Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 24-30 października 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Urząd Regulacji Energetyki nt. zmian dotyczących realizacji obowiązku OZE, Elon Musk przedstawił dach słoneczny, Turcja planuje zbudować największą na świecie farmę PV, coraz większa liczba odbiorców zmienia sprzedawcę gazu w Polsce, w Chinach uruchomiono kolejny blok jądrowy, EBOiR uruchomił Program Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych w Polsce o nazwie PolREFF oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 17 – 23 października 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: rekordowa sprawność polikrystalicznego modułu Trina Solar: 19,86 proc, do końca roku 2016 powstanie projekt programu dla polskiego górnictwa węgla kamiennego na lata 2016-2030, na początku przyszłego roku powstaną założenia polskiej elektrowni jądrowej, technologie magazynowania energii na świecie są coraz bardziej konkurencyjne oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 10-16 października 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: na początku 2017 roku zostaną ogłoszone przedsięwzięcia w polskiej energetyce oraz sposób ich finansowania, kolejne postępy w zakresie prac nad zastosowaniem perowskitów w fotowoltaice, światowa produkcja ropy wciąż rośnie, ale maleje wzrost popytu na nią, Chiny pracują nad przenośnym reaktorem jądrowym, do końca 2016 roku na świecie będzie jeździć 2 miliony samochodów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 3-9 października 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Prezydent Polski Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą ratyfikacji porozumienia paryskiego, światowy sektor lotniczy chce walczyć z globalnym ociepleniem, cena ropy osiągęła największy poziom od czerwca, Bruksela zamierzać pomóc Polsce w ustaleniu finansowania elektrowni jądrowej, pod Wrocławiem ma powstać fabryka akumulatorów do samochodów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 26 września – 2 października 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Polsce weszła w życie ustawa o efektywności energetycznej, już ponad połowa obywateli Unii Europejskiej może produkować energię, Unia Europejska wyraziła zgodę na przyśpieszoną ratyfikację porozumienia klimatycznego z Paryża, kraje OPEC wyraziły zgodę na ograniczenie wydobycia ropy naftowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 19-25 września 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: polskie górnictwo dostanie większe wsparcie finansowe niż wcześniej planowano, roczny raport IEA nt. globalnych inwestycji w sektorze energii w 2015 r., powstała największa na świecie farma PV o mocy 648 MW, UOKiP zgodził się na utworzenie spółki ElectroMobility Poland, która pomoże przy rozwoju branży pojazdów elektrycznych w Polsce, KE chce zwiększyć cel efektywności energetycznej do 30% do 2030 r. oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 12-18 września 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: prognoza Ministerstwa Energii dotycząca rynku mikroinstalacji w Polsce na rok 2020, o przeszkodach w programie naprawczym górnictwa w Polsce, pozytywna decyzja dotycząca budowy elektrowni jądrowej Hinkley Point C w Wielkiej Brytanii, polskie Ministerstwo Energii przyjęło Plan Rozwoju Elektromobilności, powstanie największy na świecie magazyn energii Li-Ion oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 5-11 września 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: coraz więcej osób traci pracę w Polsce w związku z ustawą odległościową dla wiatraków, wymieniono moduły fotowoltaiczne w najstarszej farmie w Europie, Trybunał Sprawiedliwości UE uznał, że regulowanie cen gazu w Unii Europejskiej jest dopuszczalne, Raport Komisji Europejskiej nt. Europejskich trendów dotyczących zużycia energii oraz efektywności energetycznej w latach 2000-2014 oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 29 sierpnia-4 września 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nowe zasady działania systemu aukcyjnego OZE w Polsce, rekordowa sprawność ogniwa fotowoltaicznego, o najwyższej turbinie wiatrowej na świecie, wkrótce powstanie wielka chińsko-rosyjska spółka petrochemiczna, odszkodowanie dla EDFu za zamknięcie najstarszej elektrowni jądrowej we Francji, rozpoczęły się konsultacje Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w Polsce oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 22-28 sierpnia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: o rozpoczęciu budowy morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku, Rosatom rozpoczynana „zielone” inwestycje, rok 2016 będzie najprawdopodobniej najcieplejszym w historii pomiarów, coraz więcej pracowników polskich kopalń dobrowolnie odchodzi, polski autobus Solaris Urbino autobusem roku 2017, Tesla przejmie firmę SolarCity, lidera rynku domowych instalacji PV w USA oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 15-21 sierpnia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: ruszają prace nad nowelizacją ustawy OZE w Polsce, rekordowo niskie ceny zielonych certyfikatów w Polsce, powstanie największa na świecie morska farma wiatrowa, lipiec najgorętszym miesiącem w historii pomiarów, Ministerstwo Energii uspokaja, że w tym roku w naszym kraju nie będzie blackoutu, w Australii powstanie wirtualna elektrownia oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 8-14 sierpień 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: pojawił się projekt nowelizacji ustawy o elektrowniach wiatrowych w Polsce, w Polsce jest już ponad 8 GW mocy zainstalowanej w OZE, wzrosty cen węgla na świecie, najnowsze informacje z budowy elektrowni jądrowej Hinkley Point, Apple zamierza wytwarzać i sprzedawać energię elektryczną oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 1-7 sierpień 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nowy program w NFOŚiGW: „Region”, rozpoczęto konsultacje projektów rozporządzeń wykonawczych do ustawy OZE w Polsce, o projekcie Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w Polsce, o francuskich drogach z paneli PV, wyjaśnienia dotyczące problemów z elektrownią atomową w Ostrowcu, o planach przejęcia przez Tesla firmy SolarCity oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 25-31 lipiec 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: ruszył nabór do programu NFOŚiGW „Sokół”, prezydent Polski Andrzej Duda podpisał nowelizację prawa energetycznego, opracowano transparentną technologię umożliwiającą zbieranie energii z przezroczystych ogniw PV, kolejne spadki cen ropy naftowej, coraz bliżej do realizacji elektrowni jądrowej Hinkley Point C w Wielkiej Brytanii, Elon Musk otworzył oficjalnie fabrykę baterii litowo-jonowych: Gigafactory oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 18-24 lipca 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nowy program NFOŚiGW-u, uchwalono nowelizację prawa energetycznego, w polskich rachunkach za energię pojawiła się opłata OZE, o tym kiedy PV osiągnie grid parity, Komisja Europejska zaproponowała cele redukcji emisji gazów cieplarnianych dla krajów członkowskich, rozmowa z profesorem Janem Popczykiem nt. „Miliona aut elektrycznych” oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 11-17 lipca 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nowe prawo energetyczne w Niemczech, największa w USA dachowa instalacja PV, Ministerstwo Środowiska proponuje zmiany w dyrektywie o handlu uprawnieniami do emisji CO2, KE postawiła warunek w sprawie budowy Nord Stream 2, informacje nt. projektu elektrowni jądrowej Hinkley Point w Wielkiej Brytanii, ruszył największy w Europie projekt dotyczący wykorzystania magazynów energii na skalę przemysłową oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 4-10 lipca 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: sytuacja biogazowni w Polsce po wejściu nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, o malejących kosztach produkcji energii z morskich farm wiatrowych, o alarmującej emisyjności szkodliwych substancji przez polski elektrownie węglowe, o współpracy Polski z USA w kwestiach bezpieczeństwa energetycznego, o światowych postępach w branży magazynowania energii elektrycznej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 27 czerwca - 3 lipca 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nowelizacja ustawy o OZE w Polsce została podpisana prezydenta, W Niemczech zainstalowano najwyższą turbinę wiatrową na świecie, rosną prognozy cen węgla, rozmowa z prof. Janem Popczykiem o ustawie OZE oraz o potrzebach polskiego rynku elektroenergetycznego, dziewięć sposobów według BPIE na zwiększenie skuteczności wdrażania zaleceń zawartych w dyrektywie EPBD oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 13-26 czerwca 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nowelizacja ustawy o OZE w Polsce czeka już tylko na podpis prezydenta, podpisano za to ustawę o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, NFOŚiGW ogłosił nową ofertę programów priorytetowych na 2016 rok, zakończyła się pierwsza komercyjna dostawa LNG do Terminalu w Świnoujściu, w Polsce zrealizowano pierwszą fazę rozwoju programu jądrowego, nowy rekord sprawności modułu polikrystalicznego oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 6-12 czerwca 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nowe szkolenia w NFOŚiGW, w Sejmie uchwalono Ustawę o odnawialnych źródłach energii, natomiast w Senacie zostały przyjęte Ustawa o efektywności energetycznej oraz ustawa „wiatrakowa”, światowe zużycie węgla najniższe od 1980 roku, powstanie Centralny System Wymiany Informacji, wspólny dla pięciu dystrybutorów energii elektrycznej, polski Rząd chce rozwinąć rynek samochodów elektrycznych w Polsce oraz wiele innych informacji z Polski i świata.