Planowanie instalacji kolektorów słonecznych do wspomagania ogrzewania w budynkach

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym informatorem “Instalacje kolektorów słonecznych do wspomagania ogrzewania w budynkach” przygotowanym przez Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych.
Opracowanie dotyczy możliwości wykorzystania darmowego ciepła słonecznego do ogrzewania. Zaprezentowane rozwiązania pozwalają na redukcję CO2 i kosztów ogrzewania w istniejących budynkach we współpracy z różnymi innymi źródłami ciepła, takimi jak kotły gazowe, pompy ciepła, kotły elektryczne czy kotły biomasowe.
Opracowanie jest także dostępne na stronach SPIUG:
Na powyższych stronach dostępne są także wytyczne wykorzystania ciepła słonecznego w sieciach ciepłowniczych, w procesach przemysłowych oraz do pełnego całorocznego ogrzewania w tzw. domach słonecznych.
Przedstawione instalacje hybrydowe zdobywają coraz większą popularność w ostatnich latach w innych krajach europejskich jako praktyczne rozwiązanie do zwiększenia efektywności energetycznej w istniejących budynkach oraz redukcji emisji CO2.
Ostatnie wpisy
- 8. Kongres Biometanu 20-21 maja 2025 w Poznaniu. Nie przegap!
- Konferencja “Warunki transformacji energetycznej wspólnot mieszkaniowych w Polsce”
- Konkurs „Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2025”
- Informacja o wystosowaniu przez ZAE wniosku o udzielenie informacji w kwestii stanu rozpatrywania przez URE wniosków o „białe certyfikaty”
- Zaproszenie do składania ofert na badanie sprawozdania finansowego za 2024 r.