Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • Ten wydarzenie minął.

32. Konferencja Energetyczna EuroPower oraz Kongres OZE Power

16 listopad 2020 - 17 listopad 2020

W dniach 16-17 listopada 2020, w hotelu Sheraton Grand Warsaw odbędzie się 32. Konferencja Energetyczna EuroPower oraz Kongres OZE Power. Wydarzenie zostanie zrealizowane w formie hybrydowej, łączącej elementy tradycyjnego kongresu oraz aktywności online na dedykowanej platformie konferencyjnej.

Celem, który przyświeca konferencji jest merytoryczna debata ekspertów dotycząca sektora energetycznego oraz rozwoju odnawialnych źródeł energii. Społeczeństwo, energetyka, gospodarka to trzy szczególne filary, na których opiera się nasze wydarzenie od lat. Eksperci przyznają, że pandemia przyspieszy transformację polskiej energetyki, dając pozytywny impuls gospodarczy oraz społeczny. Wspólnie z EuroPower odbędzie się również OZE Power, podczas którego porozmawiamy o najnowszych trendach w energetyce oraz  dążeniu do neutralności energetycznej.

Podczas panelu otwierającego dwudniowy kongres podyskutujemy o energetyce polskiej w procesie transformacji oraz o wyzwaniach, które za nią stoją. Wraz z ekspertami omówimy także instrumenty finansowe wspierające proces neutralności klimatycznej oraz rozważymy scenariusze dostosowania infrastruktury prawnej, organizacyjnej i technicznej do rozwoju energetyki rozproszonej. Pierwszego dnia wydarzenia nie zabraknie również takich zagadnień jak rola gazu w transformacji energetycznej, cyfryzacja sektora energetycznego oraz czynniki wpływające na rozwój farm fotowoltaicznych.

Drugiego dnia kongresu przeanalizujemy proces odchodzenia od węgla oraz wykorzystania paliw alternatywnych w polskiej energetyce. Zastanowimy się również jaki wpływ na branżę ma integracja transportu, ciepłownictwa i elektroenergetyki. W ramach podsumowującego bloku tematycznego poruszymy tematy związane z wykorzystaniem wodoru w dekarbonizacji i integracji sektorów oraz realizacją wspólnego celu „zazielenienia” elektroenergetyki.

W 32. Konferencji Energetycznej EuroPower oraz Kongresie OZE Power w roli prelegentów wystąpią m. in.:

 • Ireneusz Zyska, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii, Ministerstwo Klimatu
 • Zbigniew Gryglas, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Aktywów Państwowych
 • Anna  Chmielewska, Associate Director, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju
 • Jerzy Buzek, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, Premier Rządu RP w latach 1997-2001
 • Robert  Zasina, Prezes Zarządu, TAURON Dystrybucja
 • Roman Szwed, Prezes Zarządu, Atende
 • Konrad Nowak, Prezes Zarządu, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie
 • Andrzej Rubczyński, Dyrektor ds. Strategii ciepłownictwa, Forum Energii
 • Tomasz Bendlewski, Dyrektor Pionu Energetyki i Gazownictwa, Asseco Poland
 • Filip Kowalski, General Manager for Energy & Natural Resources, SAP, Middle Eastern Europe

Formuła hybrydowa wydarzenia pozwoli nam połączyć spotkanie w hotelu, gdzie zaproszona zostanie ograniczona liczba osób dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestników, oraz kongres on-line, na którym uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanej platformy z dostępem do streamingu z głównej sceny kongresu, strefy Partnerów, możliwością zadawania pytań i komentowania bieżącej dyskusji, a także możliwością nawiązywania relacji na prywatnych czatach, videoczatach i pokojach tematycznych.

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane specjalistom, kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.

Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A. objęła wydarzenie honorowym patronatem.

Szczegóły

Start:
16 listopad 2020
Koniec:
17 listopad 2020

Kontakt

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.