Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • Ten wydarzenie minął.

V Konferencja Naukowa “Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” 2020

12 październik 2020 - 13 październik 2020

ZMIANA TERMINU KONFERENCJI!

Ze względu na narastające zagrożenie epidemiologiczne wywołane koronawirusem COVID-19 organizatorzy V Konferencji Naukowej “Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” podjęli decyzję o zmianie terminu na 12-13 października 2020 roku.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w związku z jesiennym terminem Konferencji dostępne są tutaj.

W dniach 12-13 października 2020 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza odbędzie się V Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” organizowana jest przez Katedrę Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza oraz Instytut Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza.

Celem Konferencji jest wniesienie wkładu w dyskusję naukową i ekspercką dotyczącą polityki energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz szeroko pojętego sektora energii. Wierzymy, że poprzez dyskusje z udziałem naukowców, ekspertów, przedstawicieli administracji publicznej, spółek energetycznych, organizacji pozarządowych oraz dziennikarzy gospodarczych i studentów przyczynimy się do rozwoju dorobku naukowego w tym obszarze wiedzy.

W pierwszym dniu Konferencji odbędą się panele plenarne, poruszające tematykę współczesnych wyzwań dotyczących bezpieczeństwa energetycznego w obliczu globalnych trendów transformacyjnych tego sektora. Prelegenci podejmą dyskusję na temat dywersyfikacji zarówno źródeł jak i kierunków dostaw oraz idącej za tym konieczności rozbudowy infrastruktury. W tym ujęciu debacie zostanie poddane bezpieczeństwo dostaw surowców, w szczególności gazu ziemnego, do państw Trójmorza. Pytania, na które uczestnicy debat będą starali się znaleźć odpowiedzi, to czy poprzez rozbudowę infrastruktury energetycznej wzmocni się odporność regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz jak należy dywersyfikować kierunki dostaw gazu w dobie transformacji energetycznej?

Równolegle do paneli plenarnych, w sesjach popołudniowych będą prowadzone dyskusje na temat istniejących zagrożeń dotykających sektor energetyczny, na który składają się systemy zaopatrzenia w energię, surowce i paliwa. Zagrożenia te będą rozpatrywane w aspekcie działań o charakterze sabotażowym, terrorystycznym oraz informacyjnym.

Konferencja będzie także nawiązywać do światowych przemian dotykających sektor energetyczny, a w szczególności dążeń Unii Europejskiej do uzyskania pozycji światowego lidera w zakresie transformacji energetycznej i wykorzystania technologii neutralnych klimatycznie. Analizie tych zagadnień zostanie poświęcony panel wskazujący na sektor energii jako źródło innowacyjności. W szczególności debata dotyczyć będzie rozwoju miast inteligentnych oraz wykorzystaniu w tym celu sztucznej inteligencji.

W poprzednich czterech edycjach Konferencji wzięło udział 760 uczestników (reprezentujących 43 ośrodki naukowe), 3450 studentów oraz blisko 13000 internautów. Wśród uczestników gościliśmy 31 przedstawicieli administracji publicznej, a także 90 reprezentantów spółek energetycznych.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.instytutpe.pl/konferencja2020/

Szczegóły

Start:
12 październik 2020
Koniec:
13 październik 2020
Strona internetowa:
https://www.instytutpe.pl/konferencja2020/

Kontakt

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.