Kongres Energetyki Przyszłości – termin i zagadnienia
W dniach 18-19 kwietnia 2023 r. odbędzie się druga edycja Kongresu Energetyki, Przyszłości organizowanego przez Stowarzyszenie „Z energią o prawie”. Poprzednia edycja zgromadziła łącznie ponad 4 tysiące odbiorców.
Celem Kongresu jest stworzenie forum do wypracowania modelowych rozwiązań dla sektora energetycznego, a także przedstawienie ich jak najszerszemu gronu zainteresowanych osób. W poprzednim roku w debatę zostali zaangażowani kluczowi eksperci branżowi w tym prawnicy, ekonomiści, analitycy, czy publicyści.
Podczas II edycji Kongresu szczególny nacisk kładziony jest na dwa filary: Bezpieczeństwo energetyczne i oze oraz Zielona energia dla przedsiębiorstw. Pierwszy filar dotyczy energii z odnawialnych źródeł jako gwaranta bezpieczeństwa energetycznego, a poruszone zostaną zagadnienia dotyczące m.in. procesu inwestycyjnego i finansowania zeroemisyjnych instalacji. Natomiast drugiego dnia prelegenci pochylą się nad problemem znalezienia optymalnego sposobu na zniwelowanie stale rosnących cen energii z wykorzystaniem m.in. odnawialnych źródeł energii.
Organizatorzy planują również przygotować spotkania warsztatowe oraz spotkania w formie roundtables. Podstawowym zamierzeniem warsztatów jest przybliżenie problematyki wybranych zagadnień, zidentyfikowanie kluczowych problemów oraz zaproponowanie metody ich rozwiązania. Przy spotkaniach w formule roundtables odbywać się będą dyskusje na wcześniej sprecyzowany temat w wąskiej grupie uczestników, tak aby znaleźć jak najkorzystniejsze rozwiązanie w danej dziedzinie.
Rejestracja na Kongres Energetyki Przyszłości możliwa jest pod adresem https://zeop.pl/kep23/zapisy/.
W celu uzyskania bieżących informacji zapraszamy na stronę internetową wydarzenia: https://zeop.pl/kep/ oraz na stronę na LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/kongres-energetyki-przyszlosci-kep/.
Materiał prasowy Organizatora
Ostatnie wpisy
- Informacja o wystosowaniu przez ZAE wniosku o udzielenie informacji w kwestii stanu rozpatrywania przez URE wniosków o „białe certyfikaty”
- Zaproszenie do składania ofert na badanie sprawozdania finansowego za 2024 r.
- Webinary dot. Narzędzi do Poprawy Planowania i Projektowania Remontów Budynków – RINNO
- Otwarcie naboru dla przedsiębiorstw energochłonnych, pilotaż: “Audit Plus – Integralna Usługa Doradcza w Zakresie Efektywności Energetycznej dostosowana do potrzeb przedsiębiorstwa”
- Nowe Wymagania dla Audytorów Energetycznych – Wspólne Stanowisko Branży