Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 31 lipca - 6 sierpnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 1 sierpnia padł rekord zapotrzebowania na moc w KSE w Polsce, USA oficjalnie wycofali się z porozumienia klimatycznego, Komisja Europejska przyjęła decyzję, która wdraża tzw. konkluzje BAT zaostrzające normy związane ze standardami emisyjnymi dla obiektów wysokiego spalania, Prezydent Polski podpisał ustawę o Prawie wodnym, nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzja ws. budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 24 - 30 lipca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: pojawił się raport “Ukryte koszty: jak obcięcie dotacji na wydobycie paliw kopalnych poprawi zdrowie obywateli”, Arabia Saudyjska zamierza ograniczyć eksport ropy naftowej, na Dolnym Śląsku powstał kolejny klaster energii, Wielka Brytania chce zakazać sprzedaży samochodów spalinowych, o tym czy Ukrainie uda się połączyć elektrycznie z Unią Europejską oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 17 - 23 lipca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Sejm uchwalił poselską nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii, lata 2015, 2016 i 2017 będą prawdopodobnie najgorętszymi 3 latami w historii pomiarów, Inspekcja Handlowa będzie kontrolowała jakość węgla, ceny energii w Polsce są jednymi z najniższych w Europie, w Szwajcarii znajduje się pierwszy na świecie budynek wielorodzinny, który nie ma dostępu do sieci elektrycznej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 10 - 16 lipca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: kolejny projekt nowelizacji Ustawy o odnawialnych źródłach energii, 99% mocy wszystkich mikroinstalacji w Polsce to instalacje PV, o tym czy prezydent USA Donald Trump zmieni zdanie ws. porozumienia klimatycznego, światowe zapotrzebowanie na gaz będzie wzrastać w ciągu najbliższych lat, Polska i Chiny podpisały porozumienie dotyczące pokojowego wykorzystania energii jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 3 - 9 lipca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: na szczycie G20 nie osiągnięto kompromisu w sprawie klimatu, w Małopolsce obowiązują już przepisy antysmogowe, w Chinach powstanie największa na świecie pływająca elektrownia PV, czerwcowe wydobycie ropy przez OPEC z najwyższym poziomem w roku, Polska negocjuje z USA długoterminowy kontrakt na dostawy gazu, tylko 220 z 6 tysięcy firm, które mają obowiązek wykonania obowiązkowego audytu energetycznego przedsiębiorstwa, złożyło do URE informację o przeprowadzeniu takiego audytu oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 26 czerwca - 2 lipca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 28 czerwca w Polsce został pobity letni rekord zapotrzebowania na energię, Ministerstwo Energii opublikowało projekt nowelizacji ustawy o OZE, 1 lipca zaczęła obowiązywać uchwała antysmogowa dla Małopolski, od lipca wchodzi również ujednolicony dla całej Polski system segregacji odpadów, Państwa UE przyjęły przepisy związane z nowymi etykietami energetycznymi dla sprzętów AGD oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 19 - 25 czerwca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: już w dniach 29-30 czerwca 2017 odbędą się kolejne aukcje OZE, powstało największe na świecie połączenie pomiędzy morskimi elektrowniami wiatrowymi, ze względu na pojawienie się złej jakości gazu z gazociągu jamalskiego, wstrzymano w Polsce jego pobór, tylko 4 proc. dużych przedsiębiorstw, przeprowadziły obowiązkowy audyt energetyczny przedsiębiorstwa oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 12 - 18 czerwca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: zostanie wprowadzona nowa skala efektywności energetycznej dla sprzętów AGD, raport NIK „Funkcjonowanie górnictwa węgla kamiennego w latach 2007-2015”, przygotowano opracowanie dotyczące oceny wpływu energetyki wiatrowej na krajobraz, o tym czy wzrost wydobycia ropy przez USA może zniweczyć cele porozumienia naftowego, Politechnika Warszawska zaprojektuje elektryczny autobus oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 5 - 11 czerwca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Ministerstwo Energii przedstawiło najnowsze założenia zmian w ustawie o OZE, zielone certyfikaty osiągnęły kolejną rekordowo niską wartość, amerykańskie organizacje dalej będą działać proklimatycznie, do Polski do Terminalu LNG w Świnoujściu dotarła pierwsza historyczna dostawa amerykańskiego gazu LNG, na świecie jest już ponad 2 mln samochodów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 29 maja - 4 czerwca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: już jesienią może pojawić się nowelizacja Ustawy OZE, Katowice zostały wybrane na gospodarza szczytu klimatycznego COP24, Stany Zjednoczone wycofują się z porozumienia paryskiego, Polski Rząd polski przyjmie wkrótce stanowisko wobec projektu Nord Stream 2, Prezes URE ogłosił pierwsze w roku 2017 aukcje OZE, na Dolnym Śląsku powstał kolejny klaster energii odnawialnej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

ZZapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 22 - 28 maja 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Ministerstwo Energii potwierdziło założenia najbliższej nowelizacji ustawy o OZE, w sektorze OZE już ponad 9,8 mln zatrudnionych osób, czy USA wycofają się z porozumienia klimatycznego?, państwa OPEC przedłużyły porozumienie o redukcji wydobycia ropy, Szwajcaria zadecydowała, że rezygnuje z atomu, zaprezentowano system bezprzewodowego ładowania samochodów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 15 - 21 maja 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Ministerstwo Energii pracuje nad regulacjami prawnymi dot. klastrów energetycznych, na koniec 2016 roku w Polsce, moc zainstalowana instalacji PV wynosiła 199 MW, Minister środowiska Jan Szyszko został wybrany na prezydenta COP24, światowy rynek ropy naftowej coraz bliżej zbilansowania, do końca roku zostanie podjęta decyzja ws. budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 8 - 14 maja 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: NFOŚiGW podpisał pierwszą umowę w ramach programu Region, Donald Trump wkrótce podejmie decyzję w sprawie traktatu klimatycznego, o tym ile węgla będzie w polskim miksie energetycznym w 2050 roku, zatwierdzono decyzję środowiskową dla gazociągu Polska-Słowacja, na Ukrainie ponownie przedłużono stan wyjątkowy w energetyce oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 1 - 7 maja 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: ceny zielonych certyfikatów w Polsce rosną, województwo opolskie, jest kolejnym, które jest w trakcie przygotowywania uchwały antysmogowej, Ministerstwo Energii chce budować instalacje zgazowania węgla, państwa OPEC chcą przedłużyć porozumienie naftowe, o tym czy decyzja Wielkiej Brytanii o wyjściu z UE, może zagrozić jej sektorowi jądrowemu oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 24 - 30 kwietnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Brukseli przyjęto tzw. dokument BREF, którego celem jest zaostrzenie norm dla zanieczyszczeń emitowanych przez elektrownie węglowe, w Krakowie przyjęto przejściową uchwałę antysmogową, USA nie zamierzają jednak wypowiadać porozumienia klimatycznego, do jesieni będzie przygotowana strategia energetyczna Polski do 2050 roku oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 17 - 23 kwietnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Cena zielonych certyfikatów znowu spadła i osiągnęła historyczne minimum, po raz pierwszy raz od 135 lat, przez 24 godziny, ani jedna elektrownia węglowa nie dostarczała energii w Wielkiej Brytanii, zakończył się remont Rafinerii Gdańskiej i wraca ona do pracy, terminal w Świnoujściu ma zostać rozbudowany, na wykonanie audytu energetycznego w dużych przedsiębiorstwach pozostało już tylko pół roku oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 10 - 16 kwietnia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: o dofinansowaniach na termomodernizację, możliwe taryfy gwarantowane dla małych OZE, nowy rekord sprawności ogniwa z wykorzystaniem perowskitu, elektrownia jądrowa może powstać w Polsce do 2030 roku, współpraca Polski z Chinami w zakresie elektrycznego transportu, Rząd Ukrainy przedłużył stan wyjątkowy w sektorze energetycznym oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 3 - 9 kwietnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Województwie śląskim przyjęto uchwałę antysmogową, w Polsce wciąż utrzymuje się trend spadku cen zielonych certyfikatów, a wzrostu błękitnych certyfikatów biogazowych, Katowice oraz Gdańsk “walczą” o możliwość organizacji szczytu klimatycznego w 2018 roku, w Polsce rozpoczęły się badania lokalizacyjne, a także środowiskowe ws. budowy elektrowni jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 27 marca - 2 kwietnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: prezydent USA, Donald Trump podpisał pakiet aktów prawnych, które wycofują tzw. Clean Power Plan i znoszą ograniczenia dla energetyki konwencjonalnej, Zarząd Województwa Śląskiego przyjął projekt uchwały antysmogowej, w Polsce powstała największa w UE spółka węglowa, KE zbada czy podmorski odcinek gazociągu Nord Stream 2 podlega prawu unijnemu, w Polsce jedne z najwyższych w UE akcyzy za energię oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 20 - 26 marca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: została podpisana nowelizacja ustawy górniczej, w Indiach już ponad 10 GW w PV, w 2016 roku aż o 62 proc. zmniejszyły się światowe inwestycje w energetykę węglową, z świnoujskiego terminalu została odprawiona tysięczna cysterna ze skroplonym gazem LNG, największa w historii polskiego rynku nadpodaż zielonych certyfikatów, we Francji już ponad 100 tys. samochodów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.