Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 1 - 7 stycznia 2018. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: weszło w życie rozporządzenie nt. nowej taryfy na energię elektryczną do ogrzewania domów, farmy wiatrowe w Europie wyprodukowały rekordową ilość energii, cena ropy naftowej wzrosła i osiągnęła poziom z 2015 roku, 7 proc. Polaków nie stać na odpowiednie dogrzanie domu, Norwegia europejskim liderem w zakresie zakupu samochodów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 25 - 31 grudnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: ustawa o rynku mocy została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę, jaki był rok 2017 dla polskiej energetyki odnawialnej?, rok 2017, był drugim z rzędu kiedy wzrosła cena ropy naftowej, chińskie miasto Shenzhen, jest pierwszym na świecie, którego publiczna flota autobusów składa się w 100% z pojazdów elektrycznych, w Japonii trwa powrót do energetyki jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 18 - 24 grudnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: od początku 2018 roku będzie obowiązywać nowa taryfa na energię elektryczną, Europejski Bank Inwestycyjny wesprze rozwój ogniw perowskitowych, wartość subsydiów dla paliw kopalnych była najniższa od 10 lat, Chiny uruchomią własną wersję systemu handlu emisjami dwutlenku węgla, w roku 2017 znacznie wzrosła rola amerykańskiego eksportu LNG na cały świat oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 11 - 17 grudnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Komisja Europejska zaakceptowała nowe mechanizmy wsparcia dla OZE w Polsce, w 2018 roku powstanie, druga w Europie i na świecie, farma wiatrowa pływająca na morzu, w Paryżu, w drugą rocznicę szczytu klimatycznego ONZ, odbył się Szczyt One Planet, w Stanach Zjednoczonych osiągnięto najwyższy od 1983 roku, poziom produkcji ropy, URE zatwierdził taryfy dla pięciu największych firm energetycznych, oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 4 - 10 grudnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Sejm Polski przyjął ustawę o rynku mocy, w Polsce powstanie nowa instytucja: Dyrekcja Ochrony Środowiska, Gazprom chce renegocjować z Polską ceny gazu ziemnego, firmy są coraz bardziej zainteresowane pojazdami elektrycznymi, baterie litowo-jonowe osiągnęły najniższą w historii cenę, Google zbliża się do osiągnięcia zakładanego celu 100 proc. energii z OZE oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 27 listopada - 3 grudnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Parlament Europejski chce przyjęcia jeszcze ambitniejszej strategii rozwoju odnawialnych źródeł energii w Unii Europejskiej, w Hiszpanii powstanie największa w Europie i jedna z największych na świecie farma fotowoltaiczna, Województwo Dolnośląskie przyjęło uchwałę antysmogową, szczyt OPEC zakończony bez większych niespodzianek, Polska ma najniższy udział połączeń transgranicznych w UE oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 20 - 26 listopada 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: UE przyjęła reformę unijnego systemu handlu emisjami CO2, w 2018 roku opłata OZE w Polsce będzie wynosić 0 zł/MWh, w Australii powstał największy na świecie bateryjny magazyn energii, cena ropy naftowej zbliża się do 2-letniego maksimum, w III kwartale 2017 roku, światowa sprzedaż samochodów elektrycznych osiągnęła rekordowy poziom oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 13 - 19 listopada 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Polskie Ministerstwo Energii zaprezentowało projekt rozporządzenia dotyczącego nowych taryf za energię, Polska firma Saule pokazała w USA moduł fotowoltaiczny perowskitowy w formacie kartki A4, informacje podsumowujące COP23, Chiny chcą mieć własny system handlu emisjami, na Mazowszu powstaje strategiczna linia PSE 400 kV oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 6 - 12 listopada 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: powstał szkic strategii polityki energetycznej dla Polski do 2040 roku, Parlament Europejski i Rada Europejska zawarły porozumienie dotyczące reformy unijnego systemu handlu emisjami dwutlenku węgla, zostały podpisane dokumenty ws. rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu, Francja jednak nie ograniczy wykorzystania energii jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 30 października - 5 listopada 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Niemczech zostały zainstalowane najwyższe lądowe turbiny wiatrowe na świecie, w Polsce planowane jest wdrożenie programów antysmogowych w 33 miastach, polskie gospodarstwa domowe coraz w większym stopniu korzystają z sieci gazowej, Francja chce ograniczyć udział energii jądrowej, wzrasta eksport rosyjskiego gazu do Europy oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 23 - 29 października 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: na Mazowszu przyjęto uchwałę antysmogową, na rynku OZE doszło do największej w historii transakcji, której wartość wynosi 5 miliardów dolarów, Sejm Polski uchwalił nowelizację ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, państwa OPEC chcą znaleźć sposób, aby nie musieć ograniczać produkcji ropy naftowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 16 - 22 października 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: NFOŚiGW ogłosił nabór wniosków na unijne dofinansowanie w zakresie inwestycji w efektywność energetyczną w budownictwie, listopad był jedenastym miesiącem z rzędu, gdy w USA rośnie wydobycie ropy, jeszcze w tym roku zostanie podjęta decyzja o rozwoju energetyki jądrowej w Polsce, w 2020 roku w Szwecji ma powstać największa w Europie fabryka baterii samochodowych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 5 - 12 października 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Europejski Bank Inwestycyjny będzie wspierał rozwój energetyki słonecznej w krajach rozwijających się, Stany Zjednoczone chcą wycofać się z planu przejścia na energetykę niskoemisyjną, Holandia zamknie elektrownie węglowe, W Kobierzycach powstaje największa w Europie fabryka baterii litowo-jonowych, Parlament Europejski przyjął poprawkę dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 2 - 8 października 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: BOŚ Bank rozpoczyna program “EKOkredyt Prosument II”, Komisja Europejska ma propozycję kompromisu dla Polski, w sprawie polityki klimatycznej, Rosja rozważa przedłużenie przedłużenie porozumienia naftowego z krajami OPEC, 31 proc. gospodarstw domowych w Polsce, które używają do ogrzewania węgla, znajduje się w sferze tzw. ubóstwa energetycznego oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 25 września - 1 października 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Polsce zauważa się ciągły wzrost liczby prosumentów, w województwie opolskim będzie uchwała antysmogowa, terminal LNG w Świnoujściu zostanie rozbudowany, podpisano memorandum dotyczące budowy korytarza gazowego w Środkowej Europie, Francja przedstawiła założenia nowej strategii energetycznej, Indie będą elektryfikowane oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 18 - 24 września 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: kolejne sukcesy polskiej firmy Saule Technologies przy budowie ogniw perowskitowych, KE potwierdziła obniżenie minimalnych cen importowanych do UE ogniw i modułów PV z Chin, UE przygotowuje aktualizację Energetycznej Mapy Drogowej EU do 2050 roku, Forum Energii przedstawiło najnowszy raport pt. "Polski sektor energetyczny 2050. 4 scenariusze” oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 11 - 17 września 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Parlament Europejski uchwalił przepisy dotyczące bezpieczeństwa dostaw gazu, czy Polska zostanie ukarana przez Trybunał Sprawiedliwości za złą jakość powietrza? ceny ciepła w Polsce w najbliższym sezonie mogą znacznie podrożeć, UE będzie dalej zmierzać w stronę dekarbonizacji, w Wielkiej Brytanii może powstać największy na świecie bateryjny magazyn energii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 4 - 10 września 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: zdemontowano najstarszą na świecie morską farmę wiatrową, PE zwiększa cel poprawy efektywności energetycznej do 2030 roku do 40 proc., Francja planuje do 2040 roku zaprzestać wydobycia ropy i gazu, minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział, że jest zwolennikiem budowy elektrowni jądrowej w Polsce, w sierpniu osiągnięto rekordowy miesięczny wolumen obrotu zielonymi certyfikatami w historii TGE oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 28 sierpnia - 3 września 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 1 września weszła w życie uchwała antysmogowa dla województwa śląskiego, wzrastają ceny zielonych certyfikatów w Polsce, coraz bliżej do połączenia PERN i OLPP, w Warszawie rozpoczął się nabór wniosków na dotacje na odnawialne źródła energii, w Chinach powstał największy na świecie koncern energetyczny, Islandia światowym liderem w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 7 - 27 sierpnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Instytut Ochrony Środowiska opracuje oraz upowszechni bazę wiedzy o zmianach klimatu i adaptacji do ich skutków, Prezydent Polski podpisał nowelizację ustawy o OZE, w Chinach uruchomiono największą na świecie pływającą elektrownię PV, Chiny dołączyły do czołówki wydobywców gazu łupkowego na świecie, jesienią ma być podjęta decyzja o budowie pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, Prezes URE ogłosił termin kolejnych aukcji w 2017 roku na sprzedaż energii OZE oraz wiele innych informacji z Polski i świata.