Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 15 - 21 maja 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Ministerstwo Energii pracuje nad regulacjami prawnymi dot. klastrów energetycznych, na koniec 2016 roku w Polsce, moc zainstalowana instalacji PV wynosiła 199 MW, Minister środowiska Jan Szyszko został wybrany na prezydenta COP24, światowy rynek ropy naftowej coraz bliżej zbilansowania, do końca roku zostanie podjęta decyzja ws. budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 8 - 14 maja 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: NFOŚiGW podpisał pierwszą umowę w ramach programu Region, Donald Trump wkrótce podejmie decyzję w sprawie traktatu klimatycznego, o tym ile węgla będzie w polskim miksie energetycznym w 2050 roku, zatwierdzono decyzję środowiskową dla gazociągu Polska-Słowacja, na Ukrainie ponownie przedłużono stan wyjątkowy w energetyce oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 1 - 7 maja 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: ceny zielonych certyfikatów w Polsce rosną, województwo opolskie, jest kolejnym, które jest w trakcie przygotowywania uchwały antysmogowej, Ministerstwo Energii chce budować instalacje zgazowania węgla, państwa OPEC chcą przedłużyć porozumienie naftowe, o tym czy decyzja Wielkiej Brytanii o wyjściu z UE, może zagrozić jej sektorowi jądrowemu oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 24 - 30 kwietnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Brukseli przyjęto tzw. dokument BREF, którego celem jest zaostrzenie norm dla zanieczyszczeń emitowanych przez elektrownie węglowe, w Krakowie przyjęto przejściową uchwałę antysmogową, USA nie zamierzają jednak wypowiadać porozumienia klimatycznego, do jesieni będzie przygotowana strategia energetyczna Polski do 2050 roku oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 17 - 23 kwietnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Cena zielonych certyfikatów znowu spadła i osiągnęła historyczne minimum, po raz pierwszy raz od 135 lat, przez 24 godziny, ani jedna elektrownia węglowa nie dostarczała energii w Wielkiej Brytanii, zakończył się remont Rafinerii Gdańskiej i wraca ona do pracy, terminal w Świnoujściu ma zostać rozbudowany, na wykonanie audytu energetycznego w dużych przedsiębiorstwach pozostało już tylko pół roku oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 10 - 16 kwietnia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: o dofinansowaniach na termomodernizację, możliwe taryfy gwarantowane dla małych OZE, nowy rekord sprawności ogniwa z wykorzystaniem perowskitu, elektrownia jądrowa może powstać w Polsce do 2030 roku, współpraca Polski z Chinami w zakresie elektrycznego transportu, Rząd Ukrainy przedłużył stan wyjątkowy w sektorze energetycznym oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 3 - 9 kwietnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Województwie śląskim przyjęto uchwałę antysmogową, w Polsce wciąż utrzymuje się trend spadku cen zielonych certyfikatów, a wzrostu błękitnych certyfikatów biogazowych, Katowice oraz Gdańsk “walczą” o możliwość organizacji szczytu klimatycznego w 2018 roku, w Polsce rozpoczęły się badania lokalizacyjne, a także środowiskowe ws. budowy elektrowni jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 27 marca - 2 kwietnia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: prezydent USA, Donald Trump podpisał pakiet aktów prawnych, które wycofują tzw. Clean Power Plan i znoszą ograniczenia dla energetyki konwencjonalnej, Zarząd Województwa Śląskiego przyjął projekt uchwały antysmogowej, w Polsce powstała największa w UE spółka węglowa, KE zbada czy podmorski odcinek gazociągu Nord Stream 2 podlega prawu unijnemu, w Polsce jedne z najwyższych w UE akcyzy za energię oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 20 - 26 marca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: została podpisana nowelizacja ustawy górniczej, w Indiach już ponad 10 GW w PV, w 2016 roku aż o 62 proc. zmniejszyły się światowe inwestycje w energetykę węglową, z świnoujskiego terminalu została odprawiona tysięczna cysterna ze skroplonym gazem LNG, największa w historii polskiego rynku nadpodaż zielonych certyfikatów, we Francji już ponad 100 tys. samochodów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 13 - 19 marca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: polski Rząd przyjął Plan Rozwoju Elektromobilności, coraz bliżej do wprowadzenia nowelizacji tzw. ustawy górniczej, rozpoczęto likwidację pierwszej na świecie morskiej farmy wiatrowej, OPEC przyznaje, że porozumienie naftowe nie działa tak jak planowano, zwiększa się znaczenie handlu LNG w basenie Morza Bałtyckiego, w Niemczech już ponad 52 tysiące magazynów energii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 6 - 12 marca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: przegląd ofert szesnastu WFOŚiGW w zakresie programów ukierunkowanych na wsparcie przedsięwzięć proekologicznych, błękitne certyfikaty za energię z biogazu są już 10 krotnie droższe niż zielone certyfikaty, o porozumieniu naftowym, minister energii Krzysztof Tchórzewski poinformował, że Polska wybuduje pierwszą w Polsce elektrownię jądrową oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 27 lutego - 5 marca 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nabory NFOŚiGW na działania wspierające efektywność energetyczną, Polski Rząd przyjął Strategię na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, coraz bliżej do realizacji największej na świecie farmy fotowoltaicznej, podpisano porozumienie ws. połączenia Katowickiego Holdingu Węglowego z Polską Grupą Górniczą, Unia Europejska jest coraz bardziej zależna od importu energii oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 20-26 lutego 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: informacje o systemowym programie termomodernizacji w Polsce, o tym jak Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR) zamierza chronić klimat, czy porozumienie naftowe OPEC nie jest realizowane?, o wykryciu nad Europą promieniotwórczego izotopu jodu (jodu-131), już wkrótce polski rząd przedstawi projekt ustawy o elektromobilności, analiza dotycząca kryzysu energetycznego we Francji oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 13-19 lutego 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Polski Rząd przyjął Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, Katowice zabiegają o organizację szczytu klimatycznego w 2018 roku, Ameryka przestaje ograniczać wydobycie węgla kamiennego, we Wrocławiu podpisano pierwszą w Polsce umowę związaną z miejską wypożyczalnią pojazdów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 6 - 12 lutego 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Parlament Europejski głosuje nad pierwszym aktem legislacyjnym unii energetycznej, Komisja Europejska wycofa cła na chińskie panele PV, prawie 90% nowych mocy w europejskiej energetyce w 2016 roku pochodziło z OZE, Ministerstwo Energii prowadzi z USA rozmowy dotyczące współpracy w zakresie energetyki jądrowej, najnowsze dane dotyczące europejskiego rynku samochodów elektrycznych w 2016 roku oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 30 stycznia - 5 lutego 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: co w 2017 roku NFOŚiGW zaoferuje inwestorom w branży OZE; Europa światowym liderem w budowie morskich farm wiatrowych; ME zaproponowano pakiet rozwiązań prawnych dotyczących smogu; do połowy roku zostaną rozstrzygnięte losy energetyki jądrowej w Polsce; ponad 4 mln Polaków żyje w ubóstwie energetycznym; ponad 6 GW nowych bloków energetycznych Polsce, Tesla uruchomiła największy na świecie magazyn Li-Ion oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 23-29 stycznia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 10 najważniejszych trendów jakie czekają rynek energii w 2017 roku, nowy program priorytetowy NFOŚiGW „SYSTEM”, w 2016 roku w Polsce przyłączono ponad 70 MW instalacji OZE, o wydatkach Europy na walkę ze zmianami klimatu, Województwo Małopolskie przyjęło uchwałę antysmogową, kolejne może być Mazowsze, założenia programu dla polskiego górnictwa na lata 2016-2030. oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 16-22 stycznia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: ME oraz URE potwierdziły, że w związku z problemami związanymi z pierwszą aukcją OZE, zamierząją zorganizować dodatkową, pod koniec grudnia 2016 roku stan zapasów węgla przy kopalniach spadł do najniższego poziomu od 10 lat, MAE podwyższa prognozę globalnego wzrostu popytu na ropę, o dalszych planach na polską energetykę jądrową, o tym co dla energetyki odnawialnej zrobił Barack Obama, kryzys energetyczny we Francji oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 9-15 stycznia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: rekordowe chwilowe zapotrzebowanie na moc w Polsce, rok 2016 rekordowym jeśli chodzi o inwestycje w PV na świecie, w Danii powstała największa na świecie farma kolektorów słonecznych, o sytuacja węgla na świecie w najbliższym czasie, czy producenci ropy dotrzymają zobowiązań ws. ograniczenia produkcji ropy naftowej, rusza projekt Gazociągu Polska-Litwa, 61 proc. Polaków chce budowy elektrowni jądrowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 2-8 stycznia 2017. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: URE sprawdza, dlaczego pojawiły się problemy związane z pierwszą aukcją OZE, ustawa odległościowa zostanie zbadana przez Trybunał Konstytucyjny, Polska firma pomoże przy budowie pierwszej pływającej farmy wiatrowej, polityka klimatyczna Polski będzie jednym z głównych priorytetów resortu środowiska, kolejne państwa wypełniają porozumienie OPEC, we Francji uruchomiono supergazoport, Polska ustanowiła dwa rekordy związane z energetyką oraz wiele innych informacji z Polski i świata.