Strona główna>Wydawnictwa>Przegląd prasy

Przegląd prasy

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 28 listopada - 4 grudnia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Komisja Europejska zaproponowała nowe regulacje dla rynku energii UE, aukcja OZE w Polsce już 30 grudnia, kolejne kraje zamierzają zrezygnować z produkcji energii z węgla, OPEC jednak osiągnął porozumienie dotyczące cięć wydobycia ropy naftowej, Komisja Europejska zwiększa cel efektywności energetycznej do 2030 roku do 30 proc. oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 21-27 listopada 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w okolicach Czarnobyla powstanie największa na świecie elektrownia fotowoltaiczna o mocy około 1 GW, potencjał odnawialnych źródeł energii w Polsce wynosi już 8381 MW, w grudniu 2016 będzie gotowy program dla polskiego górnictwa na lata 2016-2030, o zbliżającym się szczycie OPEC, Parlament Europejski przyjął ambitniejsze krajowe pułapy zanieczyszczeń powietrza oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 14-20 listopada 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Polska będzie organizatorem szczytu klimatycznego w 2018 roku - COP24, Tesla oficjalnie przejmuje SolarCity, łączna moc biogazowni rolniczych w Polsce osiągnęła 100 MW, Wielka Brytania zamknie wszystkie elektrownie węglowe, Urząd Regulacji Energetyki opublikował listę sprzedawców zobowiązanych, Komisja Europejska zatwierdziła polską pomoc w wysokości około 8 mld zł na zamykanie kopalń oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 7-13 listopada 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Rozpoczął się COP22 w Marrakeszu, Ministerstwo Energii przygotowało rozporządzenie, które dotyczy obowiązku zakupu ciepła z odnawialnych źródeł energii, Chinczy zmniejszają cele dla fotowoltaiki do roku 2020, ostatnie pięć lat było najcieplejszymi w historii, Gazprom rozwiąże konsorcjum Nord Stream 2, o tym czy po wyborach w Ameryce, w kraju będzie się rozwijała energetyka odnawialna oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 31 października – 6 listopada 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: 5 powodów gospodarczych przemawiających za rozwojem OZE w Polsce, nowy światowy rekord sprawności modułu fotowoltaicznego, weszło w życie porozumienie klimatyczne z Paryża, tej zimy Francja może mieć problemy z dostawami energii, Tesla zaprezentowała najnowszy domowy magazyn energii, PGNiG chce wydobywać ropę w Iranie oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 24-30 października 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Urząd Regulacji Energetyki nt. zmian dotyczących realizacji obowiązku OZE, Elon Musk przedstawił dach słoneczny, Turcja planuje zbudować największą na świecie farmę PV, coraz większa liczba odbiorców zmienia sprzedawcę gazu w Polsce, w Chinach uruchomiono kolejny blok jądrowy, EBOiR uruchomił Program Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych w Polsce o nazwie PolREFF oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 17 – 23 października 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: rekordowa sprawność polikrystalicznego modułu Trina Solar: 19,86 proc, do końca roku 2016 powstanie projekt programu dla polskiego górnictwa węgla kamiennego na lata 2016-2030, na początku przyszłego roku powstaną założenia polskiej elektrowni jądrowej, technologie magazynowania energii na świecie są coraz bardziej konkurencyjne oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 10-16 października 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: na początku 2017 roku zostaną ogłoszone przedsięwzięcia w polskiej energetyce oraz sposób ich finansowania, kolejne postępy w zakresie prac nad zastosowaniem perowskitów w fotowoltaice, światowa produkcja ropy wciąż rośnie, ale maleje wzrost popytu na nią, Chiny pracują nad przenośnym reaktorem jądrowym, do końca 2016 roku na świecie będzie jeździć 2 miliony samochodów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 3-9 października 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: Prezydent Polski Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą ratyfikacji porozumienia paryskiego, światowy sektor lotniczy chce walczyć z globalnym ociepleniem, cena ropy osiągęła największy poziom od czerwca, Bruksela zamierzać pomóc Polsce w ustaleniu finansowania elektrowni jądrowej, pod Wrocławiem ma powstać fabryka akumulatorów do samochodów elektrycznych oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 26 września – 2 października 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: w Polsce weszła w życie ustawa o efektywności energetycznej, już ponad połowa obywateli Unii Europejskiej może produkować energię, Unia Europejska wyraziła zgodę na przyśpieszoną ratyfikację porozumienia klimatycznego z Paryża, kraje OPEC wyraziły zgodę na ograniczenie wydobycia ropy naftowej oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 19-25 września 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: polskie górnictwo dostanie większe wsparcie finansowe niż wcześniej planowano, roczny raport IEA nt. globalnych inwestycji w sektorze energii w 2015 r., powstała największa na świecie farma PV o mocy 648 MW, UOKiP zgodził się na utworzenie spółki ElectroMobility Poland, która pomoże przy rozwoju branży pojazdów elektrycznych w Polsce, KE chce zwiększyć cel efektywności energetycznej do 30% do 2030 r. oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 12-18 września 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: prognoza Ministerstwa Energii dotycząca rynku mikroinstalacji w Polsce na rok 2020, o przeszkodach w programie naprawczym górnictwa w Polsce, pozytywna decyzja dotycząca budowy elektrowni jądrowej Hinkley Point C w Wielkiej Brytanii, polskie Ministerstwo Energii przyjęło Plan Rozwoju Elektromobilności, powstanie największy na świecie magazyn energii Li-Ion oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 5-11 września 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: coraz więcej osób traci pracę w Polsce w związku z ustawą odległościową dla wiatraków, wymieniono moduły fotowoltaiczne w najstarszej farmie w Europie, Trybunał Sprawiedliwości UE uznał, że regulowanie cen gazu w Unii Europejskiej jest dopuszczalne, Raport Komisji Europejskiej nt. Europejskich trendów dotyczących zużycia energii oraz efektywności energetycznej w latach 2000-2014 oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 29 sierpnia-4 września 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nowe zasady działania systemu aukcyjnego OZE w Polsce, rekordowa sprawność ogniwa fotowoltaicznego, o najwyższej turbinie wiatrowej na świecie, wkrótce powstanie wielka chińsko-rosyjska spółka petrochemiczna, odszkodowanie dla EDFu za zamknięcie najstarszej elektrowni jądrowej we Francji, rozpoczęły się konsultacje Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w Polsce oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 22-28 sierpnia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: o rozpoczęciu budowy morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku, Rosatom rozpoczynana „zielone” inwestycje, rok 2016 będzie najprawdopodobniej najcieplejszym w historii pomiarów, coraz więcej pracowników polskich kopalń dobrowolnie odchodzi, polski autobus Solaris Urbino autobusem roku 2017, Tesla przejmie firmę SolarCity, lidera rynku domowych instalacji PV w USA oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 15-21 sierpnia 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: ruszają prace nad nowelizacją ustawy OZE w Polsce, rekordowo niskie ceny zielonych certyfikatów w Polsce, powstanie największa na świecie morska farma wiatrowa, lipiec najgorętszym miesiącem w historii pomiarów, Ministerstwo Energii uspokaja, że w tym roku w naszym kraju nie będzie blackoutu, w Australii powstanie wirtualna elektrownia oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 8-14 sierpień 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: pojawił się projekt nowelizacji ustawy o elektrowniach wiatrowych w Polsce, w Polsce jest już ponad 8 GW mocy zainstalowanej w OZE, wzrosty cen węgla na świecie, najnowsze informacje z budowy elektrowni jądrowej Hinkley Point, Apple zamierza wytwarzać i sprzedawać energię elektryczną oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 1-7 sierpień 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nowy program w NFOŚiGW: „Region”, rozpoczęto konsultacje projektów rozporządzeń wykonawczych do ustawy OZE w Polsce, o projekcie Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w Polsce, o francuskich drogach z paneli PV, wyjaśnienia dotyczące problemów z elektrownią atomową w Ostrowcu, o planach przejęcia przez Tesla firmy SolarCity oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 25-31 lipiec 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: ruszył nabór do programu NFOŚiGW „Sokół”, prezydent Polski Andrzej Duda podpisał nowelizację prawa energetycznego, opracowano transparentną technologię umożliwiającą zbieranie energii z przezroczystych ogniw PV, kolejne spadki cen ropy naftowej, coraz bliżej do realizacji elektrowni jądrowej Hinkley Point C w Wielkiej Brytanii, Elon Musk otworzył oficjalnie fabrykę baterii litowo-jonowych: Gigafactory oraz wiele innych informacji z Polski i świata.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości z dziedziny energii oraz zasobów w Polsce i na świecie z okresu 18-24 lipca 2016. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy między innymi: nowy program NFOŚiGW-u, uchwalono nowelizację prawa energetycznego, w polskich rachunkach za energię pojawiła się opłata OZE, o tym kiedy PV osiągnie grid parity, Komisja Europejska zaproponowała cele redukcji emisji gazów cieplarnianych dla krajów członkowskich, rozmowa z profesorem Janem Popczykiem nt. „Miliona aut elektrycznych” oraz wiele innych informacji z Polski i świata.