Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 17 - 23 kwietnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Cena zielonych certyfikatów znowu spadła i osiągnęła historyczne minimum, po raz pierwszy raz od 135 lat, przez 24 godziny, ani jedna elektrownia węglowa nie dostarczała energii w Wielkiej Brytanii, zakończył się remont Rafinerii Gdańskiej i wraca ona do pracy, terminal w Świnoujściu ma zostać rozbudowany, na wykonanie audytu energetycznego w dużych przedsiębiorstwach pozostało już tylko pół roku oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 10 - 16 kwietnia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: o dofinansowaniach na termomodernizację, możliwe taryfy gwarantowane dla małych OZE, nowy rekord sprawności ogniwa z wykorzystaniem perowskitu, elektrownia jądrowa może powstać w Polsce do 2030 roku, współpraca Polski z Chinami w zakresie elektrycznego transportu, Rząd Ukrainy przedłużył stan wyjątkowy w sektorze energetycznym oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 3 - 9 kwietnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Województwie śląskim przyjęto uchwałę antysmogową, w Polsce wciąż utrzymuje się trend spadku cen zielonych certyfikatów, a wzrostu błękitnych certyfikatów biogazowych, Katowice oraz Gdańsk “walczą” o możliwość organizacji szczytu klimatycznego w 2018 roku, w Polsce rozpoczęły się badania lokalizacyjne, a także środowiskowe ws. budowy elektrowni jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 27 marca - 2 kwietnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: prezydent USA, Donald Trump podpisał pakiet aktów prawnych, które wycofują tzw. Clean Power Plan i znoszą ograniczenia dla energetyki konwencjonalnej, Zarząd Województwa Śląskiego przyjął projekt uchwały antysmogowej, w Polsce powstała największa w UE spółka węglowa, KE zbada czy podmorski odcinek gazociągu Nord Stream 2 podlega prawu unijnemu, w Polsce jedne z najwyższych w UE akcyzy za energię oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 20 - 26 marca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: została podpisana nowelizacja ustawy górniczej, w Indiach już ponad 10 GW w PV, w 2016 roku aż o 62 proc. zmniejszyły się światowe inwestycje w energetykę węglową, z świnoujskiego terminalu została odprawiona tysięczna cysterna ze skroplonym gazem LNG, największa w historii polskiego rynku nadpodaż zielonych certyfikatów, we Francji już ponad 100 tys. samochodów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 13 - 19 marca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: polski Rząd przyjął Plan Rozwoju Elektromobilności, coraz bliżej do wprowadzenia nowelizacji tzw. ustawy górniczej, rozpoczęto likwidację pierwszej na świecie morskiej farmy wiatrowej, OPEC przyznaje, że porozumienie naftowe nie działa tak jak planowano, zwiększa się znaczenie handlu LNG w basenie Morza Bałtyckiego, w Niemczech już ponad 52 tysiące magazynów energii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 6 - 12 marca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: przegląd ofert szesnastu WFOŚiGW w zakresie programów ukierunkowanych na wsparcie przedsięwzięć proekologicznych, błękitne certyfikaty za energię z biogazu są już 10 krotnie droższe niż zielone certyfikaty, o porozumieniu naftowym, minister energii Krzysztof Tchórzewski poinformował, że Polska wybuduje pierwszą w Polsce elektrownię jądrową oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 27 lutego - 5 marca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nabory NFOŚiGW na działania wspierające efektywność energetyczną, Polski Rząd przyjął Strategię na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, coraz bliżej do realizacji największej na świecie farmy fotowoltaicznej, podpisano porozumienie ws. połączenia Katowickiego Holdingu Węglowego z Polską Grupą Górniczą, Unia Europejska jest coraz bardziej zależna od importu energii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 20-26 lutego 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje o systemowym programie termomodernizacji w Polsce, o tym jak Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR) zamierza chronić klimat, czy porozumienie naftowe OPEC nie jest realizowane?, o wykryciu nad Europą promieniotwórczego izotopu jodu (jodu-131), już wkrótce polski rząd przedstawi projekt ustawy o elektromobilności, analiza dotycząca kryzysu energetycznego we Francji oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 13-19 lutego 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Polski Rząd przyjął Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, Katowice zabiegają o organizację szczytu klimatycznego w 2018 roku, Ameryka przestaje ograniczać wydobycie węgla kamiennego, we Wrocławiu podpisano pierwszą w Polsce umowę związaną z miejską wypożyczalnią pojazdów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 6 - 12 lutego 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Parlament Europejski głosuje nad pierwszym aktem legislacyjnym unii energetycznej, Komisja Europejska wycofa cła na chińskie panele PV, prawie 90% nowych mocy w europejskiej energetyce w 2016 roku pochodziło z OZE, Ministerstwo Energii prowadzi z USA rozmowy dotyczące współpracy w zakresie energetyki jądrowej, najnowsze dane dotyczące europejskiego rynku samochodów elektrycznych w 2016 roku oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 30 stycznia - 5 lutego 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: co w 2017 roku NFOŚiGW zaoferuje inwestorom w branży OZE; Europa światowym liderem w budowie morskich farm wiatrowych; ME zaproponowano pakiet rozwiązań prawnych dotyczących smogu; do połowy roku zostaną rozstrzygnięte losy energetyki jądrowej w Polsce; ponad 4 mln Polaków żyje w ubóstwie energetycznym; ponad 6 GW nowych bloków energetycznych Polsce, Tesla uruchomiła największy na świecie magazyn Li-Ion oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 23-29 stycznia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 10 najważniejszych trendów jakie czekają rynek energii w 2017 roku, nowy program priorytetowy NFOŚiGW „SYSTEM”, w 2016 roku w Polsce przyłączono ponad 70 MW instalacji OZE, o wydatkach Europy na walkę ze zmianami klimatu, Województwo Małopolskie przyjęło uchwałę antysmogową, kolejne może być Mazowsze, założenia programu dla polskiego górnictwa na lata 2016-2030. oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 16-22 stycznia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: ME oraz URE potwierdziły, że w związku z problemami związanymi z pierwszą aukcją OZE, zamierząją zorganizować dodatkową, pod koniec grudnia 2016 roku stan zapasów węgla przy kopalniach spadł do najniższego poziomu od 10 lat, MAE podwyższa prognozę globalnego wzrostu popytu na ropę, o dalszych planach na polską energetykę jądrową, o tym co dla energetyki odnawialnej zrobił Barack Obama, kryzys energetyczny we Francji oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 9-15 stycznia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: rekordowe chwilowe zapotrzebowanie na moc w Polsce, rok 2016 rekordowym jeśli chodzi o inwestycje w PV na świecie, w Danii powstała największa na świecie farma kolektorów słonecznych, o sytuacja węgla na świecie w najbliższym czasie, czy producenci ropy dotrzymają zobowiązań ws. ograniczenia produkcji ropy naftowej, rusza projekt Gazociągu Polska-Litwa, 61 proc. Polaków chce budowy elektrowni jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 2-8 stycznia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: URE sprawdza, dlaczego pojawiły się problemy związane z pierwszą aukcją OZE, ustawa odległościowa zostanie zbadana przez Trybunał Konstytucyjny, Polska firma pomoże przy budowie pierwszej pływającej farmy wiatrowej, polityka klimatyczna Polski będzie jednym z głównych priorytetów resortu środowiska, kolejne państwa wypełniają porozumienie OPEC, we Francji uruchomiono supergazoport, Polska ustanowiła dwa rekordy związane z energetyką oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 26 grudnia 2016 - 1 stycznia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: najważniejsze wydarzenia w branży górniczej w 2016 roku, w Polsce ruszyły pierwsze aukcje OZE, 26 grudnia wiatraki pokryły zapotrzebowanie na 1/3 mocy w Polsce, we Francji otworzono pierwszy odcinek pilotażowej drogi pokrytej panelami PV, wkrótce wybór operatora polskiej platformy aukcyjnej CO2, eksport ropy naftowej z USA sięgnął historycznego rekordu, w Wielkiej Brytanii powstanie największy w Europie i jeden z największych na świecie litowo-jonowy magazyn energii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 19-25 grudnia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: URE zatwierdził taryfy za energię elektryczną na rok 2017, UE zaostrzy wymogi dotyczące emisji spalin w samochodach benzynowych, coraz mniejsze szanse, aby znieść cła na chińskie panele fotowoltaiczne, otworzono pierwszą na świecie drogę pokrytą panelami PV, Arabia Saudyjska wciąż zależna od ropy naftowej, Rosja i USA chcą wzmocniać potencjał nuklearny swoich krajów oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 12-18 grudnia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Polsce jest już dostępna Internetowa Platforma Aukcyjna (IPA), nowa forma wsparcia dla sektora energetycznego w Polsce, w USA swoją pracę rozpoczęła pierwsza w kraju morska farma wiatrowa, cena ropy osiągnęła najwyższą wartość od lipca 2015 roku, naukowcy z Polski opracowali nowy typ ładowalnych baterii, o wyzwaniach jakie stoją przed polskimi sieciami energetycznymi oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 5 -11 grudnia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Prezydent Polski podpisał nowelizację Prawa energetycznego, ogniwo perowskitowe osiągnęło rekord sprawności, pojawił się najnowszy raport GIOŚ dotyczący polskiego powietrza, doszło do porozumienia naftowego OPEC z krajami spoza kartelu, do 2020 roku w Polsce powstanie 400 szybkich punktów ładowania samochodów elektrycznych, w Wielkiej Brytanii uruchomiono pierwszy w Europie przemysłowy magazyn z baterii Tesli oraz wiele innych informacji z Polski i świata.