Planowanie instalacji kolektorów słonecznych do wspomagania ogrzewania w budynkach

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym informatorem “Instalacje kolektorów słonecznych do wspomagania ogrzewania w budynkach” przygotowanym przez Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych.
Opracowanie dotyczy możliwości wykorzystania darmowego ciepła słonecznego do ogrzewania. Zaprezentowane rozwiązania pozwalają na redukcję CO2 i kosztów ogrzewania w istniejących budynkach we współpracy z różnymi innymi źródłami ciepła, takimi jak kotły gazowe, pompy ciepła, kotły elektryczne czy kotły biomasowe.
Opracowanie jest także dostępne na stronach SPIUG:
Na powyższych stronach dostępne są także wytyczne wykorzystania ciepła słonecznego w sieciach ciepłowniczych, w procesach przemysłowych oraz do pełnego całorocznego ogrzewania w tzw. domach słonecznych.
Przedstawione instalacje hybrydowe zdobywają coraz większą popularność w ostatnich latach w innych krajach europejskich jako praktyczne rozwiązanie do zwiększenia efektywności energetycznej w istniejących budynkach oraz redukcji emisji CO2.
Ostatnie wpisy
- Projekt badawczy „REFORMERS: Regional Ecosystems FOR Multiple-Energy Resilient Systems” rozpoczął się w listopadzie 2023
- Rozpoczęcie projektu Audit Plus
- Zaproszenie do składania ofert na badanie sprawozdania finansowego za 2023 r.
- Pierwszy Regionalny Warsztat dotyczący strategii podnoszenia kwalifikacji pracowników sektora budowlanego w województwie podlaskim
- Unia Europejska i Europejski Bank Inwestycyjny wspierają gminy i MŚP w dekarbonizacji budynków i transportu