Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • Ten wydarzenie minął.

Konferencja “Wybrane aspekty realizacyjne Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku”

27 wrzesień 2023

Polska Izba Ekologii organizuje konferencję hybrydową na temat Wybrane aspekty realizacyjne Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku.

 

Konferencja odbędzie się w dniu 27 września 2023 roku w Hotelu Courtyard by Marriott  w Katowicach, ul. Uniwersytecka 13, towarzyszyć jej będzie transmisja on-line w czasie rzeczywistym.

 

Partnerem konferencji jest Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Patronatem honorowym nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Śląskiego, Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropoli, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej, Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A, Instytut Technologii Paliw i Energii, Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii, SAPE-POLSKA, Prezydent Miasta Katowice oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują branżowe czasopisma i portale związane z szeroko pojętą energetyką i ochroną środowiska.

 

Celem konferencji jest pokazanie aktualnych problemów na rynku energii. Przedstawione zostaną również propozycje rozwiązań praktycznych. Działania na rzecz efektywności energetycznej i energooszczędności są szczególnie ważne w bieżącym stanie gospodarki.

 

Polityka Energetyczna Polski do 2040 r. (PEP2040) to 1 z 9 strategii zintegrowanych wynikających ze „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. PEP2040 jest kompasem dla przedsiębiorców, samorządów i obywateli w zakresie transformacji polskiej gospodarki w kierunku niskoemisyjnym. W PEP2040 podejmowane są strategiczne decyzje inwestycyjne, mające na celu wykorzystanie krajowego potencjału gospodarczego, surowcowego, technologicznego i kadrowego oraz stworzenie poprzez sektor energii dźwigni rozwoju gospodarki, sprzyjającej sprawiedliwej transformacji.

 

Podjęcie przez Polską Izbę Ekologii tej problematyki jest kontynuacją naszych zainteresowań realizowanych w tym obszarze na dwóch konferencjach 2021 roku i jednej 2022 roku. W związku z wydarzeniami epidemicznymi i militarnymi trwają obecnie prace konsultacyjne nad aktualizacją PEP 2040, co również zostanie na konferencji odnotowane.

 

W szczegółowym programie Konferencji zaakcentowano trzeci (ekologiczny) filar – dobrą jakość powietrza i realizację projektu Czyste Powietrze, a także zagadnienia praktyczne z ukierunkowaniem na mieszkalnictwo i gospodarkę komunalną.

 

Konferencja skierowana jest do: samorządów, przedstawicieli administracji rządowej, przedstawicieli administracji górniczej, wytwórców oraz konsumentów energii, przedsiębiorców, w tym członków Izby, organizacji pozarządowych, biznesu, świata nauki oraz mediów.

 

UDZIAŁ w wydarzeniu jest BEZPŁATNY, po przesłaniu karty zgłoszenia na adres: szkolenia@pie.pl lub wypełnieniu formularza on-line (udział zdalny).

 

Więcej informacji o konferencji >>

 

Kontakt w sprawie konferencji:

Karolina Jantczak, Koordynator ds. administracji

Tel. 789 370 303, 501 052 979

e-mail: pie@pie.pl, k.jantczak@pie.pl

 

Szczegóły

Data:
27 wrzesień 2023
Strona internetowa:
https://www.pie.pl/konferencje/wybrane-aspekty-realizacyjne-pep-do-2040-roku/

Miejsce

Hotel Courtyard by Marriott w Katowicach
ul. Uniwersytecka 13
Katowice,

Organizator

Polska Izba Ekologii

Kontakt

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.