Dziękujemy za udziału w spotkaniu dyskusyjnym na temat zastosowania odnawialnych źródeł energii przez stworzenie społeczności energetycznej w SM „Szaserów”

Warsztat organizowany był we współpracy SM „Szaserów” z Narodową Agencją Poszanowania Energii S.A. z Warszawy oraz Uniwersytetem Brukselskim – jego grupą badawczą MOBI, w ramach projektu Unii Europejskiej RENAISSANCE.

Celem projektu jest wsparcie we wdrażaniu społeczności energetycznych, które koncentrują się na zwiększeniu dostępności do energii produkowanej z odnawialnych źródeł energii na użytek lokalnych społeczności.

Zarząd i Rada Nadzorcza Spółdzielni opracowały wstępne studium wykonalności wykorzystania słońca i wiatru do produkcji energii elektrycznej na dachach kilkunastu budynków zajmowanych przez członków Spółdzielni. Szukając możliwości wdrożeniowych stawiamy także na tworzenie społeczności energetycznej przy wsparciu unijnego projektu Renaissance.

Pierwszym krokiem do zbadania tej możliwości była ankieta przeprowadzona w 2021 r, na którą odpowiedziało 78 członków SM ,,Szaserów”, która pozwalała opracować wstępne scenariusze wdrożenia społeczności energetycznej w Spółdzielni.

Po przeanalizowaniu wielu informacji, w tym prawnych i finansowych możliwości wsparcia naszego projektu Energia ze słońca dla SM ,,Szaserów” zorganizowalismy warsztat podczas którego podzieliliśmy się wynikami naszych prac, przedyskutowaliśmy je i oceniliśmy różne scenariusze rozwoju społeczności energetycznej na naszym Osiedlu.

Dziękujemy tym z Państwa którzy wzięli udział w spotkaniu! Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją – w razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy renaissance@nape.pl

 

Zespół projektu RENAISSANCE, NAPE S.A. i SM Szaserów

 

Prezentacja dostępna po kliknięciu w poniższy obraz