Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konferencja “Doświadczenia i perspektywy transformacji ekologicznej”

21 listopada 2023

Polska Izba Ekologii we współpracy z Głównym Instytutem Górnictwa PIB organizuje konferencję hybrydową na temat Doświadczenia i perspektywy transformacji ekologicznej.

 

Konferencja odbędzie się w dniu 21 listopada 2023 roku w Hotelu Courtyard by Marriott  w Katowicach, ul. Uniwersytecka 13, towarzyszyć jej będzie transmisja on-line w czasie rzeczywistym.

 

Patronatem honorowym nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Marszałek Województwa Śląskiego, Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropoli, Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A, Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii, SAPE-POLSKA, Prezydent Miasta Katowice oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują branżowe czasopisma i portale związane z szeroko pojętą energetyką i ochroną środowiska.

 

Cel konferencji: W obliczu rosnących wyzwań związanych z degradacją środowiska, zmianami klimatycznymi i utratą bioróżnorodności, identyfikuje się pilną potrzebę przyspieszenia transformacji ekologicznej. Skupienie uwagi na tym problemie oraz omówienie konkretnych rozwiązań i perspektyw w zakresie transformacji ekologicznej to główne cele konferencji. Ponadto, konferencja zapewni platformę do budowania partnerstw i współpracy między różnymi interesariuszami związanymi z zagadnieniami transformacji ekologicznej. Spotkania, sesje networkingowe i warsztaty pozwolą na nawiązanie kontaktów i wymianę pomysłów, co przyczyni się do tworzenia synergii i realizacji wspólnych działań na rzecz transformacji ekologicznej.

 

Dodatkowo poprzez wymianę doświadczeń, pomysłów i najlepszych praktyk z zakresu transformacji ekologicznej, przyczyni się do wzajemnego uczenia się i inspiracji, a przedstawiciele różnych sektorów, w tym biznesu, administracji publicznej, organizacji pozarządowych i nauki, będą mieli szansę podzielić się swoimi sukcesami, wyzwaniami i wnioskami z dotychczasowych działań.

 

Przez zgromadzenie ekspertów, przedstawicieli sektora publicznego, prywatnego i organizacji pozarządowych, konferencja ma na celu generowanie nowych pomysłów, rozwiązań i strategii dotyczących transformacji ekologicznej. Uczestnicy będą mieli możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami, wnioskami i najlepszymi praktykami, co przyczyni się do tworzenia kompleksowego i zrównoważonego planu transformacji ekologicznej.

 

Konferencja skierowana jest głównie do: Przedsiębiorców i inwestorów, Przedstawicieli władz lokalnych, regionalnych i krajowych Organizacji pozarządowych i społeczności lokalnych, Instytucji badawczych i edukacyjnych, Przedstawicieli sektora energetycznego.

 

Szczegóły

Data:
21 listopada 2023
Strona internetowa:
https://www.pie.pl/konferencje/doswiadczenia-i-perspektywy-transformacji-ekologicznej/

Kontakt

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.