Wyniki analizy śladu węglowego budynków testowych na potrzeby projektu “Rozwój metodologii pomiaru śladu węglowego dla budynków w Polsce”
Propozycja krajowej metodyki wyznaczania śladu węglowego budynków powinna opierać się o wykonane obliczenia uwzględniające specyfikę danego kraju. Dlatego też, w pierwszym etapie projektu „Rozwój metodologii pomiaru śladu węglowego dla budynków w Polsce” skoncentrowano się na stworzeniu bazy danych budynków, dla których wyznaczony zostanie ślad węglowy. Stworzona baza danych obejmuje 21 budynków testowych różniących się funkcją, typem czy systemami technicznymi. W niniejszym raporcie opisano w jaki sposób dokonano wyboru budynków testowych, oraz jakie zmienne zostały użyte aby stworzyć konkretne warianty obliczeń.
Wyniki przeprowadzonych obliczeń posłużyły do określenia krajowej metodyki wyznaczania śladu węglowego budynków, która została opisana w raporcie pt. „Propozycja krajowej metodyki wyznaczania śladu węglowego budynków”.
Zachęcamy do zapoznania się z raportem “Wyniki analizy śladu węglowego budynków testowych” dostępnym na stronie projektu https://nape.pl/slad-weglowy-dla-budynkow/
Ostatnie wpisy
- Informacja o wystosowaniu przez ZAE wniosku o udzielenie informacji w kwestii stanu rozpatrywania przez URE wniosków o „białe certyfikaty”
- Zaproszenie do składania ofert na badanie sprawozdania finansowego za 2024 r.
- Webinary dot. Narzędzi do Poprawy Planowania i Projektowania Remontów Budynków – RINNO
- Otwarcie naboru dla przedsiębiorstw energochłonnych, pilotaż: “Audit Plus – Integralna Usługa Doradcza w Zakresie Efektywności Energetycznej dostosowana do potrzeb przedsiębiorstwa”
- Nowe Wymagania dla Audytorów Energetycznych – Wspólne Stanowisko Branży