Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 26 czerwca - 2 lipca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 28 czerwca w Polsce został pobity letni rekord zapotrzebowania na energię, Ministerstwo Energii opublikowało projekt nowelizacji ustawy o OZE, 1 lipca zaczęła obowiązywać uchwała antysmogowa dla Małopolski, od lipca wchodzi również ujednolicony dla całej Polski system segregacji odpadów, Państwa UE przyjęły przepisy związane z nowymi etykietami energetycznymi dla sprzętów AGD oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 19 - 25 czerwca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: już w dniach 29-30 czerwca 2017 odbędą się kolejne aukcje OZE, powstało największe na świecie połączenie pomiędzy morskimi elektrowniami wiatrowymi, ze względu na pojawienie się złej jakości gazu z gazociągu jamalskiego, wstrzymano w Polsce jego pobór, tylko 4 proc. dużych przedsiębiorstw, przeprowadziły obowiązkowy audyt energetyczny przedsiębiorstwa oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 12 - 18 czerwca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: zostanie wprowadzona nowa skala efektywności energetycznej dla sprzętów AGD, raport NIK „Funkcjonowanie górnictwa węgla kamiennego w latach 2007-2015”, przygotowano opracowanie dotyczące oceny wpływu energetyki wiatrowej na krajobraz, o tym czy wzrost wydobycia ropy przez USA może zniweczyć cele porozumienia naftowego, Politechnika Warszawska zaprojektuje elektryczny autobus oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 5 - 11 czerwca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Ministerstwo Energii przedstawiło najnowsze założenia zmian w ustawie o OZE, zielone certyfikaty osiągnęły kolejną rekordowo niską wartość, amerykańskie organizacje dalej będą działać proklimatycznie, do Polski do Terminalu LNG w Świnoujściu dotarła pierwsza historyczna dostawa amerykańskiego gazu LNG, na świecie jest już ponad 2 mln samochodów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 29 maja - 4 czerwca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: już jesienią może pojawić się nowelizacja Ustawy OZE, Katowice zostały wybrane na gospodarza szczytu klimatycznego COP24, Stany Zjednoczone wycofują się z porozumienia paryskiego, Polski Rząd polski przyjmie wkrótce stanowisko wobec projektu Nord Stream 2, Prezes URE ogłosił pierwsze w roku 2017 aukcje OZE, na Dolnym Śląsku powstał kolejny klaster energii odnawialnej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

ZZapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 22 - 28 maja 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Ministerstwo Energii potwierdziło założenia najbliższej nowelizacji ustawy o OZE, w sektorze OZE już ponad 9,8 mln zatrudnionych osób, czy USA wycofają się z porozumienia klimatycznego?, państwa OPEC przedłużyły porozumienie o redukcji wydobycia ropy, Szwajcaria zadecydowała, że rezygnuje z atomu, zaprezentowano system bezprzewodowego ładowania samochodów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 15 - 21 maja 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Ministerstwo Energii pracuje nad regulacjami prawnymi dot. klastrów energetycznych, na koniec 2016 roku w Polsce, moc zainstalowana instalacji PV wynosiła 199 MW, Minister środowiska Jan Szyszko został wybrany na prezydenta COP24, światowy rynek ropy naftowej coraz bliżej zbilansowania, do końca roku zostanie podjęta decyzja ws. budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 8 - 14 maja 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: NFOŚiGW podpisał pierwszą umowę w ramach programu Region, Donald Trump wkrótce podejmie decyzję w sprawie traktatu klimatycznego, o tym ile węgla będzie w polskim miksie energetycznym w 2050 roku, zatwierdzono decyzję środowiskową dla gazociągu Polska-Słowacja, na Ukrainie ponownie przedłużono stan wyjątkowy w energetyce oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 1 - 7 maja 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: ceny zielonych certyfikatów w Polsce rosną, województwo opolskie, jest kolejnym, które jest w trakcie przygotowywania uchwały antysmogowej, Ministerstwo Energii chce budować instalacje zgazowania węgla, państwa OPEC chcą przedłużyć porozumienie naftowe, o tym czy decyzja Wielkiej Brytanii o wyjściu z UE, może zagrozić jej sektorowi jądrowemu oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 24 - 30 kwietnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Brukseli przyjęto tzw. dokument BREF, którego celem jest zaostrzenie norm dla zanieczyszczeń emitowanych przez elektrownie węglowe, w Krakowie przyjęto przejściową uchwałę antysmogową, USA nie zamierzają jednak wypowiadać porozumienia klimatycznego, do jesieni będzie przygotowana strategia energetyczna Polski do 2050 roku oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 17 - 23 kwietnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Cena zielonych certyfikatów znowu spadła i osiągnęła historyczne minimum, po raz pierwszy raz od 135 lat, przez 24 godziny, ani jedna elektrownia węglowa nie dostarczała energii w Wielkiej Brytanii, zakończył się remont Rafinerii Gdańskiej i wraca ona do pracy, terminal w Świnoujściu ma zostać rozbudowany, na wykonanie audytu energetycznego w dużych przedsiębiorstwach pozostało już tylko pół roku oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 10 - 16 kwietnia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: o dofinansowaniach na termomodernizację, możliwe taryfy gwarantowane dla małych OZE, nowy rekord sprawności ogniwa z wykorzystaniem perowskitu, elektrownia jądrowa może powstać w Polsce do 2030 roku, współpraca Polski z Chinami w zakresie elektrycznego transportu, Rząd Ukrainy przedłużył stan wyjątkowy w sektorze energetycznym oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 3 - 9 kwietnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Województwie śląskim przyjęto uchwałę antysmogową, w Polsce wciąż utrzymuje się trend spadku cen zielonych certyfikatów, a wzrostu błękitnych certyfikatów biogazowych, Katowice oraz Gdańsk “walczą” o możliwość organizacji szczytu klimatycznego w 2018 roku, w Polsce rozpoczęły się badania lokalizacyjne, a także środowiskowe ws. budowy elektrowni jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 27 marca - 2 kwietnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: prezydent USA, Donald Trump podpisał pakiet aktów prawnych, które wycofują tzw. Clean Power Plan i znoszą ograniczenia dla energetyki konwencjonalnej, Zarząd Województwa Śląskiego przyjął projekt uchwały antysmogowej, w Polsce powstała największa w UE spółka węglowa, KE zbada czy podmorski odcinek gazociągu Nord Stream 2 podlega prawu unijnemu, w Polsce jedne z najwyższych w UE akcyzy za energię oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 20 - 26 marca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: została podpisana nowelizacja ustawy górniczej, w Indiach już ponad 10 GW w PV, w 2016 roku aż o 62 proc. zmniejszyły się światowe inwestycje w energetykę węglową, z świnoujskiego terminalu została odprawiona tysięczna cysterna ze skroplonym gazem LNG, największa w historii polskiego rynku nadpodaż zielonych certyfikatów, we Francji już ponad 100 tys. samochodów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 13 - 19 marca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: polski Rząd przyjął Plan Rozwoju Elektromobilności, coraz bliżej do wprowadzenia nowelizacji tzw. ustawy górniczej, rozpoczęto likwidację pierwszej na świecie morskiej farmy wiatrowej, OPEC przyznaje, że porozumienie naftowe nie działa tak jak planowano, zwiększa się znaczenie handlu LNG w basenie Morza Bałtyckiego, w Niemczech już ponad 52 tysiące magazynów energii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 6 - 12 marca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: przegląd ofert szesnastu WFOŚiGW w zakresie programów ukierunkowanych na wsparcie przedsięwzięć proekologicznych, błękitne certyfikaty za energię z biogazu są już 10 krotnie droższe niż zielone certyfikaty, o porozumieniu naftowym, minister energii Krzysztof Tchórzewski poinformował, że Polska wybuduje pierwszą w Polsce elektrownię jądrową oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 27 lutego - 5 marca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nabory NFOŚiGW na działania wspierające efektywność energetyczną, Polski Rząd przyjął Strategię na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, coraz bliżej do realizacji największej na świecie farmy fotowoltaicznej, podpisano porozumienie ws. połączenia Katowickiego Holdingu Węglowego z Polską Grupą Górniczą, Unia Europejska jest coraz bardziej zależna od importu energii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 20-26 lutego 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje o systemowym programie termomodernizacji w Polsce, o tym jak Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR) zamierza chronić klimat, czy porozumienie naftowe OPEC nie jest realizowane?, o wykryciu nad Europą promieniotwórczego izotopu jodu (jodu-131), już wkrótce polski rząd przedstawi projekt ustawy o elektromobilności, analiza dotycząca kryzysu energetycznego we Francji oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 13-19 lutego 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Polski Rząd przyjął Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, Katowice zabiegają o organizację szczytu klimatycznego w 2018 roku, Ameryka przestaje ograniczać wydobycie węgla kamiennego, we Wrocławiu podpisano pierwszą w Polsce umowę związaną z miejską wypożyczalnią pojazdów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.