Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Debata: Pierwsze kroki opłaty mocowej

12 stycznia 2021

Stowarzyszenie „Z energią o prawie” serdecznie zaprasza na Debatę: pierwsze kroki opłaty mocowej, która odbędzie się 12 stycznia 2021 roku o godzinie 18:00 za pośrednictwem platformy zoom (link do wydarzenia zostanie udostępniony na stronie wydarzenia na Facebook’u).

Ustawa o rynku mocy, która weszła w życie 18 stycznia 2018 r., określa zasady organizacji i funkcjonowania rynku mocy oraz nakłada szereg obowiązków na uczestników rynku: operatorów systemów przesyłowego i dystrybucyjnych, wytwórców energii elektrycznej, podmioty oferujące usługę redukcji zapotrzebowania, zarządcę rozliczeń, a także na organy administracji.

Jednak co raz częściej pojawiają się informacje, iż ta regulacja będzie wywierała największy wpływ na odbiorców energii. W tym zakresie chodzi oczywiście o opłatę mocową. Biorąc pod uwagę wyliczenia przedstawicieli sektora energochłonnego, obciążenie opłatą mocową może spowodować znaczny spadek konkurencyjności polskiego przemysłu.

 

Na powyższy temat wypowiedzą się m.in.: mgr Natalia Rompska-Żuk – Energy Manager, Bartosz Palusiński – współzałożyciel i partner w firmie ENERACE, Anna Eliszewska – radca prawny, młodszy partner MGS LAW Kancelaria Radców Prawnych Mądry, Sznycer, Sambożuk /MGS LAW Firm, Piotr Kolasa – radca prawny w kancelarii Polowiec i Wspólnicy sp.j., członek zespołu inwestycji oraz energii i paliw.

Szczegóły

Data:
12 stycznia 2021
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/820336731843919

Kontakt

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.