Ruszyła kampania Ministerstwa Klimatu pn. „Dom z klimatem”
28 sierpnia ruszyła kampania Ministerstwa Klimatu pn. „Dom z klimatem”. Promuje ona budownictwo przyjazne środowisku i człowiekowi. Tytułowy „dom z klimatem” to taki, który posiada ekologiczne źródło ciepła, jest wykonany z naturalnych, odnawialnych surowców, jego przegrody są odpowiednio ocieplone, wykorzystuje energię słoneczną oraz zbiera deszczówkę. To wszystko sprawia, że dom jest ekologiczny, energooszczędny oraz ekonomiczny w eksploatacji. W ramach kampanii będzie można pozyskać informację m.in. na temat nowoczesnych technologii w budownictwie, energooszczędnych rozwiązań i dostępnych programów wsparcia finansowego dla takich domów.
Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej kampanii: www.domzklimatem.gov.pl
Dodatkowo, zachęcamy do zapoznania się z artykułem Marka Amrozego, prokurenta w Narodowej Agencji Poszanowania Energii, który przekazuje wiedzę dotyczącą inteligentnych i energooszczędnych domów. Istnieje wiele sposobów na zmniejszenie zapotrzebowania na energię i kosztów eksploatacji domu. Poprawa jego stanu technicznego, zwiększenie wydajności instalacji i urządzeń, to działania, które mogą poprawić efektywność energetyczną budynku. Dodatkowymi działaniami, które są coraz bardziej popularne i przynoszą rzeczywiste oszczędności energii są wszelkiego typu rozwiązania służące monitorowaniu zużycia energii i zdalnemu zarządzaniu systemami technicznymi za pomocą inteligentnych urządzeń. Więcej informacji na temat sposobów poprawy efektywności energetycznej w budynkach, która nie tylko zmniejsza nasze rachunki, ale także przyczynia się do poprawy jakości powietrza, można przeczytać w artykule Marka Amrozego: https://domzklimatem.gov.pl/dom-z-klimatem-inteligentny-i-energooszczedny
foto: domzklimatem.gov.pl
Ostatnie wpisy
- Otwarcie naboru dla przedsiębiorstw energochłonnych, pilotaż: “Audit Plus – Integralna Usługa Doradcza w Zakresie Efektywności Energetycznej dostosowana do potrzeb przedsiębiorstwa”
- Nowe Wymagania dla Audytorów Energetycznych – Wspólne Stanowisko Branży
- Raport „Propozycja krajowej metodyki wyznaczania śladu węglowego budynków”
- 30 – lecie NAPE S.A.
- XII Ogólnopolski Szczyt Energetyczny OSE GDAŃSK 2024