Rozpoczynamy od nauki o nowoczesnych i kompleksowych ocen środowiskowych budynków od naszego norweskiego partnera Asplan Viak AS. Dzięki czemu będziemy mogli analizować różne typy budynków, aby stworzyć polską bazę danych. Te dane posłużą do analiz LCA, które będą prowadzić do opracowania spersonalizowanej metodyki LCA dla Polski.
Naszym ostatecznym rezultatem będą wytyczne dotyczące zrównoważonych praktyk budowlanych i warsztaty dla ekspertów
🇳🇴 Nasz norweski partner Asplan Viak AS dzięki projektowi zyska wglądy w praktyki budowlane i architektoniczne w Europie Środkowej. współpraca wesprze działania międzynarodowe i perspektyw współpracy w dynamicznym sektorze budownictwa w Polsce.
🇵🇱 My skorzystamy z dużego doświadczenia Partnera Norweskiego w badaniach nad oceną cyklu życia budynków. Ich wiedza w opracowywaniu metod i narzędzi do badań LCA pozwoli nam szybciej skierować się ku bardziej zrównoważonej przyszłości.
W przygotowaniach do osiągnięcia sektora budownictwa o zerowej emisji do 2050 roku, będziemy starać się wprowadzić nowe metody i narzędzia, które wesprą ocenę zrównoważoności budynków.
Ostatnie wpisy
- Zaproszenie do składania ofert na badanie sprawozdania finansowego za 2024 r.
- Webinary dot. Narzędzi do Poprawy Planowania i Projektowania Remontów Budynków – RINNO
- Otwarcie naboru dla przedsiębiorstw energochłonnych, pilotaż: “Audit Plus – Integralna Usługa Doradcza w Zakresie Efektywności Energetycznej dostosowana do potrzeb przedsiębiorstwa”
- Nowe Wymagania dla Audytorów Energetycznych – Wspólne Stanowisko Branży
- Raport „Propozycja krajowej metodyki wyznaczania śladu węglowego budynków”