Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • Ten wydarzenie minął.

Debata: Wyzwania dla OZE w perspektywie PEP 2040

23 luty 2021

Stowarzyszenie Z energią o prawie ma zaszczyt zaprosić na Debatę: Wyzwania dla OZE w perspektywie PEP 2040, która odbędzie się 23 lutego 2021 roku o godzinie 18:00 w formie transmisji live na Facebooku oraz na YouTube.

 

O tym, że należy dążyć do transformacji energetycznej, mówi się już od dłuższego czasu na całym świecie. Zmiany klimatyczne wymuszają przeprowadzenie szeregu przemian w wielu sektorach światowej gospodarki, w tym przede wszystkim w sektorze energetyki, który odpowiada za 70% produkcji gazów cieplarnianych.

 

Dla Polski wyznacznikiem kierunku rozwoju sektora energetycznego będzie „Polityka Energetyczna Polski do 2040 r.”. Dokument ten zawiera trzy filary, na których oparto podstawowe założenia, takie jak: sprawiedliwą transformację, zeroemisyjny system energetyczny oraz dobrą jakość powietrza.

 

Kluczowym czynnikiem dla zmian w energetyce w oparciu o PEP 2040 będą odnawialne źródła energii, które w znacznym stopniu przyczynią się do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery.

 

Na debacie zostaną poruszone takie tematy jak: rozwój sieci energetycznych w perspektywie przystosowania ich do znaczącego wzrostu odnawialnych źródeł energii; zastosowanie magazynów energii jako stabilizatorów krajowego systemu energetycznego; rozwój lądowej i morskiej energetyki wiatrowej – nowelizacja ustawy odległościowej oraz wprowadzenie ustawy offshorowej; wsparcie rozwoju mikroinstalacji prosumenckich oraz instalacji PV o mocy większej niż 1 MW.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Szczegóły

Data:
23 luty 2021
Wydarzenie Tags:
, , , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1122620378167545

Organizator

Z energią o prawie
Wyświetl stronę Organizator

Kontakt

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.