również ujednolicony dla całej Polski system segregacji odpadów, Państwa UE przyjęły przepisy związane z nowymi etykietami energetycznymi dla sprzętów AGD oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 19 - 25 czerwca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: już w dniach 29-30 czerwca 2017 odbędą się kolejne aukcje OZE, powstało największe na świecie połączenie pomiędzy morskimi elektrowniami wiatrowymi, ze względu na pojawienie się złej jakości gazu z gazociągu jamalskiego, wstrzymano w Polsce jego pobór, tylko 4 proc. dużych przedsiębiorstw, przeprowadziły obowiązkowy audyt energetyczny przedsiębiorstwa oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 12 - 18 czerwca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: zostanie wprowadzona nowa skala efektywności energetycznej dla sprzętów AGD, raport NIK „Funkcjonowanie górnictwa węgla kamiennego w latach 2007-2015”, przygotowano opracowanie dotyczące oceny wpływu energetyki wiatrowej na krajobraz, o tym czy wzrost wydobycia ropy przez USA może zniweczyć cele porozumienia naftowego, Politechnika Warszawska zaprojektuje elektryczny autobus oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 5 - 11 czerwca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Ministerstwo Energii przedstawiło najnowsze założenia zmian w ustawie o OZE, zielone certyfikaty osiągnęły kolejną rekordowo niską wartość, amerykańskie organizacje dalej będą działać proklimatycznie, do Polski do Terminalu LNG w Świnoujściu dotarła pierwsza historyczna dostawa amerykańskiego gazu LNG, na świecie jest już ponad 2 mln samochodów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 29 maja - 4 czerwca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: już jesienią może pojawić się nowelizacja Ustawy OZE, Katowice zostały wybrane na gospodarza szczytu klimatycznego COP24, Stany Zjednoczone wycofują się z porozumienia paryskiego, Polski Rząd polski przyjmie wkrótce stanowisko wobec projektu Nord Stream 2, Prezes URE ogłosił pierwsze w roku 2017 aukcje OZE, na Dolnym Śląsku powstał kolejny klaster energii odnawialnej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

ZZapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 22 - 28 maja 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Ministerstwo Energii potwierdziło założenia najbliższej nowelizacji ustawy o OZE, w sektorze OZE już ponad 9,8 mln zatrudnionych osób, czy USA wycofają się z porozumienia klimatycznego?, państwa OPEC przedłużyły porozumienie o redukcji wydobycia ropy, Szwajcaria zadecydowała, że rezygnuje z atomu, zaprezentowano system bezprzewodowego ładowania samochodów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.